1. YAZARLAR

  2. Ömer AVCI

  3. Devlet Bahçeli, Devret Bahçeli…
Ömer AVCI

Ömer AVCI

Devlet Bahçeli, Devret Bahçeli…

A+A-

Yıllardır Devlet Bahçeli ile alakalı şunu söylerim. Eninde sonunda güçlüye yardım edecek boyun eğecek derim…

Yıllar öncesinden söylüyorum bu lafları… Hatta bir çok Ülkücü arkadaşım bunlara şahittir. Daha geçen Referandum öncesi bazı Ülkücü dostlarıma bakın Başkanlık seçimi olduğunda Devlet bey tam destekle Erdoğan’ın yanında olacak ve seçilmesi için her şeyi yapacak dedim…

Buna bir çok arkadaşım şahittir… Ve onlar o zaman yok daha neler işte sizin bildiğiniz gibi değilde falan filan dediler.. Peki ben yıllar öncesinden Devlet beyin niye böyle bir şey yapacağını söyledim? Hatta Cumhurbaşkanı Tayyip beye hitaben, kendi yolsuzluklarını örtbas etmek için Başkan olmak istiyor senden hesap sormazsam şerefsizim dediğinde bile, ben hayır hesap soramaz demiştim.

Niye dedim? Çünkü Devlet bey hep böyledir. Atar tutar icraete gelince susar tersini yapar. Bir zamanlar Erbakan hocaya ürkek olmayın Erkek olun diye kükremişti sonra iş kükremeye gelince Erbakan hoca ve ekibi Mecliste Merve Kavakçı için kükredi, Devlet bey ise kendi vekili Nesrin Ünal’ın başını açıp Başörtüsünü çıkarttırdı.

Ecevit ve sol ekibi bir insanın en temel özgürlüğü olan inanç özgürlüğüne, başı örtülü diye Merve Kavakçı’ya saldırırken, Mecliste Dışarı dışarı diye tempo tutarlarken, o erkek olun ürkek olmayın diyen Devlet bey köşede ürkek ürkek beklemişti.

Başbakan yardımcılığı yaptığı Anasol-M hükümetinin bu ülkeye verdiği zararı konuşmaya gerek yok. Ne kadar banka yolsuzluğu, imar yolsuzluğu ve benzeri kriz, yolsuzluklar, karmaşalar varsa o hükümet zamanında bolca olmuştur…

Kendi vekilinin bile inanç hakkını korumakta ürkek olan bir Başkan nasıl ve nerede gerçekten kükreyecekti ki? Tabi hiç bir yerde! Kısacası 20 yıllık başkanlık döneminde ülkeye hiçbir şey katmayan ve zarara ortak olan bir Başkan yani sayın Bahçeli elbette genel başkanlık koltuğu için son oturumu olduğunun farkına varıp, yine güçlüden yana tavır koyarak o bir zamanlar konuştuğu lafların hepsini unutmuş ve bizi yine şaşırtmamıştır.

Aylar ve yıllar önce demiştim Bahçeli’nin bu hesap soracağım yok şunu bunu yapacağım yok efendim işte tek adamlık diktatörlüğüne izin vermeyeceğim gibi laflarına bakmayın, başkanlık sistemine geçileceği zaman açık açık Tayyip Erdoğan’a destek verecektir diyordum. Nitekim de öyle oldu…

Çünkü onlar halkın adamı değiller. Yıllarca Mhp içinde bulunan Vatan ve Millet sevdalısı insanları da yanılttılar ve o insanların ideallerini de, emeklerini de kendi koltukları için sattılar.

Sayın Bahçeli Yıllarca atıp tutup konuştu şimdi ise bütün o emeklerin hepsini bir hediye ile yıllarca vatan ve millet aşkıyla kendisinin peşinden giden Ülkülerinde emeklerini kaldırıp Erdoğan’a verdi…

Zaten başka bir şey yapacak değildi Ülkücüler için 20 yıllık bir kayıp ve bir zarar oldu. Şimdi Ülkücülerin geneli zaten ona destek olmayacak ama bazı Ülkücü arkadaşlar lider ne derse o olur diyor.

Ey Ülkücü kardeşim senin beynin kiralık değil ki, niye liderin ne derse o oluyormuş? Görmüyormusun liderim dediğin adam 15 yıldır konuştuklarını unutup bütün emeklerinizi, yıllarca kursağınızı kurutan adama veriyor. Sen nasıl lider ne derse o olur diyorsun?

Bütün emekleriniz satılıyor sen ise lider ne derse o olur diyorsun. Böyle boş laflarla kendinizi kandırmayın 20 yıldır Ülkücü camianın başında hiçbir şey yapamayan adamı artık tanıyın ve kurtulun ki, sizde vebale girmeyin.

Bakınız Bahçeli bey Tayyip bey için neler demişti hatırlayalım… Bu şahıs (Tayyip Erdoğan) her gün fitne ve yalan dolan saçmaktadır. Her günü zarardır, Zıvanadan çıkmıştır. Sende şeref ve mertlik işportaya düşmüştür. Erdoğan sen yakın tarihimizin en yanlış adamısın. Böyle bir adamın cumhurbaşkanı olması yıkımdır kayıptır zulümdür milli depremdir… Alçaksın ve şerefsizsin. Tek adam diktatörlüğü sultanlık peşindesin. Gibi ne kadar ağır laf varsa hepsini konuştu sonrada dediğim gibi işte unuttu gitti.

Yahu sen milyonlarca insanın başına geçmişsin senin idealin yok mu? Senin inancın yok mu? Senin siyasetin yok mu? Ne yaptın şimdi yıllarca atıp tuttuğun adamın arkasına geçtin ve saklanıyorsun. Yine ürkeksin Bahçeli bey hani diyordun ya Erkek olun ee buyrun ozaman hesap sorun niye baston oluyorsunuz? Hani hesap sormak böylemidir? Sizin hesap soracağınız falan yok ama emin olun ki, sizi dinleyen Mhp lide neredeyse yok Referandumda gördük Akp normal seçimlerde aldığı oyu yine aldı yani bilinçli Ülkücüler Devlet Bahçeli’nin ittifakını uygun görmediler. Yine görmeyecekler ve Bahçeli siyasi hayatını bu seçimlerde noktalayıp, tarihe hiçbir şey yapamayan genel başkanlardan bir tanesi olarak kayıt edilecektir.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum