1. YAZARLAR

  2. Bedrettin Naim ARSLAN

  3. Yazık Halimize !...
Bedrettin Naim ARSLAN

Bedrettin Naim ARSLAN

Yazık Halimize !...

A+A-

“Eğer İslâm’ı Müslümanlardan öğrenseydim Müslüman olmazdım.”
                                                                              Cat Stevens  / Yusuf İslam

Camiler kiliseye döndü. Öyle ki bazı camilerde 2-3 saf sandalye ile namaz kılanlar var. Hangi derecede özürü olanların nasıl namazını kılacağı bellidir aslında. Ayakta duramayacak kadar rahatsız olan insanlar namazını oturarak kılabilmektedir. Daha mı hasta ima yoluyla kılmanın yolları var. Küçük bir araştırma ile bunun şekillerini öğrenmek mümkündür. Diyanet İşleri Başkanlığının konu ile ilgili fetvası olmasına rağmen, camilerde artan sandalyelere anlam vermekte zorluk çekiyorum.

Yeni model ilahiyatçı profesörler türedi. Küçük yaşta kız çocuklarını 60 yaşındaki adamla gerdeğe sokandan tutun, kadını dövmenin gerekliliğini savunana, hatta bunu kadın için bir lütuf olduğunu savunana kadar…  Hangi şartlarda ne tür uyarı yapılır hepsi bellidir. Ben bu şarlatanlara kızmıyorum. Onu dinleyen, meal açıp iki satır okumaktan aciz halkımıza, bu ucube adamların (Profesörler)  kanal kanal dolaşmalarına izin veren RTÜK’e kızıyorum. Diyanet İşleri Başkanlığı’na kızıyorum.  Buluğ çağına giren kızlarımızın evlilik yapabileceği belki var ama iklim şartları nedir, kızın anatomik yapısı nasıldır, sosyal çevrede nasıl etki bırakır gibi konuları bertaraf ederek 10 yaşındaki kızı yetişkin erkeğin koynuna atan profesör !... Seni okutan hocanın da, o diplomayı sana verenin de…


Bir tesettür furyası var ki sormayın. Sanki moda… Güzel. Ama sorun şu. Kızım güzel eşarbını bağlamış… Yüzünde vesikalık olarak düşünürsen tesettürlü biri. Ama aşağılara kaymasın gözünüz. Sanki saçını, boynunu örtmek tesettür den, diğer taraflar değil. Bazen kendi kendime soruyorum. Erkekler de cinsel dürtüler mi değişti?

Basında birkaç bayan türedi. Mezarlılarda da haremlik selamlık uygulansın. Sakıncası yok belki. Olabilir de. Olmaz sa ne olur ki? İslam’a aykırı ne durum var? Valla bacım sana bir şey söylüyeyim mi? Senin ölün bile yakar belki, kendine o kadar güveniyorsun. Ama orada yatan adamların sana bakacak hali yok… Biraz izan diyorum. Hatta yuh diyorum. Duble yuh…

Aklıma bir şey geldi bu tip bacılar için. Erkek ikiz kardeşin varsa, ana rahminde ne yaptınız siz?

Sizi bilmem ama ben Cat stevens’a şimdiki ismi ile Yusuf İslam kardeşimize hak veriyorum.  
Adam iyiki araştırma esnasında kazara bizim bu Müslümanlıktan geçinenler ile tesadüfen bir arada bulunmamış. Müslüman olmazdı.

Müslüman hal ve hareketlerine de, sözlerine de dikkat etmeli. 
Benden söylemesi !...


 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.