1. YAZARLAR

  2. Ömer AVCI

  3. Dizi ve programlar!
Ömer AVCI

Ömer AVCI

Dizi ve programlar!

A+A-

TV dizileri ve programları ile yaşayıp dizilerle büyür olduk.
Televizyon ekranlarında türlü türlü diziler. Ama bunların hemen hemen hepsi tehlikeli saçıyor.
Bazıları ise tarihsel ve kültürel diziler ve bunlarda yanlış bilgilendiriyor. Her güne ait bir dizi filim ve bir program var. Aile yapımızı zedeleyen ve maneviyatımızı neredeyse baltalayan bu dizi filmleri de hiç kaçırmaz olduk.
Kimi kayıp bulma programı kimi evlendirme programı kimi çıplaklar kampı programı yapıyor. Hele şu evlendirme programları yok mu, tam rezalet. 60 yaşındaki teyzeme orda göbek attırıyorlar. Gencecik kızlarla neredeyse alay ediliyor. Bir umut diye çıkıp yuva kurma hayalini kızlar nerelerde arıyor?
Programa katılımlar yüksek izlenme oranları da yüksek tabi bu durumdan herkes memnun gibi görünüyor. Damat adayı gelin adayı derken bakıyoruz ki, manevi tüm hislerimiz, inançlarımız hep bu programlar ve diziler üzerine kurulup tahrip oluyor.
Yaptıkları programlarla inanç ve kültürü zedeleyenler sadece zedelemekle kalmıyor artık bunun birer hayat tarzı olduğunu kabullendirmeye çalışıyorlar. Kızlar kendini süsleyip püsleyip 3-5 kişinin karşısında şıklık yarışı yapıyor. Şık olacağız diye kendilerini ne kılıklara ne hallere sokuyor. Juride geçerli oy alabilmek için neredeyse süt dökmüş kedi gibi oluyorlar.
Tabi Jüri yorumluyor şuranı açsan şöyle olurdu buranı açsan böyle olurdu yok eteğin kısa uzun olmuş keşke kısaltsaydın da bilmem neler. Yahu nereye gidiyoruz? Şık olacağım diye bu ne rezalettir böyle.
Hangi ahlak hangi edeple bunca rezalet bu Müslüman ülkede böylesi yoğun bir şekilde devam edebiliyor? Moda diye, tarz diye ne hale geldi Osmanlı torunları? Allah hidayet versin.
Tabi birde diziler var bu dizi filmlerde tam Avrupa kültürü var. Sigara içseler RTÜK onu göstertmiyor ama o dizilerdeki Avrupa düzeninin yaşam tarzına teşvikler, efendim özel arkadaşlıklar, özgürlükler bilmem neler adı altında resmen herkese özgürlük adı altında ahlaksızlıklar saçılıyor buna RTÜK’ten ses yok.
Yani bizim aile ve kültür yapımıza uymayan ve tamamen maneviyatı bozan bu ahlaksızlıklara rtük ve millet dur demeli. Bu programlar bizim dinimizi, maneviyatımızı, kültürümüzü bozmaya teşebbüsünden başka bir işe yaramıyor.
 Birde milletimiz öyle bir hale gelmiş ki her hafta o dizileri bekliyorlar. Yani her hafta Cuma namazını beklemiyoruz da bilmem ne dizilerini bekliyoruz. Kimi de dizileri izleye izleye hayatını o dizilerden ibaret sanıp hayal içinde işte yeni keşiflere yeni umutlara giriyor. Hey beyler bayanlar uyanın onlar dizi rüya görmeyin onlar bizim kültürümüz değil işimiz değil. 
İşte programlar diziler bizi hayal mahsulü bir topluma çeviriyorlar. 
Yani dizi, dizi yedi bizi…

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.