1. YAZARLAR

  2. Selami TOSUN

  3. Yuvarlak insanların yuvarlak söylemleri!
Selami TOSUN

Selami TOSUN

Yuvarlak insanların yuvarlak söylemleri!

A+A-

İstanbul’un göbeğinde kalleşçe, kahpece, hunharca yapılan saldırı sonucu yitirdiğimiz vatan evlatlarına, Allah (C.C)’tan rahmet, ailelerine ve milletimize başsağlığı dilerim. Allah (C.C.) şehadetlerini kabul ve makbul eylesin.

Artık bıktık. Anlatmaktan, söylemekten ve inatla anlaşılmamaktan… Her gün işittiğimiz can ve kan kayıpları haberlerinden. Bu vatan için hepimiz seve seve kanımızı, canımızı feda ederiz. Bu toprakların vatan olma vasfı, vermeye devam ettiğimiz şehitlerimiz sayesindedir. 
Neden vahşi batı bugün sürekli üzerimize oyun oynuyor. Neden sürekli olarak tüm dünyada sadece Müslümanlar katlediliyor? Neden kimi kesimlerin medeni (!) olarak göstermeye çalıştıkları batının sadece bir yüzünü ön plana çıkarıyor? Neden içeride birlik olamıyoruz? 
Neden 'Hakimiyet kayıtsız şartsız milletindir' diyerek milletin kararına karşı çıkıp, vereceği karardan korkuyoruz? Hani Cumhuriyet milletin kendi kendini idare etme biçimiydi? Neden bugün tüm batı üzerimize çullanmaya çalışıyor? Neden bize düşmanlık eden ülkelerle, içimizdeki bazı kesimin söylemleri aynı? Sorular o kadar çok ki! 
Cevabı tek. Çünkü Türkiye, eski Türkiye değil. Çünkü Türkiye, 'kafasına vur ağzından lokmasını al' zannettikleri Türkiye değil. Çünkü Türkiye 'otur' deyince oturan, 'sus' deyince susan Türkiye değil. Çünkü Türkiye, 'geçmişine sövenlerin' adam sayıldığı Türkiye değil artık!
Popülist söylemlerle siyaset yapan, toplumu kutuplaştıran, milletin gerçekleri ve değerlerinden uzak, eski efendilerinin kumandası ile hareket eden, eski alışkanlıklarından vazgeçmek istemeyen, kendini milletin üstünde görme heva ve hevesinden kurtaramayan bir zümre var. Bu yüzden birlik olamıyoruz.
Hem teröre lanet eder gibi görünüp, diğer taraftan da onları desteklemekten vazgeçmeyen bu zümre, son zamanlarda ikiyüzlülüğün zirvesine çıktı. Yapılan her terör saldırısında, terörden fazla devlete lanet okuyan içimizdeki İrlandalılar, ne zaman bu ikiyüzlülükten vazgeçecekler? Avrupa’da Türkiye’yi şikayet eden, kahpelik yapanların sabaha karşı evinden alınmalardan rahatsızlık duyan, bu ülkeye en büyük ihaneti edenlerin şirketlerine kayyum atanmasına tepki gösteren zavallı!
Bu ülkeden bu kadar nefret ediyorsanız sizi zorla tutan yok. Nasılsa sizin gibi ülkesine bu kadar düşman olanlara kucak açan batılı ülkeler, seve seve sizi kabul ederler, çekin gidin bu ülkeden.
Eleştiri elbette olacak, ama acıda, kanda, gözyaşında bile bu milletle yan yana gelemiyorsan çek git bu ülkeden!
Evlatlarımıza kahpece saldıranları ve bunu neden yaptıklarını anlayamayacak kadar zekan yoksa, ya sus, ya da çek git bu ülkeden…!
Bu millet bu topraklara bin yıl önce geldi. Bu vatan bin yıldır bizim ve ilelebet bizim olmaya devam edecek. Bin yıldır haçlı seferleriyle üzerimize saldıranlar, bundan vazgeçmiş değiller. Bugün de geliyorlar, gelmeye de devam edecekler. Onların ağzıyla konuşacaksan çek git bu ülkeden… Ve biz bin yıldır düşe kalka bunlarla nasıl mücadele ettiysek yine  edeceğiz. Buna cesaretiniz yoksa, ya susun ya çekip gidin bu topraklardan… 
Gölge etmeyin başka ihsan istemez….

Önceki ve Sonraki Yazılar