1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Darıca Farabi Başhekimi Güneş’e ikinci suç duyurusu
Darıca Farabi Başhekimi Güneş’e ikinci suç duyurusu

Darıca Farabi Başhekimi Güneş’e ikinci suç duyurusu

Darıca Farabi’de bir grup sağlık çalışanını vatan hainliği ile suçlamasından ötürü Türk Sağlık-Sen’in suç duyurusunda bulunduğu Başhekim Güneş hakkında Türkiye Kamu-Sen de devleti zarara uğratmaktan suç duyurusunda bulunacak

A+A-

Darıca Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Mustafa Güneş’in kişisel sosyal medya paylaşım sitesinde görev yaptığı hastanenin sağlık çalışanlarına yönelik, ‘vatan haini’ başlıklı yazısına tepkiler dinmiyor. Türk Sağlık-Sen Kocaeli Şubesi Başkanı Ömer Çeker ile sağlık çalışanlarının geçtiğimiz yılın son günlerindeki Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusu ardından Kamu-Sen’e bağlı sendikaların şube başkanları da ortak tepki için bir araya geldiler. Türkiye Kamu-Sen İl Temsilcisi ve Türk Eğitim-Sen 2 Nolu Şube Başkanı Orhan Kütük, başhekim Güneş ve arkasında duranların sadece sendikaları değil, milyonlarca memuru karşılarına aldıklarını ifade etti.

DEVLETİ ZARARA UĞRATMAKTAN

Başhekim Güneş’in Covid-19 virüsüne yakalandığı süreçte tedavi için Ankara’ya gittiği de hatırlatılan açıklamada Kütük, Güneş hakkında ikinci bir suç duyurusuna hazırlanıldığını kaydetti. Kütük, “Başhekim Güneş ile ilgili devleti zarara uğratmaktan Cumhuriyet Savcılığımıza suç duyurusunda bulunmak için hukuk komisyonumuz hazırlıklarını son aşamaya getirmiştir” dedi.

ÜLKEMİZDEKİ SAĞLIKÇILARIN GÖZÜ KULAĞI DARICA’DA

Kütük, Güneş’in ‘vatan hainliği’ suçlamasına atfen de, “Arkasında kim olursa olsun bizler Türkiye Kamu-Sen olarak milyonlarca memurumuzun hakkını korumak adına yolumuzdan asla dönmeyeceğiz. Ona sahip çıkanlarda şunu bilsinler ki, sadece Türkiye Kamu-Sen yöneticilerini değil, milyonlarca memur ve ailelerini de karşılarına almaktadırlar. Bu sadece Darıca’da yaşanmış bir hadise olarak görülmesin, ülkemizin tüm bölgelerinde sağlık çalışanlarının gözü kulağı buradadır. Bizlerde o bilinç ile konunun takipçisi olmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

SADECE BİZİ DEĞİL, MİLYONLARCA MEMURU KARŞISINA ALMIŞTIR…GENİŞ KATILIM

Türk Sağlık-Sen Kocaeli Şubesi Başkanı Ömer Çeker’in ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıya Çeker ve Kütük’ün yanı sıra Türk Diyanet Vakıf-Sen Başkanı Mehmet Ali Karadaşlı, Türk Büro-Sen Başkan Yardımcısı Aziz Kök,   Türk Kültür-Sen Başkanı Turgut Dursun, Türk Tarım Orman-Sen Başkanı Çetin Kesin, Türk İmar-Sen Başkanı Kürşat Karadeli,  Türk Enerji-Sen Başkanı Münir Öskan, Türk Ulaşım-Sen Başkanı Agah Oktay Güler, Türk Yerel Hizmet-Sen Başkanı Özcan Karabulut ile TÜRKAV Kocaeli Şube Başkanı Oruç Sulusaray katıldı.

KAMU-SEN KONUNUN TAKİPÇİSİ

Başkan Orhan Kütük ortak basın açıklamasında, Darıca Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Mustafa Güneş’in sosyal medya paylaşımlarının peşini bırakmayacaklarını ve Kamu-Sen’in konunun takipçisi olduğunu belirtti. Kütük, “Kamu-Sen’e bağlı tüm şubelerimizin yöneticileri kanun ve yönetmelikler çerçevesinde üyelerimizin sosyal, ekonomik hak ve çıkarlarını korumak, sorunlarını çözme amacı ile hareket etmektedir. Bundan önce olduğu gibi bundan sonra da her türlü yasal girişimleri yapmaktan da geri durmayacaktır” dedi.

HUKUKİ MÜCADELE BAŞLATILDI

Başkan Orhan Kütük şöyle devam etti: “Darıca Farabi ve Eğitim Araştırma Hastanesi Başhekimi Mustafa Güneş’in 8 ve 9 Aralık 2020 tarihinde kişisel sosyal medya hesabından hastane çalışanlarını, sendikacıları, sivil toplum kuruluşlarını hedef gösteren hakaret içeren açıklamalarını takip ettik. Kamu-Sen ve dolayısıyla iş kolu itibariyle Türk Sağlık-Sen Kocaeli Şubemiz hastane çalışanlarımızla birlikte hukuki mücadele başlatmıştır.

HALA ADIM ATMAYANLAR DA HİSSESİNE DÜŞENİ ALACAKTIR

Türkiye Kamu-Sen olarak bizlerde başından itibaren bu konunun takipçisiyiz. Hakaretçi Başhekim Güneş ile ilgili olarak arkasında duranlar, hala bu konuda somut adım atmayanlarda ilahi adalet huzurunda mutlaka hisselerine düşenleri alacaklardır. Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci tarafından da konu takip edilmektedir. Ülkemizin en ücra köşesindeki üyemize kadar da konunun takipçisiyiz”

TÜYÜ BİTMEMİŞ YETİM HAKKI DEĞİL Mİ?

Başhekim Güneş’in Covid-19 virüsüne yakalandığı süreçte tedavi için Ankara’ya gittiği de hatırlatılan açıklamada Kütük, “Bir başhekim düşünün ki, kendi hastanesine güvenmemiş, devletin 112 ambulansı ile üç il geçerek tarihte görülmemiş bir uygulama ile Ankara Şehir Hastanesi’ne İç Hastalıkları özel odasına götürülüyor. Bu uygulama tüyü bitmemiş yetimin hakkı değil de, nedir?

KARAKUM’DAN DAMI UTANMADI

Darıca Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde cansiperane çalışan, Covit’li hastaları tedavi etmek için gecesini gündüzüne katan ve maalesef 6 Aralık 2020 tarihinde hayata gözlerini yuman Dr. Mehmet Karakum’dan damı utanmadı da, başhekim kendisini Ankara’ya sevk ettirdi” diyerek tepki gösterdi.

HASTANESİNİN SAĞLIK ÇALIŞANLARINA MI GÜVENMEDİ

Başhekim Güneş’in merhum Doktor Mehmet Karakum’un kemiklerini sızlattığını belirten Kütük, “ Bu hareketi ile sadece devletin 112 ambülansı ve personelini kullanmamış, aksine sağlık şehidimiz Dr. Mehmet Karakum’un da kemiklerini sızlatmıştır. Sevkçi başhekim acaba kendi hastanesindeki sağlık çalışanlarına da mı güvenmemektedir?

KORUMA ALTINA ALDIKLARI AKLINA GELMEDİ Mİ?

Sevkçi başhekim bu hareketini basın organlarında çıkan haberlerden öğrenen vatandaşlarda hastane ile ilgili güven problemi sorunu ortaya çıkmasını sağlamamış mıdır? Sosyal medya hesabında şehit doktorumuz Mehmet Karakum’un cenaze törenini paylaşırken sayın başhekim, asli görevi yoğun bakımlar olan yoğun bakım hemşirelerini sırf kendisi gibi sıcak odalarında vatandaş ile uğraşmasın diye koruma altına aldığı da aklına gelmedi mi?” dedi. Kütük ayrıca şunları kaydetti:

O KOLTUKTA RAHAT OTURAMAZ

“Sayın başhekim; sosyal medya hesabında 8-9 Aralık tarihlerindeki paylaşımlarını tepkiler gelince kaldırır gibi yapıp, birkaç gün sonra da bu sefer herkese açık, ardından herkese kapalı konumdan sadece arkadaşlarının görebileceği şekilde yaparak ne yapmak istemektedir. Türkiye Kamu-Sen hakaretçi hele vatan hainliği gibi bir suçlamayı yapanların yargı önünde hesap vermeden o koltuğunda rahat rahat oturmasını asla kabullenemez. İşini doğru yapan, çalışanlarına hakaret etmeyen, her şeyden önemlisi yaptığı hipokrat yeminine sadık kalanlarla bizlerin bir işi yoktur.” Haber Merkezi

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.