1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Saadet Partisi Gebze ilçe teşkilatı haftalık yönetim kurulu toplantısını gerçekleştirdi.
Saadet Partisi Gebze ilçe teşkilatı haftalık yönetim kurulu toplantısını gerçekleştirdi.

Saadet Partisi Gebze ilçe teşkilatı haftalık yönetim kurulu toplantısını gerçekleştirdi.

Saadet Partisi Gebze ilçe teşkilatı haftalık yönetim kurulu toplantısını İlçe Başkanı Mustafa Türel’in başkanlığında gerçekleştirdi.

A+A-

Saadet Partisi Gebze ilçe teşkilatı haftalık yönetim kurulu toplantısını İlçe Başkanı Mustafa Türel’in başkanlığında gerçekleştirdi.
Toplantıda ülke ve Gebze gündemine dair konular görüşülürken toplantının en önemli gündem maddelerinden birisi ise eski Araklı Belediye Başkanımız ve Saadet Partisi Genel İdare Kurul üyesi Ümit Çebi’nin hafta sonu ilçe divan toplantısına katılması değerlendirildi.
“SAADET PARTİLİLERİNİN ANLI AKTIR”
Hafta sonu yapılan ilçe divanıyla AKP’nin politikalarının ele alınarak eleştirildiği toplantıda Saadet Partililerin temiz bir maziye sahip olduğunu vurgulayan Başkan Mustafa Türel, şu değerlendirmelerde bulundu:
“Geçtiğimiz cumartesi günü Gebze ilçe divan toplantımızı eski Araklı Belediye Başkanımız ve Genel İdare Kurul üyemiz Ümit Çebi Bey’in katılımıyla gerçekleştirdik. İlçe divan toplantımızda ifade ettiğimiz gibi biz Milli Görüşçülerin anlı aktır. Bizleri CHP ve HDP ile karalamaya çalışıp hain ilan edenlere cevabımız şudur: CHP’nin sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın siyasi yasağını kaldırması neyi ifade etmekte, Çözüm Süreci kapsamında PKK ve hdp ile yürütülen müzakerelere ve sonuçlarına baktığımızda o zaman getirilen eleştirileri dikkate almamak neyi ifade etmekte, CHP’nin aynı çizgisinde olan DSP ile hükümet kuran MHP ile ortaklık yapmak neyi ifade etmekte, kırmız bülten ile aranan Osman Öcalan ‘ı TRT’ye çıkarmak neyi ifade etmektedir. Tüm bu ifadelere sağır olup söz söylemeyenler Saadet Partisi’ni hangi hakla çamur atabilmektedir.”
“DEVLETİ SAADET PARTİSİ DEĞİL AKP YÖNETİYOR”
Toplantıda ayrıca Milli Görüş hükümetlerinin Türkiye’de yaptığı hizmetlere de değinen Başkan Türel, yapılan hizmetlerin bir devrim olduğunu söyleyerek sözlerine söyle devam etti:
“Biz Mili Görüşçüler icra makamında olmadığımız halde sanki ülkemizin yönetiminde karar vermiş gibi vatandaşımızın hayatına müdahale etmiş gibi zan altında tutup iftara atanlar şunu bilmelidir ki Milli Görüş icra makamında iken 1974’te CHP ile kurulan hükümette Kıbrıs Barış Harekatı ve ağır sanayi hamlelerinin yapılması ile ülkemizin menfaati noktasında adımlar  atılmıştır.  Yine 1996’da kurulan Refah-Yol hükümetinde D-8’lerin kurulması, memura, işçiye, emekliye verilen bu zamana kadar olmamış zamlar, denk bütçenin kurulması ile Milli Görüşçüler kendi ideallerinden vazgeçmemiştir. “

Öte yandan Saadet Partisi’nin Genel Başkan Temel Karamollaoğlu üzerinden başlattığı farklı görüşlerden siyasilerle bir araya gelmenin değerlerden taviz verildiği anlamına gelmeyeceğini belirten Başkan Türel, “Biz Milli Görüşçülerin birilerine el uzatması kendi hak davamızdan taviz vereceğimiz anlamına gelmediğini ve ülkemizin aleyhine hiç bir kararda bulunmadığımızı şerefli tarihimizde görebilirsiniz” diye konuştu.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.