1. YAZARLAR

  2. Ömer AVCI

  3. Kaç doz verelim ?
Ömer AVCI

Ömer AVCI

Kaç doz verelim ?

A+A-

Hani meşhur bir laf var ‘Ne vereyim abime?’ diye… Şimdilerde aşı ile alakalı şu kelimeleri çok duyuyorum, Snovac aşısını mı? Yoksa Biontehc mi? Spnutnik mi? Sonrası ise Covid 19, daha gelişmiş Covid 19 mutasyonu, Hint deltası, Delta plus, delta plus c , Afrika varyantı, Kolombiya varyantı, beta varyantı da, ha varyantı…

 Yani ne serisi bitti ne varyantı bitti. Ama ne hikmetse aşılar hepsine ilaç! Tabi bu konuda Profesörler ikiye bölündü, kimine göre aşının içeriği şüpheli, kimine göre ise, cennetten gelen iksir gibi. 

 Ama dikkatimi çeken şeyler var. Mesela Aşıya şüphe ile yaklaşan ve muamma olmuş konuları anlatanların hiç birine medyada yer verilmiyor. Yani bu profesörlerin iddialarını dinleyen ve acaba doğrumu dur diyen yok! 

  Aşıyı savunan Profesörler ise 24 saat medyada. Peki, aşının şüphelerini bilimsel yöndende anlatan Profesörler neden yok? Kimler niye engelliyor? Varsa şüpheli şeyler neden dile getirmelerine izin verilmiyor? Facebook’ta bile aşı karşıtı bir şey yazdığınızda, Facebook’tan uyarı geliyor. Peki ama bu baskı ve bu ısrarcılık neden? 

  Neticede Profesörlerde bu işin Profesörleri niye onların konuşmalarına izin yok? Bu süreci kimler nasıl götürüyor? Ortada bir takım ciddi iddialar varken ve bunu yine bilim ehli insanlar anlatıyorken, buna kulak verilmemesi ve bunun engellenmesi niye? 

 Bu işin altında pis kokular var. Akşama kadar Televizyon ekranlarında, gazetelerde, sosyal medyada bangır bangır aşı vurgusu yapan ve her gün bir varyant ile, korku reklamı yapanlar, insanların psikolojisini bozup, psikolojik baskı yapanlar boy boy çıkıyor konuşuyor da, diğer Profesörler neden konuşturulmuyor? 

 Kimler neden çekiniyor? Onların iddialarını dinlemeden kendi bildiğini okuyan ve okutan Dsö’ mü? Hedefi nedir bu Dsö’nün? Bizim bilim kurulu niye o Profesörlere hiç kulak vermiyor? Bu insan sağlığı ve hayati bir konuysa, niye hiç oralı olunmuyor? Bu çark nasıl işliyor? Bu millete neler yapılmaya çalışılıyor? Bir sürü soru ama hiçbir cevap yok. 

Avrupaya gideceksiniz Biontech vurulmalısınız! Rusya tarafına gidecekseniz Sputnik vurulmalısınız! Çin bölgesine gideceksiniz Snovac vurulmalısınız! Türkiye’ye geleceksiniz terliğinizi bile giymeniz yeterli! Bu nasıl iş? Bizim memleket yol geçen hanımı? Biz niye onlar gibi kota koymuyoruz? Aşı zorunlu değil deyip, her türlü baskıyı yapmak neyin adımı? Aklımız da, bir kamyon soru ama cevap sadece siz cahilsiniz, teori kuruyorsunuz, bilime ilime güvenmiyor teori ile konuşuyorsunuz oluyor! 

 Allah’ım sen sahip çık bize. Kimler neyin peşinde sen en iyisini bilensin. Bu milleti ve yönetimi çok kez kandırdılar. Bunu herkes iyi biliyor. Ama artık kandırılmaktan ve oyuna getirilmekten sen koru bizleri.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.