1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Aksu,İlçemiz şehirden uzak, köylerin bile yaşamadığı sıkıntıları yaşıyor’
Aksu,İlçemiz şehirden uzak, köylerin bile yaşamadığı sıkıntıları yaşıyor’

Aksu,İlçemiz şehirden uzak, köylerin bile yaşamadığı sıkıntıları yaşıyor’

Saadet Partisi Çayırova ilçe teşkilatı, Aralık ayı ilçe divan toplantısını gerçekleştirdi. MÜSİDER (Müzik ve Sinema Derneği) Genel Başkanı Arslan Ateş’in de katıldığı divan toplantısı, ZOOM uygulaması üzerinden online olarak gerçekleşti. 

A+A-

Saadet Partisi Çayırova İlçe Başkanı Yusuf Aksu'nun başkanlığında, Pandemi önlemleri kapsamında zoom uygulaması üzerinden hafta sonu online olarak yapılan toplantıya, MÜSİDER Genel Başkanı Arslan Ateş de katıldı. Toplantıda 2020 yılının genel bir değerlendirmesini yapan ilçe başkanı Yusuf Aksu ‘yaptığımız tüm çalışmalar Çayırovamız ve vatandaşımızın menfaatini gözeterek yaptığınız çalışmalardır, eleştirilerimizde  doğrunun yanında, israfı önleyecek ve kaynakların bir kısım kişilere saltanat ve zenginleşme aracı olarak gitmesine engel olmak için yapılan yapıcı eleştirilerdir, dedi. 

VATANDAŞIN SIKINTISI BÜYÜK

2020 yılında yaptıkları çalışmaların Pandemi dolayısıyla genel anlamda uzaktan iletişimle gerçekleştiğini belirten Aksu ‘’bu süreçte her zaman ifade ettiğimiz insan merkezli hizmeti bir kez daha ortaya koyduk. Saadet Partisi olarak kurduğumuz ekiple bu süreçte esnafından emeklisine, işçisinden patronuna Çayırovamızı oluşturan tüm kesimleri arayarak vatandaşımızın sorunlarını ve sıkıntılarını dinledik. İnsanımız dertlerini paylaşmak ve karşısında bir muhatap bularak sorunlarına çözüm bulunmasını istiyor. Yöneticiler süslü kelimelerle çiçekli böcekli, yağmurlu karlı pozlar verebilir fakat ilçemiz ve insanımız hiçte öyle bir durum yaşamıyor. Esnafımız çok büyük sıkıntılar yaşıyor. Kirasını ödeyemeyen, evinin geçimini sağlayamayan, işsiz kalan birçok insanımız var. İlçemiz 2021 yılı itibariyle şehirden uzak, birkaç haneden oluşan köylerin bile yaşamadığı sıkıntıları yaşıyor’ dedi.

16 YILLIK PEMBE TABLO !

İlçemizde yaşadığımız sorunlar, sıkıntılar ve eksikliklere karşı yöneticilerin ‘’pembe tablolar’’ çizerek durumu görmezden geldiklerini ifade eden Aksu, yapacağız edeceğiz çözdük çözüyoruz gibi vaatlerle sorunlar ortadan kalkmıyor. İlçemizde 16 yıldır kesintisiz iktidar olanlardan en azından şunları beklerdik. İşverenlerle doğru ilişkiler ve sağlıklı iletişim kurulmuş olsaydı bugün sanayinin göbeğinde olan ilçemizde işsizlik olmazdı. Ranta ve israfa aktarılan kaynaklar altyapıya yatırılsaydı yıllardır ilçemizin çilesi olan elektrikler her gün kesilmezdi. Şahsi saltanat için hazine arazileri talan edilmeseydi bugün mahallelerimizde çocuklarımızın nefes alacağı alanlar olurdu. Kaynaklarımız şahsi rant için yapılan ve çürümeye terk edilen yatırımlar yerine ilçemizin gelişimi ve planlamasına kullanılsaydı bugün yaya ve araç trafiği çilesini konuşuyor olmazdık. Değerinden onlarca kat fazla ısmarlama ihalelerle vergilerimiz hiç edilmeseydi bu ilçenin gelecek nesilleri borçlu olmazdı. İlçemizde 16 yıldır kesintisiz iktidar olanlar bugün çıkıp halen yapacağız edeceğiz diyorsa kusura bakmayın ama ilçemiz 16 yılını kaybetmiş demektir. ‘Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz’ sözü yerinde bir tespit oluyor’ dedi.
 
 
 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.