1. HABERLER

  2. SAĞLIK

  3. Meme Estetiği Ameliyatları Son Teknolojiler Kullanılarak Gerçekleştirilir
Meme Estetiği Ameliyatları Son Teknolojiler Kullanılarak Gerçekleştirilir

Meme Estetiği Ameliyatları Son Teknolojiler Kullanılarak Gerçekleştirilir

Memelerin istenilenden ya da normal kabul edilenden büyük olması da küçük olması da kadınların hoşnutsuzluğuna neden olabilen durumlardır.

A+A-

Bunun sonucunda meme büyütme İstanbul ve diğer metropollerimizde sık uygulanan meme estetiği prosedürleri arasında ilk sırada gelir. Aynı şekilde meme küçültme İstanbul başta olmak üzere pek çok farklı lokasyonda kadınların estetik kaygılarını ve sağlık sorunlarını gidermek için tercih ettikleri bir cerrahi prosedürdür. Hasta özelinde ihtiyaçlara ve beklentilere uygun olarak planlanması ve uygulanması gereken meme estetiği ameliyatlarının başarılı olması ve hasta memnuniyetinin sağlanması için doktorun deneyimi ve uzmanlığı çok önemlidir. Op. Dr. Evren İşçi alanının başarılı isimlerinden biri olarak meme estetiği ve diğer estetik cerrahi prosedürlerin yanı sıra medikal estetik prosedürlerde de yüksek hasta memnuniyeti ile dikkat çekmektedir. Siz de hayalinizdeki görünüme kavuşurken doğallığınızı korumak için Op. Dr. Evren İşçi’nin uzmanlığından ve deneyiminden faydalanabilir, randevu almak için iletişime geçebilirsiniz.

İdeal Meme Boyutu Nedir?

İdeal boyutlarda, şekilde ve hacimde olması her kadının hayalidir. Peki ideal meme boyutu nedir? Aslında ideal bir meme boyutundan bahsetmek pek de doğru değildir. Her şeyden önce kadın bedenine ilişkin güzellik algısı ve estetik beklentiler dönem dönem değişiklik göstermektedir. Bazı zamanlar daha dolgun memeler kadınların tercihiyken zaman zaman sıfır bedene inen vücutlar estetik beklentileri karşılar hale gelmektedir. O yüzden her zaman için kabul gören standart bir ideal meme boyutu yoktur. 

Diğer yandan kadınların vücut yapılarına göre de ideal meme boyutu değişiklik gösterebilmektedir. Omuz genişliği, kalça genişliği, göğüs kafesi genişliği ve genel vücut ölçülerine göre her kadın özelinde ideal meme boyutu değişebilmektedir. Bunun yanı sıra kadınların beklentileri ve beğenileri de meme boyutunu değerlendirme sırasında önemli olan faktörlerdir. 

Memeleri normalden ya da istediklerinden daha küçük olan kadınlar için adeta bir kurtarıcı özelliği taşıyan meme büyütme estetiği ameliyatları yalnızca ülkemizde değil dünya genelinde de son derece popülerdir. Meme büyütme ameliyatları tıp alanında yaşanan değişim ve gelişim sayesinde en son teknolojilerden faydalanılarak yapılmakta, ameliyat süreci de sonrası da hastalar açısından konfor sağlamaktadır. 

Meme büyütme estetiği ameliyatları genellikle memeleri vücuduna göre daha küçük olan yani orantısız olan kadınlar tarafından tercih edilmektedir. Memelerin normalden küçük olması doğuştan gelen bir durum olabilir ya da hamilelik ve emzirme sonrası yaşanan hacim kaybına bağlı olarak gelişebilir. Memeler arası asimetri olduğu durumlarda da meme büyütme estetiği ameliyatı uygulanması gündeme gelebilir. Herhangi bir tıbbi zorunluluk olmaması halinde meme büyütme ameliyatı yapılması için hastanın 18 yaşını tamamlaması beklenir. Bunun amacı, 18 yaşında meme gelişiminin tamamlanmış olmasıdır.

Meme Büyütme Ameliyatında Uygulanacak Teknik Hasta Özelinde Belirlenir

Meme büyütme estetiği ameliyatı sırasında 4-5 mm’lik kesiler yapıldıktan sonra silikon protezler meme dokusunun ya da göğüs kafesinin önünde bulunan kasın altına yerleştirilmektedir. Ameliyat sırasında sıklıkla kullanılan göğüs altı kesisinde, memenin altında yani görünmeyen bir yerde iz kalır. Meme büyütme estetiği ameliyatında meme başı çevresinden kesi ve giriş yapılması da tercih edilebilir. Areolası yani meme başının çevresindeki kahverengi doku çok geniş olan kişilerde bu yöntemi kullanmak, bölgenin küçülmesini sağlayan bir avantaja dönüşebilir. 

Meme büyütme estetiği ameliyatından önce doktor ve hasta arasında detaylı bir görüşme yapılır, hastaya fiziksel muayene uygulanır. Yapılan muayenenin ardından hastanın şikayetleri ve beklentileri dinlenir, ihtiyaçları tespit edilir. Daha sonra doktor, uygulanacak prosedürün detaylarını belirler. 

Uygulanacak teknik ve prosedürün kapsamı belirlenirken hastanın anatomik yapısı, cilt elastikiyeti ve benzer etkenler değerlendirilmelidir. Hastanın ameliyat sonrası sahip olacağı meme boyutu belirlenirken hastanın isteği göz önünde bulundurulsa da göğüs kafesinin genişliği belirleyici unsur olmaktadır. 

Bunun için meme büyütme estetiği yapılacak hastanın meme dokusunun bittiği alt noktadan başlanarak göğüs kafesi çapı ölçülmeli, ölçüm sonucu hastanın kullandığı sütyen bedeni tespit edilmelidir. Diğer ölçüm hastanın göğüs ucundan geçecek şekilde yapılır. İki ölçüm arasındaki fark, memenin kap ölçüsünü vermekte olup meme büyütme ameliyatı sonucu kap ölçüsünde büyüme meydana gelmektedir.

Meme İmplantı Türleri

Meme büyütme estetiği ameliyatı sırasında kullanılan protezler; içerikleri, boyutları, yüzeyleri ve şekillerine göre sınıflandırılırlar. Protezlerin içeriği serum fizyolojik, koheziv silikon jel ya da her iki malzemenin kombinasyonu şeklinde olabilmektedir. İçerik olarak hangi materyal kullanılırsa kullanılsın, protezlerin dış çeperleri her zaman için silikon materyal kullanılarak üretilmektedir.

Silikon protezleri şekillerine göre damla protez ve yuvarlak protez olarak sınıflandırmak mümkündür. Alt kısımları daha dolgun bir yapıda olan damla protezler, alt polde daha doğal bir görüntü elde edilmesini sağlar. Yuvarlak protezler ise dekolte bölgesini diğer bir deyişle göğsün üst kısmını çok daha iyi bir şekilde doldururlar. 

Meme büyütme estetiği ameliyatında kullanılacak protezlerin dış yüzeylerini pürtüklü ya da düz yüzeyli olarak sınıflandırmak mümkündür. Protezlerin boyutları söz konusu olduğunda ise hem hacim hem cc cinsi kullanılır. 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.