1. HABERLER

  2. SAĞLIK

  3. Karşıyaka Psikolog Nedir?
Karşıyaka Psikolog Nedir?

Karşıyaka Psikolog Nedir?

Karşıyaka psikolog, bir birey ya da grubun davranışlarını inceler ve ruhsal sorunlarına çözümler bulmaya çalışır. Her yaşta insanlar sosyal varlıklar olduğu için çevresindeki olaylardan psikolojik olarak etkilenebilirler.

A+A-

 

Duygusal olarak kendini zinde hissetmeyen kişilerde bitkinlik ve boş vermişlik hali olabilir. Bu durumda zevk alınan etkinliklerden zevk alınmaz ya da günlük hayatı sürdürmede zorluklar yaşanabilir. Hamilelik dönemi ya da sınav dönemi gibi stresli anlarda kişilerin psikolojik sorunlar yaşama olasılığı daha fazladır.

Yapılan araştırmalar özellikle şehirlerde kişilerin psikolojik sorunlar yaşama oranının kırsal bölgede yaşayanlara göre çok daha fazla olduğunu ortaya koymaktadır. İzmir, ülkemizin en büyük üçüncü şehri olduğundan kişilerin şehir yaşamının ve kalabalığın verdiği etkiyle depresyona yatkınlığı daha fazladır.

Karşıyaka Psikolog Ne İş Yapar?

Psikolog ruh bilimci olarak da nitelendirilebilir. Karşıyaka psikolog insan ve hayvan davranışlarının incelenmesini ve normal kabul edilmeyen davranışların düzeltilmeye çalışmasını sağlar.

Psikolog görevleri şu şekildedir;

  • İnsan davranışlarını inceleyerek davranış sebeplerini ortaya koyar.

  • İnsanları düşünceleri, tepkiler, duygularını ve bu durumların kaynaklarını inceler.

  • Problem yaşayan kişilerle terapiler düzenleyerek sorunları kökünden çözmede kişiye yol gösterir.

  • İnsan hayatındaki fiziksel, çevresel ya da kişisel durumlara bağlı olarak ortaya çıkan sorunları çözmeye çalışır.

  • İnsanların davranışları hakkında farkındalık kazanmasına yardımcı olurlar.

  • İnsanlara ölüm gibi ağır travmatik olaylarla baş etmede yardımcı olur ve kişilerin sorun çözme becerilerini geliştirir.

Psikoloğa Hangi Durumlarda Başvurulur?

Karşıyaka psikolog, belirli durumlarla başa çıkmada zorlanan insanların başvurması gereken kişidir. Psikologlar insanlara günlük yaşamın getirdiği sıkıntıları ya da insan ruhunu olumsuz etkileyen durumların ortaya çıkması durumunda başvurulması gereken uzmanlardır.

Gündelik hayatta ya da iş yaşamında sizi rahatsız eden bir olaya ya da durum yaşıyorsanız ve bu süreçle başa çıkmakta zorlanıyorsanız sorun çözme becerilerinizin gelişmesi için bir psikoloğa başvurabilirsiniz.

Psikologların temel amacı psikiyatr ile iletişim halinde çalışarak sorunları çözmede kişilere yardımcı olur. Bilişsel ve davranışsal yöntemlerle kişinin sorunlarıyla baş edebilmesinde yardım ederler. Günlük hayatta sizler de sorunlarınızla baş etmekte zorlanıyorsanız İzmir Psikoloji merkezine her zaman başvurabilirsiniz.

Karşıyaka Psikolog Fiyatları

Karşıyaka psikolog fiyatları konusunda detaylı bilgi almak için bir uzmanla görüşmeniz gerekiyor. Çünkü psikologlar seans başı ödeme almaktadır. Tedavinin ne kadar süreceği ya da tedavi sırasında nasıl bir süreç işleneceği fiyatları belirler.

Öncelikle kendinizi rahat hissetmiyorsanız ve psikolojik açıdan mutlu değilseniz bir psikoloğa görünün. Uzman bir psikolog sizi dinledikten sonra durumu detaylıca inceler ve size tedavi planı oluşturur. Tedavi için bu süreçte bir fiyat bilgisi alabilirsiniz.

İzmir’de yaşıyorsanız ve kişisel sorunlarınızla başa çıkmakta zorlanıyorsanız hemen Karşıyaka psikolog fiyatları için İzmir Psikoloji’ye başvurabilir veya https://izmirpsikoloji.com/bireysel-psikolojik-danisma/ sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

 

Etiketler : ,
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.