1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Yusuf Aksu,''Okul ve camileri sattılar''
Yusuf Aksu,''Okul ve camileri sattılar''

Yusuf Aksu,''Okul ve camileri sattılar''

Saadet Partisi Çayırova İlçe Teşkilatı Ocak ayı İlçe Divan toplantısını internet uygulaması üzerinden online olarak gerçekleştirdi. İlçe Başkanı Yusuf Aksu’nun Başkanlığında gerçekleşen toplantıya partililer yoğun ilgi gösterdi.

A+A-

50 MİLYON İÇİN DEĞERMİYDİ!

Hafta sonu gerçekleşen partisinin Ocak ayı ilçe divan toplantısında konuşan Saadet Partisi Çayırova İlçe Başkanı Yusuf Aksu, genel ve yerel gündeme dair açıklamalarda bulundu. Faiz sarmalının ülke genelinde oluşturduğu ekonomik yıkımın Çayırova ölçekli yansımaları da olduğunu ifade eden Aksu, ülkemiz maalesef 50 Milyon Dolarlık sermaye girişi için tank fabrikasının bir bölümünü satmayı zaruri ihtiyaç olarak görürken diğer yandan günlük 75 Milyon Dolar borç faizi ödüyor’ dedi.

OKUL VE CAMİLER SATILDI

‘Tüm insanlığın feraha ulaşması için 50 Yıllık bir tarihi olan Milli Görüş davamızda çalışmalarımıza aynı şekilde devam ediyoruz’ diyen Aksu, davamızın prensiplerinden biriside faizle mücadeledir. Genel hükümetin yanlış politikaları sonucu ülkemizin faiz sarmalına düştüğü gibi Çayırova ilçemiz de yanlış ekonomi yönetimi marifetiyle yerel ölçekte aynı sorunları halkımıza yaşatmaktadır. Mevcut genel hükümet günlük 75 Milyon Dolar borç faizi öderken para buluyor, 50 Milyon Dolar sermaye bulamadığı için tank palet fabrikasını satıyor. Bu trajikomik durumun benzeri de Çayırova ilçemizde yaşanmaktadır. Üzülerek ifade ediyorum ki, çürümeye terk edilen yatırımlara para bulan Çayırova Belediyesi, borçlarını ödeyemediği için okul ve cami gibi taşınmazlarını borçları karşılığı hazineye devrediyor. Efendim devletten devlete geçiyor ne olacak diyemeyiz. İlerde bir gün kentsel dönüşüm yada farklı bir uygulama çalışmasında o okul ve cami yıkıldığında o yerin tasarrufu artık size ait olmaz’ dedi.

ONLARIN BAŞARISIZLIĞI KAHRAMANLIK OLUYOR!

Konuşmasında Gara şehitlerine rahmet dileyerek anan Aksu, 1996 Yılında benzer bir durumun yaşandığını, hain pkk ‘nın o dönem rehin aldığı 9 askerimizi gidip zap kampından Refah Partisi Milletvekili Fetullah Erbaş’ın sağ salim alıp getirdiğini söyledi. O dönem başarıyla sonuçlanan operasyonu yapan partisine ‘hain’ denildiğini, bugün benzer operasyonu felaketle sonuçlandıranlara ise ‘kahraman’ denildiğine dikkat çeken Aksu, bugün geçmişte en doğrusunu konuştuğumuz ve en  doğrusunu yaptığımızın ispatlarını açıkça görmekteyiz. Geçmişte Fetö, ABD, AB, İsrail, Suriye, İran, Irak ve diğer tüm konularda yaptığımız uyarılar ve önerilere karşılık hain ve terörist yaftası yedik ama biz yine milletimiz için doğruları haykırmaya devam edeceğiz. 

ÇAYIROVA KENT MEYDANI

Çayıroava Kent Meydanının açıklanan muhtemel projelerine baktığımızda mevcut yönetimin kronik hastalığı olan ‘Beton yığınını’ yine görmekteyiz. Kent meydanı parke taşlarının döşendiği bir alan değildir. Meydan o şehrin ruhudur, marka logosudur. Mevcut projeler tamamen rant ve ezberci anlayışın ürünüdür, ilçemizin tarihi, fiziki, ticari gibi kıstasları dikkate alınmadan hazırlanmıştır. Saadet Partisi Çayırova İlçe Teşkilatımızın birim başkanları ilçemizle alakalı konularda kendi birimleriyle ilgili çalışmaları zaman zaman kamuoyuna sunuyor. Yine bu doğrultuda Mahalli İdareler birimimiz geçtiğimiz günlerde ‘Kent Meydanı, tarihi yaşanmışlıklar da göz önüne alınarak Osmanlı tarihiyle bütünleştirilmelidir’ diye bir çalışma yayınladı. Oradan ders alabilirsiniz.

ÇAYIROVA DEVLET HASTANESİ

Bu hafta içi Çayırova Devlet Hastanesi için ihale yapılacağı açıklandı. İki yıl önce 250 yataklı şimdi 200 yataklı olarak ilan edilen Hastanemiz inşallah yapılır ve bizde emeği geçenlere teşekkür ederiz. Bu hizmet ilçemize ve vatandaşımıza olumlu katkılar kazandıracaktır. 

KÜLTÜR MERKEZİ ‘UCUBE YAPI’

Necmettin Erbakan Kültür Merkezi Çayırova’nın girişinde yer alan bir utanç vesikasıdır. Erbakan Hocamızın adını vermeleri bu yapının ucube bir yapı olduğu gerçeğini değiştirmez. Yoluyla çevresiyle işlevselliğiyle hiçbir olumlu yönü olmayan bu yapının öncesinde ve sonrasında işlevsellik ve kullanım amacı noktasında çok önemli uyarılarda ve önerilerde bulunduk. Bugün de hiçbir uyarı ve öneriyi dikkate almayan yönetimin o dönem ki temsilcileri de biz yaptık oldu mantığı içerisinde oldukları için bugün bu yapı ucube gibi şehrin girişinde yer alaktadır.

TAŞERON İŞÇİLERİN YANINDAYIZ

Belediye taşeron işçilerine her Belediye kendi inisiyatifini de kullanarak farklı oranlarda zamlar yaptı. Çayırova Belediyesi de daha önceleri de sık sık dile getirdiğimiz bu konu üzerine Bazı çalışmalar yaptı. Kadroluya 30 tl taşerona 7 tl olan yemek parası zulmü giderildi ve taşeron yemek ücreti 25 tl oldu. Saadet Partisi olarak taşeron işçileri için konuyla alakalı birçok çalışmalar yaptık. Bundan sonra da konunun takipçisi olarak yaşanabilecek olası  hak gasplarını ortadan kaldırmak için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. 


 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.