1. YAZARLAR

  2. Bedrettin Naim ARSLAN

  3. Veliler Neden “KYK” Dedi
Bedrettin Naim ARSLAN

Bedrettin Naim ARSLAN

Veliler Neden “KYK” Dedi

A+A-

Yeni bir öğretim dönemi daha başladı.

Uzun bir tatilin ardından gerek ilk ve orta öğretim ve gerekse Yüksek Öğretimde yeni bir döneme daha başladık.
Başarılı geçen sınav maratonundan sonra bazı çocuklarımız Anadolu ve Fen Liselerine yerleştirilirken, ağabey ve ablaları da bir Yüksek Öğretim Kurumuna kayıt olmanın heyecanını yaşadı. Aileleri ile birlikte…
*
Bu güne kadar öğrenciler stres altında idi.  Şimdiler de bu stresin belki biraz fazlasını aileler yaşıyor. 
Öğrencinin güvenli, stresten uzak, kaliteli beslenme ve barınma imkanlarından faydalanabileceği yurtlar arayışı. Ülkemiz yakın tarihte özel yurtlar ile ilgili olarak acı bir tecrübe yaşadı. Yaşananlar tam tabiri ile yoğurdu üfleyerek yedirtmeye yetti. Temkinli olmaları bu anlamda oldukça yerinde.
*
Öğretim döneminin başlaması ile birlikte onbinlerle ifade edilen öğrenciler KYK yurtlarına akın etti. Aileleri de beraberinde gelerek, evlatlarını nasıl bir ortama bıraktıklarını gözleri ile görmek istiyorlar.

Güler Yüzlü Personel

Yurt-Kur aileleri ve yeni öğrencilerini güler yüzle karşıladı. İnternet ortamında kayıtlarını yapan, taahhütnamesini imzalayan öğrenci 2 dakika gibi kısa bir süre de odasına kavuştu. Öğrenciler 24 saat sıcak suyu olan, sınırsız internet hizmetinden ücretsiz olarak faydalanabileceği yeni yuvalarında artık.

Velilerin yüzü gülüyordu.  Belki de kafalarında 10-15 kişilik odalardan oluşan, ders çalışma imkanları kısıtlı bir ortam belirmişti kim bilir. Şimdi gönül rahatlığı ile evlatlarını teslim ediyorlar. Yurtların yüksek standartının yanı sıra memurları tanıdılar. Gördüler ki her biri bir ağabey, bir abla gibi…
*
Sosyal tesislerde evlatları ile bu dönemin belki de son çayını birlikte yudumladılar. Bir taraftan da temizliğe, yiyecek ve içeceklerin kalitesine baktılar. Ev hanımı gözüyle… Bir annenin pişirdiği yemek kalitesini aratmayacak, bol çeşitleri göz doldurdu yine KYK yurtları. Bir önceki yılın kalite çıtasını biraz daha yükselterek. Eğitim faaliyetleri hakkında bilgi sahibi oldular. Gerek eğitim ordusu personelinden, gerekse Yurt Müdürlerinden. Velhasıl görünen o ki yine tam puan aldı KYK yurtları velilerden. Ve birkaç velinin ağzından bizzat duyduğum birkaç cümle :
“Allah devlete zeval vermesin. Yurtlar otel gibi.”
“Çocuğumu sizlere gönül rahatlığı ile teslim ediyorum.”
“Evladım ! Sorunlarını dinleyecek, çözüm ortağı geniş bir ailen var artık.”
Vs.
Vs.
*
Sevgili Gençler…
Şayet bir KYK yurdunda kayıtlı iseniz çok şanslısınız. Dersinize çalışmaktan başka bir yükümlülüğünüz yok. Başarı bir adım ötenizde.

Benden söylemesi !...

0-004.jpg


 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.