1. YAZARLAR

  2. Musa YAŞAROĞLU

  3. Hissettiniz mi?
Musa YAŞAROĞLU

Musa YAŞAROĞLU

Hissettiniz mi?

A+A-

Her gün yeni bir ayrışma ya da ayrıştırma haberiyle karşılaşıyoruz. Televizyon ya da sosyal medyada günaşırı birbirine saldıran ünlüler mi dersin bilginler ya da alimler mi dersin adını ne koyarsan koy kendini insanları etkileme alanında gören herkes birden öne atılıp başka birilerine laf yetiştirme daha doğrusu laf giydirme telaşıyla acıyor ağzını. Sonra pervasızca açılan ağızlarından kin ve nefret adına her şey ardı ardına sıralanıyor.

Üzücü olan taraf bu kişilerin genellikle bilgi donanımlarının gayet iyi olması. Kerli felli adamlar birbirlerinin açıklarını bulduklarında mal bulmuş mağribi gibi saldırıyorlar. Bu nerdeyse hayatın tüm alanları ile ilgili bir sorun. Hele mesele din olunca hocalar hacılar veya alimlerin sayısı milyonları buluyor. Bir iki kitap okuyan da birilerinin peşinden gidip onun sözlerini bas tacı edenler de allame kesiliyor. Sonra mı?
Sonrası yürekleri dağlamaya kafi küfürleşmeler, marjinallikler ve ayrışma adına her sey...
Ey Allah'ın kulları, ümmetin evlatları...
Yetmedi mu bunca tefrika? Yetmedi mi bunca ayrılık? Görmüyor musunuz ailelerimiz bile bölündü. Bölünecek gövdemizden başka bir şey kalmadı. Bırakın artık şu nihayetsiz kavgaları Allah aşkına.
İman ettiğimiz kitap, peşinden yürüdüğümüz ve ahlaki Kuran olan peygamber bize bunu mu emretti?
Farkında değil miyiz ki biz şefaati, kabir azabını ya da kaderi tartışırken Suriye'de on üç milyon Müslümanın kaderi değiştirildi ve şuan yüzlerce Müslüman daha öldü. 
Ve anlamıyor muyuz ki biz yarın Kur’an’cı veya ehli sünnetçi yahut tarikatçılık kavgasını yaparken dünyanın herhangi bir yerinde binlerce Müslüman daha ölecek.
Ne olur gelin şu sıkılı yumruklarımızı gevşetelim ve birbirimize sımsıkı sarılalım. Bugün en çok buna muhtacız. Bu dinin tek sahibi Allah 'tır. Biz dinimize tabi olalım ve ona buna suna gösterdiğimiz merhameti birbirimizden esirgemeyelim.
Rabbimiz‘in "Müminler ancak kardeştir." İkazına da Hz. Peygamberimizin "Ya hayır konuşun ya da susun." Hadisine de kulak kesilelim.
Haydi ne olur bakın gün batıyor yine. Ve sanırım dünyanın herhangi bir yerinde ümmetin evlatlarını bekleyen bir Müslüman daha öldürüldü.
Hissettiniz mi?

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum