1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. JCI Kültür II.XYZ İnovasyon Kampında!
JCI Kültür II.XYZ İnovasyon Kampında!

JCI Kültür II.XYZ İnovasyon Kampında!

Bu sene ikincisi düzenlenecek olan XYZ İnovasyon Kampı 22-25 Ağustos tarihleri arasında Özyeğin Üniversitesi’nde gerçekleşecek.

A+A-

Simurg Derneği tarafından düzenlenen kamp, 16-23 yaşları arasında olan lise ve üniversite öğrencilerine inovasyon kültürünü kazandırmayı ve kurumsal firmalarla gençlerin etkileşime geçmesini amaçlamaktadır.

İş Bankası’nın ana sponsor olduğu kampta Huawei, Pfizer, BASF ve Hadi Live da komite şirketleri olarak bulunacaktır. 150 üniversite ve 60 lise öğrencisi kamp boyunca çeşitli konferanslar, etkinlikler, komite çalışmaları, vaka sunumları, workshoplar, kriz yönetimi, lobi çalışmaları, boğaz turu ve açık hava sineması gibi birçok içerikle 4 gün boyunca hem eğitici hem keyifli vakit geçirecekler.

JCI Kültür şubesi ise kampın 3.gününde gerçekleşecek olan workshop saatinde gençlerle bir arada olacak! Liderliği, sosyal sorumluluğu ve eğitimi bir amaç edinmiş JCI Kültür şubesi bu inovasyon kampında gençlerle paylaşımda bulunabileceği için oldukça heyecanlı. Birleşmiş Milletlerin Sürdürülebilirlik Hedefleri doğrultusunda çalışmalar yürüten JCI Kültür; grup çalışması yapabilmeyi, ortak akıl yürütebilmeyi ve inovasyon bilincinin gençler arasında yaygınlaşmasını oldukça önemsiyor. Bu organizasyona da, kendilerinin deyimiyle, meşhur liderlik oyunlarıyla katkıda bulunmayı amaçlıyor.

Workshop saatinde kampüs alanında gerçekleştireceği çeşitli liderlik oyunları ile gençlere ekip uyumunun ne demek olduğunu ve neden önemli olduğunu göstermeyi hedefliyor. Bir yandan ise gençlere sorunları çözerken nasıl yaklaşımlar sergileyebileceklerini anlatmak ve kriz yönetiminin ne olduğuna dair çıkarımlar yapabilmelerini istiyor. Geleceğin liderlerinin her koşulda ortak akıl ile hareket edebilmesini ve bilgi heybelerinin daima gelişime açık halde olmasını anlatmayı hedefliyor.

 

Kamp 4 gün 3 gece olarak gerçekleşecek olup, konaklama Özyeğin Üniversitesi’nde gerçekleşecektir. Kamp ücreti içinde konaklamayı, öğünleri, servisi ve etkinliklerin tamamını barındırıyor.

Kamptaki Vaka Çalışması 5 aşamadan oluşuyor:

Birinci kısımda konferanslarla katılımcıları alıştırmak ve motive etmek amaçlanıyor. Şirket yetkililerinin ve influencerların konuşmalarına ek olarak inovasyon kültürü üzerine eğitimler veriliyor.

İkinci kısımda katılımcıların kendi seçeceği şirketlerle vaka çalışmalarına başlanıyor ve gruplar halinde çözümlemeler yapılıyor. En sonunda ise her grup sunumunu şirket yetkililerine iletiyor.

Üçüncü kısımda ise katılımcılar komite formuna geçerek verilen krizleri çözüyor.

Dördüncü kısma gelinince katılımcılar rakipleriyle bir araya gelerek lobi çalışması yaparak birbirleri ile oy alışverişi yapıyorlar. Komite başkanı da her gruba ayrı puanlandırmada bulunuyor.

Son aşamada ise ödül törenine geçiliyor ve sürecin birincisine ödülü veriliyor. Siz de JCI Kültür’ün eğitimine katılabilmek, unutulmaz anılar yaşamak, farklı insanlar tanımak ve aynı zamanda da akademik çalışmaların içinde bulunmak istiyorsanız bu kampa katılmalısınız!

Bu linkten kampa başvuru yapabilirsiniz: https://gia-s.org/basvur/

Ayrıca II.XYZ Kampı’nın instagram hesabını takip edebilirsiniz: https://www.instagram.com/xyzkampi/

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.