1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. ‘Sosyal medya Belediyeciliği’ daha fazla öncelik alındı
‘Sosyal medya Belediyeciliği’ daha fazla öncelik alındı

‘Sosyal medya Belediyeciliği’ daha fazla öncelik alındı

Saadet Partisi Çayırova İlçe Başkanı Yusuf Aksu ‘Sosyal medya Belediyeciliği, hizmetlerin öncelik esasına göre yapılmasının ve kanayan yara haline gelen kronik sorunlarımızın önüne geçmemelidir.

A+A-

Soyut söylemlerle somut sorunlar çözülmüyor’ dedi.

Saadet Partisi Çayırova İlçe Başkanı Yusuf Aksu, Çayırova Belediye Başkanı Bünyamin Çiftçi’nin sosyal medyada yayınladığı ‘iki yılda yaptıklarımız’ paylaşımları üzerine açıklamalarda bulundu. Açıklamasında Çiftçi’nin yaptıklarına teşekkür eden Aksu, Çayırova’nın kanayan yara haline gelen kronik sorunları varken öncelik esası gözetilmeden yapılan hizmetlerin olumlu olduğunu ancak ‘sosyal medya Belediyeciliğinin’ daha fazla öncelik alındığını ifade etti. Aksu açıklamasında şunlara değindi.

ÖYLE GELMİŞ BÖYLE GİDİYOR

Geçmişten bugüne Çayırova ilçemiz siyasi çekişmeler ve partizanlık uğruna çok değerli yıllarını ve kaynaklarını maalesef kaybetti. Son 17 yıllık mevcut iktidarın kesintisiz yönetimini ele aldığımızda isimlerin değiştiğini ancak hizmetlerin öncelik esasına göre yapılmadığını ve kronik sorunların kulak arkası yapıldığını görmekteyiz. Bugün mevcut Belediye Başkanı da aynı yönetim anlayışını sürdürmektedir. İlçemizin acil çözüm bekleyen sorunları varken idarecilerimizin sosyal medya Belediyeciliğini öncelik alan çalışmalarını gördükçe Çayırova’mızın zaman ve kaynaklarının heba edildiğini görmekteyiz. Park bahçeleri yenilemek, çöp konteynırı üretmek, gübre üretmek, destek ekipleri kurmak, yeşil alan üretmek vb. bunlar faydalı hizmetler ve Saadet Partisi olarak da teşekkür ederiz. Ancak yapılan hizmetlerde öncelik esası yaklaşımı olmalıdır. Örneğin İhalesi yapılan ‘Çayırova Devlet Hastanesi’ bu ilçemiz için öncelikli bir hizmettir ve emeği geçenlerden Allah razı olsun. İnşallah planlandığı gibi bitirilir. Aynı öncelik hassasiyetinin diğer tüm hizmetler içinde uygulanmasını önemle belirtmek isteriz.  

EMEK İNÖNÜ KANAYAN YARA

Bugün ilçemizde yaklaşık 12 yıldır süren Emek ve İnönü Mahalleleri kentsel dönüşüm sorunu devam etmektedir. Somut bir adımın atılmadığı bu konu bölge halkının geleceğini olumsuz etkiliyor. Vatandaş önünü göremediği için hayatının planlamasını yapamıyor. Karşısında muhatap bulamıyor bulsa çözüm bulamıyor. 

SAZLIDERE

İlçemize sonradan dahil olan, İstanbul ve Kocaeli il sınırının arasına sıkışmış, Cumhuriyet mahallemizde bulunan Sazlıdere bölgesi halen 80’li yılları yaşar gibi kanalizasyonları açığa akan, çamurlu yolları olan, doğalgazı elektriği suyu sorunlu olan bir bölgedir. Geçmiş yıllarda Saadet Partisi olarak ciddi çalışmalar yaparak sesini duyurduğumuz bu bölgeye aylar önce Kocaeli Büyükşehir gelerek incelemelerde ve vaatlerde bulundu ancak bugüne kadar somut bir adımın atılmadığını görmekteyiz. 

KÜÇÜK SANAYİ SİTESİ

Çayırova küçük sanayi sitesi bilmecesi 11 yıldır devam ediyor. İlçemizde hem esnaf hem vatandaşı rahatsız eden, görüntü ve gürültü kirliliğini ortadan kaldıracak bu konuda rant beklentisiyle hiçbir adım atılmıyor. Sanayi sitesini biz yapacağız, biz istediğimiz kişilere satacağız düşüncesi güdülüyor. 
Rant kavgasında kaybeden yine esnaf ve yine Çayırova oluyor.

GENEL MANADA

Artan nüfus ve yoğunluğu arttıran yanlış uygulamalar neticesinde ilçemizde ana noktalarda (mican kavşağı, Fevzi çakmak kavşağı, Adem Yavuz kapalı Pazar önü, tünel üstü, Ragıp D. Kavşağı) yaya ve araç trafiği noktasında çok ciddi sıkıntılar yaşanmaktadır. Bu noktada hiçbir adımın atılmadığını görüyoruz. İlçemizin birçok yerinde Elektrik ve internet sorunları yaşanmaktadır. Toplu taşımanın yetersiz kaldığı bölgelerimiz var. Kaldırımlar ve yollar genel manada, yayalar için özellikle çocuklu anneler ve engelli vatandaşlarımız için yürümeyi neredeyse imkânsız kılıyor. Yetki ve görevlendirmelerde liyakat değil yandaşlık esas alınıyor. Büyük paralar harcanarak yapılan yatırımlar atıl şekilde maalesef çürümeye terk edilmiş durumdadır. Siz sosyal medya paylaşımlarıyla kendinize tozpembe bir tablo çizebilirsiniz ama vatandaşımız için durum aynısı değil.

BİZ ŞUNU SÖYLÜYORUZ!

Saadet Partisi olarak şunu açıkça ifade etmekte fayda görüyoruz. Biz yapılan her hizmeti olumlu ve faydalı buluyoruz. Ancak biz hizmetlerin öncelik esasına göre sıralanmasını daha faydalı buluyoruz. Yapılan bu hizmetler güzel ancak vatandaşımızın hayatlarını olumsuz etkileyen bu kronik sorunların çözümünü daha acil ve zaruri gördüğümüzü belirtmek istiyoruz.
 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.