1. HABERLER

  2. YAŞAM

  3. Dumadum Eğlence Merkezi Etkinlikleri
Dumadum Eğlence Merkezi Etkinlikleri

Dumadum Eğlence Merkezi Etkinlikleri

Oyun parkı denilince ilk olarak çocukların eğlenceli zaman geçirdiği yerler aklımıza gelmektedir.

A+A-

Dumadum Eğlence Merkezi Etkinlikleri

Oyun parkı denilince ilk olarak çocukların eğlenceli zaman geçirdiği yerler aklımıza gelmektedir. Oysa oyun parkları, oyun ile birlikte eğlenceden daha fazlasını vermektedir.Oyunlar çocuklar için sadece eğlence aktiviteleri değil aynı zamanda çocukların kendilerini ifade ettikleri, yaratıcılıklarını ve sosyal becerilerini geliştirdikleri, çevresinde gelişen olaylara farklı bakış açıları kazandıkları ve fiziksel gelişimlerini sağladıkları etkinliklerdir. Çocuklar hareket dürtüsüyle doğar ve bu hareket dürtüsü oyunlara yönelmelerini sağlar. Hareket ve oyun, çocukların gelişiminde birbirini takip eden ve destekleyen kavramlardır.

Çocukların fiziksel, psikolojik, duygusal ve sosyal açıdan olumlu yönde gelişmeleri için hareket gelişimlerinin de desteklendiği ortamların sağlanması büyük önem taşımaktadır. Bu açıdan oyun alanları ve sunulan oyun materyalleri çocuk gelişiminde önemli bir kaynak olarak değerlendirilmelidir. Dumadum oyun parkında çocuklarınızın gelişimini destekleyecek pek çok fırsat ve çocukların sınırsız hayal gücünü kullanacakları eğlenceli etkinlikler bulabilirsiniz. Eğlenceli ve renkli parkurları ile geniş ve güvenli bir hareket alanı sunduğundan rahatlıkla çocuklarınızın oyun alanı özgürce keşfetmelerini sağlayabilirsiniz. Doğum günleri ve özel günler organize edebilir, Dumadum Kafe’nin sunduğu yiyecek, içecek ve tatlılarla gününüzü lezetli tatlarla süsleyebilirsiniz.

 

Dumadum Oyun Parkı Parkurları

Dumadum’da çocukların fiziksel gelişimini destekleyecek pek çok parkur bulmanız mümkün. Çifte kaydırak, ejderha ve aslan, ropeland, volcano, zipline, timsahlı dere, döner kaydırak, lastik tırmanma, ufo, palmiye, roller, trambolin, üçgen engel, v köprü, tüp geçit, asma köprü, örümcek, makarna, havalı top fırlatma ve küçük tüp kaydırak parkurlarında çocuklarınız, atlayabilir, zıplayabilir, tırmanabilir, dengede durmayı öğrenebilir. Bunun gibi fiziksel güç gerektiren oyunlar, çocuklarınızın solunum, dolaşım ve sindirim sistemlerinin düzenli çalışmasını sağlamaktadır. Ayrıca çocuklar, koordinasyon, esneklik, hız, durgun ve dinamik dikkat gibi psikomotor yetenekler de kazanmaktadır.

Bu parkurlarda çocuklarınız doyasıya oynarken siz de masa başında diğer işlerinizi takip edebilir aynı zamanda ‘Apple desk’ hizmeti ile çocuklarınızı izleyebilirsiniz. Çocuklarınız kendilerini en iyi oyunlarla ifade etmektedir. Bu nedenle açık yada kapalı oyun alanlarında çocuklarınızı daha iyi gözlemleyebilirsiniz. Çocuklarınızın oyun parkurlarında sergilediği davranışlar ve oyun materyalleri nasıl kullandığı, çocuklarınızın yetenekleri ve neye ilgisi olduğu ile ilgili ipuçları verebilir.

 

Okul Etkinlikleri

Arkadaşlarla vakit geçirmek için teneffüsler yeterli gelmeyebilir. Bu durumda okul çıkışı arkadaşlarla uzun bir teneffüs yapma fikri sizin de kulağınıza hoş gelmiyor mu? Dumadum, çocuklarınızın arkadaşları ile okul dışında sosyalleşme ve oynama fırsatı bulabileceği rahat ve güvenli bir alan sunmaktadır.

 

Doğum Günleri ve Partiler

Çocuklarınızın eğlence ve oyun alanları, aynı zamanda onlar için doğum günleri, özel günler ve partiler için buluşma noktası haline gelebilir. Doğum günleri eğlencelidir, bu eğlenceli zamanı oyunlarla renklendirerek özgürce hareket edecekleri ortamda geçirmek unutulmaz anılar kazanmalarını sağlayabilir. Çocuklar hareket ederek mutluluklarını daha iyi sergilemektedirler. Çocuklarınız sevinçten hoplayıp zıplasın, onlar oynayıp eğlenirken siz de öğrenmelerin ve büyümelerinin keyfini çıkarın. Bu keyfi Dumadum ile paylaşmaya ne dersiniz?

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.