1. YAZARLAR

  2. Ömer AVCI

  3. Gebze’nin çalkalanan gündemi
Ömer AVCI

Ömer AVCI

Gebze’nin çalkalanan gündemi

A+A-

 

Bölgemizin bir kısım medyasında baya büyük iddialar ortaya atıldı.

Özellikle Fetö’cü olmak suçundan birçok insan hakkında yazılıp çiziliyor. Kimine göre ellerinde deliller var ama birileri korunuyor. Kimine göre ise bunlar kuru iddia ve karalama kampanyası!

Tabi işin içinde ne var içyüzü nasıl bilemiyoruz lakin bildiğimiz tek şey var yıllardır iddialar var ama ne bu iddiaların asılsız olduğu ispat edildi ne de aslının olup hesabının sorulduğu ispat edildi.

Yani ne kadar karmaşık bir düzen var. Yahu bir adam suçluysa hesabı sorulur hükmü verilir cezası kesilir. Değilse bu iftiralardan kurtulur alnı ak gezer kimsede onun hakkında şüpheye girmez.

Şimdi bakıyoruz ki, falanca adam Fetö’nün adamıydı, bir diğeri işte yolsuzlukları vardı, diğeri ise başka iddialarda gidiyor.

Benim anlamadığım şey niye bu söylentilerin hiçbirine müdahale edilmiyor? Hani ne gözaltı var ne hesap var ne de beraat var. Bir insan ya suçludur ya da değildir ama hiç birisi ile alakalı sonuç yok.

Hep muallakta kalınıyor böylece gidiliyor. Ama her iki tarafa da yazık. Ya bu adamlar alınmalı hesabı sorulmalı ya da iddialara açıklık getirilip bu söylentilerin önüne geçilmeli.

O zaman halkımızda şöyle düşünür evet burada yolsuzluk var ama korunuyor birileri ya da Fetö’cüydü ama ört bas ediliyor! 

Biz nerden bilelim şimdi bu adamların yolsuzluklarının olmadığını? Veya Fetö’cü olmadıklarını? Veya bu iddiayı ortaya atan adamların haksız olup olmadıklarını?

Bir sürü iddia var ama sadece iddiada kalıp başka bir şey olmayınca bende isim zikretmek istemedim.

Ne de olsa o haklı bu haklı ee bende haklıyım. Umarım tez zamanda ya iddia edenler iddialarından vazgeçer ya da iddiaları birileri çıkıp yargılar.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.