1. YAZARLAR

  2. Ömer AVCI

  3. Gecikme faizleri ve zamları
Ömer AVCI

Ömer AVCI

Gecikme faizleri ve zamları

A+A-

Ülkemizde bulunan herkes bilir bu gecikme zammının ne olduğunu. %99 kesim ise bu gecikme zammına tabi olmuştur. Ülkemizde yüzlerce adaletsizlik var. Bu gecikme zamları haksız kazanılan faizli paralar ve bu sömürüden geçinip giden bir avuç sömürücü insan (Faiz lobisinin kan emicileri)

Aslında onlara insan demeye şahit lazım ama sıfatları insan. Birçok arkadaşımla bu konuları konuşuyoruz hemen hemen hepsi mağdur edilmiş. Kimi banka kredisi kimi ticari bir eşyadan dolayı icralık olmuş ve malum tokattan yemiş yani gecikme faizi ve zammı.
Tabi biz bu konuyu ikiye böleceğiz hem faize bulaşmış kesim hem de faiz belasına bulaştırılmış kesim. En ufak bir ihtiyaçta hemen bankaya koşuluyor çünkü kimseden destek yok verse verse banka verir deniliyor ve gidiliyor
Müslümanların arasında faiz belası o kadar yaygınlaşmış ki günlük ekmek gibi su gibi. Halbuki dinimizde faiz ve haksız kazanç lanetlenmiştir. Faiz yiyenler Allah’a ve Resulüne savaş açmışlardır. Faiz yiyenler kabirlerinden şeytan çarpmış gibi kalkacaktır ayetleri faizin ne kadar lanetli ve tehlikeli olduğunu izhar etmeye yetiyor.
Faiz, rüşvet alanda verende melundur lanetlenmiştir, helak eden 7 şeyden bir tanesi de faizdir hadisi şeriflerini de unutmamak lazım. Evet hem sömürücü faizden ve gecikme zamlarından kazanıp milletin hakkını hukukunu yiyenler hem de milleti faiz batağına sokup haramı yedirip maneviyatını bozanlar işte bunlara biz kısacası emperyalist ve kapitalist şeytanlar diyoruz..
Bunların hepsi Müslümanların imanlarını, itikatlarını ve amellerini bozup onları hüsrana, buhrana ve sömürüye almak için uygulanmış şeytani planlardır. Bunlar yıllardır planlı bir şekilde yapılmış ve milletin malı mülküne el konulup bir şekilde sömürüye alet edilmiş ve fakirleştirilerek harama, faize mahkum edilip sonrada gecikme zammıydı bilmem neydi diyerek huzurunu bozmuşlardır.
Unutmayalım haram yemek sadece maneviyatı bozmaz hayatımızı da bozar. Rabbim bizi bu faiz gibi, içki gibi, kumar gibi belalardan uzak eylesin.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum