1. YAZARLAR

  2. Selami TOSUN

  3. Selahattin Eyyübi durduruldu mu?
Selami TOSUN

Selami TOSUN

Selahattin Eyyübi durduruldu mu?

A+A-

Cumhuriyet tarihimizde ilk kez demokrasi nimetlerinden tam manasıyla faydalanmaya başlamıştık.30 yıldır akan kanın durması ve ülke olarak enerjimizi ülkenin kalkınmasına harcamaya, silahlarımızı modernize etmeye, eğitim ve sağlık alanında hatırı sayılır bir sıçrama yapmaya başlamıştık. Ödenebilir bir seviyeye çekilen dış borçlar da sıkıntı yapacak durumdan çıkmıştı. Osmanlı bakiyesi olan topraklarda İngiliz ve Fransız’ın bizden uzaklaştırdığı din kardeşlerimizle yeniden ilgilenmeye, buralarda yeniden söz sahibi olmaya başlamıştık ki yine o bildiğimiz tiyatro sahnelenmeye başlandı.

Eski içine kapanık Türkiye özleminde olanlar yeniden yine bir ittifakla bu milletin yönünü çevirmeye, bölmeye, zayıflatmaya çalıştılar ve yürüyüşü yavaşlattılar.15 yıl önce koalisyonla yönetilen bu ülke çektiği sıkıntılar nedeniyle kurulalı 16 ay olmuş olan bir partiyi iktidara getirmişti. Koalisyon ortaklarının hepsini de baraj altında bırakmıştı.

Gelin görün ki “hafıza-i beşer nisyan ile maluldür.” O zor günler çabuk unutuldu. Yapılan ve yapılmakta olanlar bir kalemde silindi ve görmezden gelindi. 13 yıl içinde hazinede biriken para, birileri için “Türkiye için bundan büyük kaynak olur mu?” diyeceği bir duruma gelmişti.İktidarın elbette yanlışları hataları vardı. Bu hataları zamanında fark edip düzeltmeliydi. Ancak bu ders aslında iktidara değil ama millete, hatta İslam Ümmetine çok pahalıya mal olabilir.

Denenmiş ve sonuç alınamamışları tekrar denemek mantıklı gelmiyor bana. Ama sonuçta bu milletimizin kararı saygı duymaktan başka bir şey elimizden gelmez. İdeolojik yaklaşımlarla Ak Partiyi hedef alanlara diyecek bir sözüm yok. Çünkü onların niyetleri düşünceleri doğrultusundadır ve sabittir bunu hiçbir şey mantıklı bile olsa değiştiremez. Ancak vatanın, milletin hatta ümmetin çıkarlarını düşünler için söylenecek bir şeyler var.  İmam-ı Şafi’ye sormuşlar; “fitne zamanında kimin samimi, kimin münafık olduğunu nasıl anlarız? Diye. Buyurmuşlar ki “kafirin okları kime yöneliyorsa samimi olan o dur.”  Daha seçim akşamı dış basında bayram edenler kimlerdi, onlarla birlikte zafer sarhoşu olanları bu  fotoğrafta görebilirsiniz!  Sahilde top oynayan çocukları katleden terörist devlet, bu olayla ilgili olarak mahkemeye son verip kovuşturmaya yer olmadığına hükmetti. Daha bir hafta geçmeden Obama “Türkiye Işid ile mücadelede bizimle birlikte hareket etmedi” dedi. İtalyanlar “Selahattin Eyyübi’nin yürüyüşü durduruldu.” Diyerek sevinç naraları attılar. Bilmem bunlar size bir şeyler anlatıyor mu?

Selami TOSUN

Önceki ve Sonraki Yazılar