1. YAZARLAR

  2. Furkan Uğur EŞİTTİ

  3. Beyazay dostu Bünyamin abi
Furkan Uğur EŞİTTİ

Furkan Uğur EŞİTTİ

Beyazay dostu Bünyamin abi

A+A-

Bünyamin başkan ile yaşadığımız bir anıyı sizlerle paylaşmadan önce ülke genelinde çeşitli etkinlikler ile kutlanacak Engelliler haftamız güzel kararların  alınmasına vesile olur temennilerimi sizlerle paylaşmak isterim. Bugün bir güzel şey olacak. Bünyamin Başkan’ın Koltuğuna Engelliler Haftası münasebeti ile Bir engelli yavrumuz oturacak. Başkanlar aralarında ne konuşacak merak ediyorum doğrusu.

Gelelim Bünyamin başkan’ın Beyazay dostluğuna. Yine bir engelliler haftası idi: Çayırovada engelliler namına güzel işlerin olduğu bir dönemdi 2013 yılının mayıs ayı. Çayırova Fatih Caddesi’nde Belediyemiz ile ortak bir yürüyüş düzenlemiştik. Kadın/erkek, yaşlı/genç herkes oradaydı. Yürüyüşün finali ise belediye kültür salonunda yapılacaktı. Yürüyüp belediyeye geldikten sonra günnük güneşlik olan hava birden bozdu ve dolu yağmaya başladı. gayri ihtiyari bende yahu bende bu mübareği merak ediyorum diye sesli bir şekilde söyledim. Birde baktım Bünyamin abi elinde koca bir dolu tanesi ile yanıma geldi. O anımızı hiç unutmuyorum. Peki beyazay bu dostluğu nasıl perçinleyecek? Bünyamin başkan’ın masasına sorun götürmeyeceğiz, çözüm götüreceğiz ve arkasında duracağız. Üzerine düşen sorumluluktan Beyazay olarak kaçmayacağız  ve gereği neyse yapacağız. Önerilerimizi korkmadan söyleyeceğiz ve takip edeceğiz. Yapılmayan çalışmaları yapıp, düşünülmeyenleri düşüneceğiz. Çayırovada inşallah engellilerin hayrına 5 yılı hep beraber geride bırakacağız.

Bu arada Zinnur beyden de bahsetmeden geçmek olmaz. Birkaç gündür rahatsızım şiddetli grip yüzünden konuşmakta bile zorlanıyorum. Zinnur başkanla da derneğimizin özverili büyüğü Tuba Şensoy hanımefendi bir vesile ile görüşmüşler. Tuba hanım Koltuğa engelli bir çocuk otutturmak istediğimizi  bu farkındalık çalışmamıza destek olup olmayacağını sormuş. Zinnur başkanda Hayhay demiş ve tarih vermişti. Ancak hastalık görüşmemize engel oldu. İnşallah önümüzdeki haftada bu farkındalık çalışmamızı onunlada gerçekleştireceğiz. Başkanların hepsine bir şeyler söylemişken Muzaffer başkanı anmadan yazıyı bitirmek ayıp olur. Ayıp olmasın diye kendisine başarılar dileyip, Darıcalı engelliler hakkında hazırladığımız sürrpriz dosyayı götürünceki izlenimlerimi sizlerle paylaşırım inşallah. Hayırlı iftarlar.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar