1. YAZARLAR

  2. KONUK YAZAR

  3. Recep Tayyip Erdoğan’ın 2019 planı
KONUK YAZAR

KONUK YAZAR

Recep Tayyip Erdoğan’ın 2019 planı

A+A-

Usta oyuncu Şener Şen ve Cem Yılmaz'ın birlikte oynadığı 'Av Mevsimi' filmini hemen hemen birçoğumuz izlemiştir. O film de hatırlarsanız Cem Yılmaz ölüm sahnesinde 'Bakış Açınızı Değiştirin' sahnesi beni çok etkilemiştir. Biz de bu yazımızda sizin olaylara karşı bakış açınızı değiştireceğiz. Gerçek gündemi sizler için değerlendireceğiz. 

Rusya, Suriye, Dolar ekonomi, % 49, terör yetenek sizsiniz vb. ülkemizin temel gündemi yaklaşık olarak bu konulardan oluşmaktadır. Peki bizi yönetenlerin gerçek ve el altından gizli yürüttükleri gündem nedir. Hemen konuya gireyim. Ülkemizi 2023 yılına taşıyacak olan 2019 seçimleri. 
2019 şifresini çözmek için bakış açımızı biraz daha geniş tutalım. İlk olarak AK Parti tüzüğüne inelim. Partinin tüm organlarında 3 dönem kuralı olduğunu düşünürsek; özellikle büyükşehir belediye başkanlarının yerlerine kimlerin geçeceğidir. Özellikle İstanbul gibi dünya şehrini kimin yönetecek?  O kadar büyük paraların döndüğü dünya ticaret merkezlerinde biri olan bir şehrin yeni patronu kim olacak. 
2019 yılında yapılacak olan genel seçimlerde kimler yer alacak. 3 dönem kuralına takılan hangi bakan hangi ile büyükşehir belediye başkanı olacak. Kimlerle yola devam edilecek kimlerin üstü çizilecek.
2019 yılında yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde nasıl bir yol izlenecek. Başkanlık sistemine doğrudan mı yoksa dolaylı olarak yani bazı kanun maddelerini esneterek geçiş mi yapılacak yoksa Türk usulü olarak dillendirilen yeni bir başkanlık sisteminin temeli atılacak mı? Cumhurbaşkanlığı seçimlerinden önce geniş kapsamlı bir referandum yapılacak mı?
Bakış açınızı biraz değiştirmeye çalıştım. Bu soruların cevaplarını hemen bu yazımda kaleme alırsam bir daha beni okumazsınız. Biraz merak edin, yeni yazıma kadar biraz düşününün, yorumlamaya çalışın. 
Şimdi diyeceksiniz ki: Bu gazete yerel bir gazetede ilimiz ile ilgili bir haber yok mu? İbrahim Karaosmanoğlu, Şükrü Karabacak ve Mehmet Ellibeş 3 dönem kuralına takılan adaylar. Bu adayların yerine kim geçecek özellikle İbrahim Karaosmanoğlu'nun yerini kim alacak. 
Bu arada şunu da belirteyim. Bu köşede bir hep farklı bakacağız. 17-25 Aralık, neden dört bakan neden sadece Mustafa Demir neden Türgev. Paralel yapı ve bilgi evlerinin ne gibi bir rekabeti olabilir. Nesil yetiştirme projeleri vb. çok konu var çok.
Ben kimim: Ülkesini çok seven ve yüce dinimiz İslam’ın kölesi bir garip. Bu arada bu yazılarımda en büyük amaçlarımdan biri sayın Cumhurbaşkanım Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmemdir. Özellikle terör konusunda kendisi ile çok önemli iki konu hakkında bilgi vermek gerektiği için bu yazıları kaleme aldım. İnşallah dikkatini çeker ve bizim ile görüşmek ister. 

Mustafa YILMAZ

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.