1. YAZARLAR

  2. Ömer AVCI

  3. Zafer inananlarındır…
Ömer AVCI

Ömer AVCI

Zafer inananlarındır…

A+A-

Ayeti kerimede Rabbimiz; Üzülmeyin, gevşemeyin eğer inanan müminlerseniz siz galip geleceksiniz buyurmuştur. Bir diğer deyimle Zafer inananlarındır ve Zafer yakındır sözüdür.

Şimdi bakıyoruz yıllardır İslam coğrafyasında kan ve gözyaşı var. Her gün bundan bahsetmek aslında çok acı bir şey ama mecburen bahsediyoruz çünkü her gün devam ediyor bu kan ve gözyaşı.

Tabi yıllardır süre gelen bunca zulmün bir sonu olmalı…

Allah (CC) bu zulümlerin bir yere kadar devam edip sonunda zalimin helak oluşunu bize hep örnekleri ile vermiştir.

Hangi kavmi anlatalım ve hangi zalimi anlamatım bilemiyorum. Ama bildiğim şu ki, zalimlerin hepsi helak olmuşlar, kahrolmuşlardır.

Şimdide zalimler iş başında ve yıllardır süre gelen zulümleri var. Ama unuttukları bir şey var.

Tabi ki, Allah’ı ve onun planlarını unuttular. Rabbim onlara öyle bir plan hazırlıyor ki, onlar her seferinde tamam oldu dedikleri anda Allah (CC) hayır olmadı diyor ve tokadı yapıştırıyor.

Şimdi yine dünyayı saran zalimlikleri ile hedeflerine ilerliyorlar. Tam oldu dediklerinde Allah bir tokat çakacak ve yine eyvah olmadı diyecekler…

Allah Müslümanlara tıpkı Bedir’de, Çanakkale’de, Malazgirt’te, Kudüs’te yardım ettiği gibi yine edecektir.

Ve o yardım yakındır. Kafir ve zalimlerin kahrolması da yakındır. Onlar hedeflerine giderken Allah’ta hedeflerine engelleri koyacak ve tüm hesaplarını bozup başlarına geçirecektir.

Çünkü biz inanıyoruz ki, Allah bize yardım edecektir ve Allah bize yardım ettiğinde ancak biz galip geliriz. Sadece o yardımı hak edecek bir şeyler yapmalıyız yani ilk başta hepimiz tüm hatalarımız için tövbe ederek, ibadetlerimize sarılarak, dua ederek o yardımı alalım ve tüm oyunlar bozulsun da zalimler Cehennemi boylasın…

Hiçbir şey yapamıyorsak ellerimizi semaya kaldırıp Allah’ım mazlumlara kıyan zalimleri ve onların yandaşlarını kahret diye yalvaralım, çünkü Müslümanların sahibi Allah’tır, çünkü Allah intikam alıcıdır ve kimse onunla baş edemez biz ona sığınalım.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.