1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Ses Kaydını Açıklamasını Bekliyoruz
Ses Kaydını Açıklamasını Bekliyoruz

Ses Kaydını Açıklamasını Bekliyoruz

Memur-Sen ve Eğitim Bir-Sen Başkanı Şahin Yaşlık ile ilgili haberler hakkında açıklama yapıldı.

A+A-

Memur-Sen ve Eğitim Bir-Sen Başkanı Şahin Yaşlık ile ilgili gazetelerde çıkan haberler hakkında sendikadan açıklama geldi.Kamuoyunu bilgilendirmek, yapılan yanıltma haberler ve özellikle sendikayı yıpratmaya yönelik olarak  iddialara cevap vermek için basın açıklaması yapma mecburiyeti duydukları belirtildi.

İşte o açıklama

SES KAYDINI AÇIKLAMASINI BEKLİYORUZ.

Son günlerde ilimizde şahsımı ve sendikamızı yıpratmaya yönelik olarak bazı gazeteler ve internet sitelerinde maksadı belli olmayan, adeta birilerinin eline tutuşturulmuş ve “iddia ediliyor” şeklinde bir gerekçe ile kurgulanmış haberler yapılmaktadır. Çok istekli olmasak da, öncelikli kamuoyunu bilgilendirmek, yapılan yanıltma haberler ve özellikle sendikamızı yıpratmaya yönelik olarak deli saçması olarak nitelendirilebilecek basitlikteki iddialara cevap olarak basın açıklaması yapma mecburiyeti oluşmuştur.

Toplu pazarlık masasında kamu emekçilerine yüzde 4+4 zam verenlerin tüm tüketim ve hizmet gruplarında %20’lere varan zam yapmasına karşı verdiğimiz tepkiye şaşıran, bu konuda konunun muhatabı olmamasına rağmen zamlara ve hayat pahalılığına karşı olan sert tavrımıza içerleyen ilimizin kendine meftun gazetecisi Galip Ataman’a cevaben;

Son dönemde ardı ardına gelen zamlara yönelik olarak yaptığımız eleştiri ve paylaşımlarımıza anlam verememişsiniz. Anlam vermenizi de beklemiyoruz tabii. Sen ancak, sana sızdırılan yalan yanlış kurguları yazarak, kalemşörlükten anlarsın. Gün gelir bizi hükümet yanlısı ilan edersin, gün gelir hükümeti eleştirdik diye topa koyarsın. Kurulduğumuz günden bu güne kadar, üyelerimiz ve milletimiz için doğru bulduklarımıza destek, yanlış bulduklarımıza hayır dedik. Demeye de devam edeceğiz. Senin gibi kırk ipte oynamayacak, her filme figüran olmayacağız. Bu iktidar zamanında "1 Mart Tezkeresine Hayır", "Başörtüsüne Özgürlük" diyerek meydanları inlettik. Belli ki duymamışsın. Duymak istemişsin. Yine 15 Temmuz'da sokağa ilk çıkan teşkilatız. Kapatma davasında, senin yazı yazmaya cesaret bile edemediğin muhtıralı günlerde demokrasinin, iktidarın ve milletin arkasında durduk. Ama senin gibi her devrin adamı hiç olmadık...

Sen de biliyorsun ki, bu ilde gündem olmak istediğinde yapacağın ilk iş sendikamıza saldırmak, aklınca hukuk ve ahlak dersi vermek. Senin gibi yalan yanlış haber yapan, ilimizde kendinden başkasını gazeteci yerine bile koymayan birinden ders alacak değiliz. Gazeteci kimliğinin arkasına saklanarak, “iddia ediliyor” basitliği ile bize saldıramazsın. Kirli tezgahların ve oyunların içine bizi çekme gayretini anlıyoruz. Ancak bu oyuna gelmeyeceğiz. Seni mahkeme kapılarında ifşa ettik, etmeye de devam edeceğiz.

Bize, 30 KASIM 2015 Tarihli köşenden salladığın "EĞİTİM BİR SEN'İN SÜNGÜSÜ DÜŞTÜ" başlıklı yalan ve yanlışlarla dolu haber ile ilgili olarak yayınlattığımız tekzip metnini, web sitemizden kaldırtmak için yaptığın, onu kaldırın sizinle ilgili bir daha olumsuz haber yapmayayım ahlaksızlığına da pirim vermeyeceğiz. Ancak sebebi bilinmez bir kin ve düşmanlıkla bir haftadır sendikamıza karşı yürüttüğün asılsız ve yalan haberler ile saldırılarına karşı sessiz kalmamız elbet de beklenemez.

Son dönemde Bizimyaka Gazetesinde sendikamız ve şahsımla ilgili olarak çıkan haberler ve köşe yazıları ile ilgili olarak 5 Ekim tarihinde, aramızdaki hukuka da güvenerek gazete genel yayın yönetmeni Semrel Aşçı’yı aradım. Kendisine yapılan haberle ilgili olarak bir telefon kadar yakın olduğumuzu, aranmamız gerektiğini anlattım. Kendine gazetesinin köşe yazarı Galip Ataman’ı da aradığımı ama açmadığını ilettim. Ancak kendisi anlamsız bir şekilde gazeteciliği sizden mi öğreneceğiz şeklinde konuşunca, ben de kendisine o zaman bizde “sahibi vergi kaçırmaktan mahkum olmuş ve halen cezaevinde yatan gazete” diye mi yazalım şeklinde konuşunca, terbiyesizsiniz, ahlaksızsınız diyerek hakaret etmeye başladı. Konuşmamızın bu kısmından sonra gazeteciye ve özellikle bir kadına yakışmayacak şekilde hakaretlere devam eden birine karşı da sabrımızı sonuna kadar zorlayarak cevap vermeye çalıştım.  Kendisinin kamuoyunu yanıltan ve tarafımdan söylendiğini iddia ettiği gibi kadınlar üzerinden bir hakaret cümlesi kurmadık. Üyelerinin büyük çoğunluğu kadın olan, kadının çalışma hayatında özgür bir birey olarak yer alması için yıllarca mücadele etmiş bir emek örgütünün başkanı olarak aksi zaten düşünülemez. Konuşmanın sonunda hukuk nezdinde hakkımızı arayacağımız da kendisine belirterek telefonu kapattık.

Ancak kendisine birkaç hususu buradan hatırlatmak istiyoruz. Aramızda geçen konuşmanın ses kaydını hukuksuz bir şekilde almışsınız ve bunu başta kendi cemiyetiniz olmak üzere paylaşmışsınız. Sizden kendi gazetenizde ses kaydını yayınlamanızı istiyoruz. Orada kimin hakaret ettiğini, kimin saldırgan bir tavır sergilediğini, yanıltmaya çalıştığınız tüm Kocaeli kamuoyunun duymasını istiyoruz. Adliye kapılarında bağırarak, birkaç kadın arkadaşınızı yanına alarak şov yapacağınıza, yaptığınız suç başvurusunun ekine keşke ses kaydını da koysaydınız.  Dilekçenizde somut olmayan iddialar ve eski gazete haberleri yerine konuşmamızın çözümünü de koyma cesaretini gösterebilseydiniz.

Gazetecilik halkı doğru ve objektif bilgilendirmek için yapılır. Anlaşılıyor ki bunu da size öğreteceğiz. Sizin yayınlama cesareti gösteremediğiniz ancak sağda solda dinlettiğiniz ses kaydının varlığını biz şikayet dilekçemize ekliyoruz. Sizi ve kendinden müphem yazarınız Galip Ataman hakkında halkı yanıltmak ve özellikle kadınları kin ve nefrete yöneltmek iddiası ile Kocaeli Adliyesinde suç duyurusunda bulunuyoruz.

Sizinle yargı önünde hesaplaşmak ve yaptığınız asılsız ve ahlaksız haberleri ortaya dökmek boynumuzun borcudur.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.