1. YAZARLAR

  2. Ömer AVCI

  3. Var mı böyle bir rezalet?
Ömer AVCI

Ömer AVCI

Var mı böyle bir rezalet?

A+A-

İslam tarihi boyunca Müslümanlar bir çok imtihan verdi. Çok zorluklar yaşandı çok çileler çekildi ama emin olunuz ki şimdiki gibi rezil rüsva bir hale hiç düşmedi.

Evet üstüne basarak söylüyorum yaşadığımız şu asır Müslümanların en rezil olmuş en rüsva olmuş halidir. 313 kişi ile kendilerinden 3 kat fazla düşmanın önüne Bedir’de savaşında çıkan, Uhud’da, Hayber’de Hendek’te, Çanakkale’de, Kurtuluş savaşlarında kafirin önüne çıkıp destan yazan Müslümanların sayısına baktığınızda şimdi niçin rezil olduğumuz daha iyi meydana çıkmaktadır.
Bir hadis-i şerif rivayet edilmiştir. Efendimiz (Sav) Veda hutbesini yaptığı sırada ashabına şöyle buyurur. Öyle bir gün gelecek ki Müslümanlar cariye kadar köle kadar değerli olmayacak kimse onlardan ne korkacak nede onları kale alacak.
Bunu duyan Selman-ı Farisi şaşırmış bir halde efendim Müslümanlar bu hale düşecekler mi çünkü biz 3-5 kişi çıktığımız bu yolda her yeri fethettik şimdi her gün güçlenip büyüyoruz oysa sizin buyruğunuza göre böyle hüsran olacaklar şimdi çok üzüldüm diyor.
Evet işte o kölelik devri işte o cariyelik devri şimdiki devirdir. Bakınız 1.5 milyar Müslüman cariye yerine konmuyor kimse 1.5 milyar Müslümandan çekinmiyor 7 milyonluk İsrail 1.5 milyarı rehin almış zulme boğmuş kimine mermi ile müdahale etmiş kimilerinin yöneticilerini satın almış kendine köle yapmış. Kimilerine bomba atmış kimilerine Müslüman kisveleri altında koltuk atmış öyle veya böyle kullanıyor.
Müslüman liderler İsrail ve ABD ile anlaşmıyorsa asılıyor idam ediliyor veya geçmişteki intikamlar alınıyor. Müslüman liderler asılıp idam edilirken özellikle Müslümanların sözde dünya lideri gördükleri kişiler halife gördükleri kişiler güçlü kuvvetli gördükleri kişiler sus pus olmuş.
  Yıllarca Müslümanlar katlediliyor o liderler ise g20 zirvelerinde şeytan ABD ve Avrupa ile birlik olmaya ve anlaşmalar yapmaya çalışıyor. İşte şimdi bunca nüfus 1.5 milyarlık Müslüman kitlesi ama hepsini toplasak 313 Bedir ehli yiğit etmiyor. Yine bir Müslüman cemaat lideri (Rahman Nizami ) idam edildi ve yine aynı terane dünya liderlerimiz sadece kınayabildi. 
  İşte bir kez daha yukarda yazdığımız hadisi şerif ne kadar isabetliymiş görmüş olduk. En rezil en çaresiz ve en büyük hüsranlarının yaşandığı İslam tarihindeyiz. 1.5 milyar Müslüman bir avuç İsrail etmiyor. 1.5 milyara rağmen ümmetin liderleri idam ediliyor ama anlaşmalı liderler ise kendilerini ihya etmeye ümmeti ezdirmeye devam ediyor.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.