1. HABERLER

  2. YAŞAM

  3. Yerden Isıtma Sisteminde Avantajları
Yerden Isıtma Sisteminde Avantajları

Yerden Isıtma Sisteminde Avantajları

Son yıllarda popülerliği hızla artan yerden ısıtma sistemleri her geçen gün yaşam alanlarında ısıtma sistemi olarak daha sık karşımıza çıkar.

A+A-

 

Yerden ısıtma sistemlerinin avantajları dikkate alındığında şüphesiz en konforlu ve en avantajlı ısıtma sistemi olduğu gerçeği ortaya çıkar. Isıtma sistemlerinde olduğu gibi yerden ısıtma sisteminde de ısınma sorunları ile karşılaşmak söz konusudur. Isınma probleminin iki önemli nedeni vardır ilki kombi pompasında meydana gelen sorundur. İkincisi ise odalara bağlı olan kolektörde yaşanan sorunlardır. Bu iki ana sorunu çözümü ile beraber hem ısı verimi artırır hem de sistem çok daha uzun ömürlü olur sonuç olarak yerden ısıtma sistemi tüm ısıtma sistemleri içerisinde en konforlu olan sistemdir. Isitmax.com sitesi üzerinden detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

En Konforlu Sistem

Yerden ısıtma sisteminde ısınmayı sağlayan borular beton zemin içerisinde şap altından geçer böylelikle ev içinde gürültü kirliliğine neden olacak bir durum meydana gelmez. En önemli avantajı yaşam alanlarında görüntüyü bozacak durum meydana getirmemesidir. Diğer avantajları ise şunlardır;

· Radyatörlü sistemler ortamın nemini kurutur ama yerden ısıtma sisteminde yaşam alanının havası kurumaz.

· Zeminden ısıtma gerçekleştiği için öncelikle ayaklar ısınır dolayısı ile insanların daha hızlı şekilde ısınması gerçekleşir

· Radyatör sisteminde ısınma radyatör seviyesinden başlayarak yukarı doğru çıkar bu yüzden zemin uzun süre soğuk kalır.

· Düşük derecede çalışır bu avantajı sayesinde önemli ölçüde enerji tasarrufu sağlar.

· Tüm enerji kaynakları ile uyum içerisinde çalışabilir.

· Kaliteli ve doğru malzeme kullanılması durumunda çok uzun süre dayanır.

Isıtma Sistemlerinde Uzman Desteği

Yerden ısıtma sistemleri ve kar buz eritme amaçlı ısıtma uygulamalarında ISITMAX firmasının uzmanlığından yararlanılır. Hamam ısıtma başta olmak üzere birçok konuda profesyonel destek alınır. Teknolojinin hızlı gelişimi sayesinde ısıtma sistemlerinde birçok yeni yöntem kullanılmaya başlandı. Hayatı kolay hale getiren yöntemler arasında rampa ısıtma sistemleri de son dönemde yerini aldı. Ayrıca elektrikli çatı ısıtma, oluk ısıtma sistemleri ile çatılarda oluşan kar ve buzları önlemek amaçlı uygulanıyor. Isı izleme çözümleri ile sanayi kuruluşlarında ve endüstriyel tesislerde uygulamalar gerçekleştiriliyor.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.