1. YAZARLAR

  2. Zümre Alioğlu

  3. "Frenci Ömer"
Zümre Alioğlu

Zümre Alioğlu

"Frenci Ömer"

A+A-

Şöyle gelin güzel insan portreleri sunarak örnek teşkil edelim . Zaman, zaman aslında böyle güzel şahsiyetleri kaleme almak istemişimdir.  Kısmet bugüneymiş.

" Frenci ömer" lakabıyla bilinen bu koca yürekli insan kimdir ?

Ömer Emiroğlu  1968 yılında Giresun'un Görele ilçesinin Sokullu Köyünde dünyaya geldi.Daha çocukken Gebze'ye taşınıp burada hayata başlayan bir başarı öyküsü aslında.İlk ve orta öğrenimini Gebze'de okuyan .Daha çocuk denilecek bir  yaşta frenci ustasının yanında işe başladığını ifade eden. Yani  aslında adının geldiği yer olsa gerek.

Zaman çabuk geçiyor . Tabi çırak olarak girdiği yerden ayrılarak kendi ayakları üstünde durmak isteyen gözü kara bir genç var artık.İlk atılım ufak bir bakkal açarak kısa süreli bir deneyimden sonra 1980 de şimdiki mesleğini, işini kurduğunu belirtiyor.  

"Frenci Ömer" in mücadele ve başarısı bununla kalmıyor. Bunun yani sıra sivil toplum kuruluşlarında Tatlıkuyu Küçük Sanayi Başkanı, Görele Derneğinin kurucu başkanı , Giresun derneklerinde bir dönem başkan vekilliği ve başkan yardımcılığı yapan.Evli ve üç çocuk babası olduğunu belirten bu güzel insanın da her daim yolunun açık olmasını yüce Rabbimden temenni ediyorum.

Kocaeli piyasasında tanınan ve sevilen bu güzel insanın pandemi süresince, polis ve sağlık çalışanlarımıza yaptığı eşsiz güzelliği de es geçmemek lazım. En büyük hobileri ise kitap okumak seyahat etmek olduğunu ifade ediyor. Tabi süpriz projelerini de açıklıyor.  Sokak hayvanları için yiyecek ,barınak gibi gereksimler için  ailece mücadele ettiklerinin de altını çiziyor.  Biz de diyoruz ki bir insanın yaptıkları ainesidir. Sayın Ömer Emiroğlu  her konuda her zaman yanındayız..Yolun açık olsun..

Önceki ve Sonraki Yazılar