1. HABERLER

  2. SAĞLIK

  3. Bölgesel İncelme Yöntemleri Nelerdir?
Bölgesel İncelme Yöntemleri Nelerdir?

Bölgesel İncelme Yöntemleri Nelerdir?

Yeni tür olan bölgesel incelme herkesin günümüzde yağlar ve makineler aracılığı ile kullanmaya başladığı yöntemlerdir.

A+A-

Bu cihazlar sayesinde istenilen bölgede kısa sürede kurtulunabilir. Ayrıca cihazların etkili olması içinde dikkatli kullanılmasında önemlidir. 

Yeni bir tür zayıflama yöntemi olan bölgesel incelme farklı cihaz türlerinin yağların yakılması için günümüzde uygulanan bir zayıflama yöntemidir.  Bölgesel incelme nedir diye arattığımızda karşımıza genelde hep aynı sonuçlar çıkmaktadır. Bölgesel incelme uzman kişilerin kontrolünde gerçekleştirilen bir yöntemdir.  Genel bir zayıflama etkisi göstermese de kilo verme hızının iyi olmasında yardımcı oluyor. Genelde; karın bölgesi, basen bölgesi, kol ve bacak bölgesi, kalça bölgelerini kapsıyor.

Bölgesel İncelme Nasıl Yapılır?

Bakıldığında genellikle kadınların yaptırdığı görülse de erkeklerde bu yöntemden faydalanmaktadır. Yağların vücuttan alındığı farklı teknik ve yöntemlerin işin içinde olduğu bir uygulamadır.  Bölgesel incelme uygulama hastaya göre seanslar olarak değişir.

Bölgesel İncelme Kimlere Uygulanır?

Bakıldığında belirli bölgesini incelteme yapmak isteyen her kadın veya erkek herkes tercih edebilir. Yapı olan iti yapılı insanlar tercih etse de bölge olarak inceltme yapmak isteyen herkes tercih edebilir. 

Bölgesel İncelme Yöntemleri Nelerdir?

Bölgesel zayıflama yöntemleri kişinin inceltmek istediği bölgeye göre değişiklik göstermektedir. Bu bölgelere göre yöntemler kullanılırken aynı zamanda buna uygun cihazlarda kullanılır. Cihaz yöntemlerinin yanı sıra kimi zaman doğal yöntemlerde yapılsa da cihazların daha hızlı etki ettiği de bilinmektedir. 

Bölgesel Zayıflama Nedir?

Bölgesel zayıflama fazlalıkları yok etmek için kullanılan yeni teknolojilerle en iyi sonuca ulaşmak için tercih edilen bir yöntemdir. Vücutta biriken yağların ve kütlelerin cihazlarla uygulanan zayıflama metodudur. Sizlerde bölgesel zayıflama sayesinde istenmeyen bölgelerinizden kurtulabilirsiniz. 

Bölgesel Zayıflama Nasıl Olur?

Her vücut tipinde değişiklik gösteren bölgesel zayıflama nasıl olur diye bakıldığında çeşitli yöntemler kullanıldığı bilinmektedir. En başta yağlı gıdalardan vazgeçerek karın bölgesini inceltmek ardından bölgesel incelme ve yapılan egzersizlerle önlem alınabilir, diyet ve benzeri yöntemler kullanılabilir. 

Bölgesel Zayıflama Yöntemleri Nelerdir?

Bölgesel zayıflama da ise incelmenin yanı sıra o bölgede bulunan yağlardan kaynaklı zayıflamaya gitme yöntemidir. Bu yöntemler arasında öncelikli olarak diyet başlatılır. Ardından yapılan diyetin yanı sıra cihazlarla birlikte sağlıklı zayıflama işlemlerine geçiş yapılır.  

Bölgesel Zayıflama Avantajları Nelerdir?

Avantajları arasında sağlıklı ve hızlı şekilde istenilen bölgede zayıflama görülmektedir. Hem cildiniz zarar görmeden zayıflarken hem de istediğiniz görünümü bölgesel zayıflama avantajlarıyla sağlayabilirsiniz. 

Buz Lazer Epilasyon Nedir?

En acısız, en son teknolojilerin uygulandığı en hızlı yöntemdir. Cihazın başlığında ki farklı yöntem lazerin daha acımazın olmasını sağlarken ayı süreçte tüylerden kökten kurtulmayı da sağlar.  

Buz Lazer Epilasyon Nasıl Uygulanır?

Kıl köklerine etki ederek, cildin zarar görmesini önler. Ciltte oluşacak yanıkların tedavisinde ortadan kaldırır. Kıl kökleri ütü olarak uygulanır ve böylece ısıtılarak yok edilmesi amaçlanır. Eğer ince ve açık kıl köklerine sahip iseniz kademeli ısıtma yöntemi tam sizlere göredir.  Buz lazer epilasyon masaj görevi görerek de sizlere konforlu hizmet sunar. Buz gibi soğutma yöntemi ağrı duymanızı engellerken, diğer epilasyonlarda oluşan zebra çizgilerin oluşumunu engeller.

Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Erkek veya kadınlara uygulan bu yöntemde kişiye uygun cihaz seçilir. Işınlara karşı kişilerin gözlerine koruyucu gözlükler takılır. Kıl köklerine tekli atış yapılarak uygulanır. Böylece kıl kökleri yanar. Buz lazer epilasyon ile ışın cihazının sıcaklığı sebebi ile kişilere soğuk hava verilir ki ağrısız ve acısız hissetmesi sağlanır. Kızarıklık görülebilir lakin kısa sürede geçer.

Buz Lazer Epilasyon Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Her epilasyonda olduğu gibi buz lazer epilasyon öncesi dikkat edilmesi gerekenler vardır. Bunlar: 

  • Güneş ışınlarından yaz ise 1 hafta uzak kalınmalı

  • İlk seans öncesi ise kılların jiletle bir gün önce alınması

  • Ağda yapılmaması

  • İşlem sonra yine güneş ışınlarından 1 hafta korunmalı

  • Cımbız kullanılmamalı

  • Bronzlaşmak için solaryuma girilmemelidir.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.