1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. ÜLKÜCÜLER TÜRKMENLERE GİTTİ
ÜLKÜCÜLER TÜRKMENLERE GİTTİ

ÜLKÜCÜLER TÜRKMENLERE GİTTİ

Türk Dünyasından Sorumlu İstanbul İl Başkan yardımcısı Kurtuluş Bozkır, Uğur Köroğlu, Tamer Lefzen Türkmen kardeşlerimize gıda ve giyim yardımı götürdüler.

A+A-

Türk Dünyasından Sorumlu İstanbul İl Başkan yardımcısı Kurtuluş Bozkır, Uğur Köroğlu, Tamer Lefzen Türkmen kardeşlerimize gıda ve giyim yardımı götürdüler. 
13 Temmuz 2015 günü giden Milliyetçi Hareket Partili yöneticiler, 17 Temmuzda geri döndüler. Kadir gecesini Türkmenlerle beraber geçiren Bozkır ve arkadaşları, Bayrama kadar orada kalarak yaşanan gelişmeleri yerinde gözlemlediler. Suriye yönetiminin Türkmenlere karşı uyguladığı zulmü, Işıd’ın Türkmenlerle yaptığı çatışmalarla yerlerinden sürmek ve orayı peşmergeye teslim ederek sınırımızda tehdit oluşturacak yapılanma içinde olduklarını anlattılar.
Beklentilerine Tercüman Olmak İçin 
Kurtuluş Bozkır; “Türkiye Cumhuriyeti Devleti içinde yaşayan bütün vatandaşlarımızın, Türk Dünyasında ve Avrupada ikamet eden tüm soydaşlarımızın inandığımız ideolojinin gereği olan Türklük sevdasını ve ezilen Müslümanların aynı zamanda Müslüman Türk olmanın daha zor olduğu ortamlarda çile çeken soydaşlarımıza ilişkin algı oluşturmak. Öncelikle içinde bulunmuş olduğumuz camianın milliyetçi, ülkücü hareketin, rejimin ve diğer grupların tehdidi altında bulunan Bayırbucak Bölgesi, Türkmen Dağı, Halep, Şam ve diğer bölgelerdeki zulme uğrayan Müslüman kardeşlerimizin ve Türkmen soydaşlarımızın bizden beklentilerine tercüme olmak amacıyla yanlarına gittik. 
Tehdit Unsuru Oluşturulacak Bölge
Dört yıldır Suriye de süren iç savaş  orada yaşayan soydaşlar ve kandaşlarımızı tehdit altında yaşatmakta. Müslüman  olmanın yanında Türk olmanın da orada sıkıntısı var. Yaklaşık 4 milyona yakın Türkmen’in o bölgede olduğunu biliyoruz.  Ortadoğu’da ki emperyalistlerin uzun zamandan beri şekillendirmeye çalıştığı hadiseden dolayı misakı milli dediğimiz hattın Kuzey Irak sınırında oluşturulan Kürdistan Özerk bölgesi ile tehdit unsuru oluşturulacaktır. Işıd’ın Türkmenleri o bölgeden püskürtmesi neticesinde o hat  Peşmergeye teslim edilmektedir. Buna benzer olaylar daha önce yaşanmış ve devam etmekte.  Türkmenler uzaklaştırılıyor,  Işıd da geri çekilerek Peşmergelere o alanlar teslim ediliyor.
Milliyetçi Hareket ve Ülkücü Camia Olarak
Bizim gitme amacımızın orada yaşanan durumdan dolayı onların mağduriyetlerini gidermek, onlara yardımcı olmak. Oraya bir tır gıda ve giyecek yardımı götürdük. Kadir gecesini oradaki Türkmen kardeşlerimiz ile geçirdik ve Ramazan bayramı günü ülkemize döndük. Orada yaşananları çıplak göz ile gördük. Onun için ülke olarak orada yaşayan Türkmen kardeşlerimizin yanında olmalıyız anlayışı içinde olduk, olmaya da devam edeceğiz. Rahatsız olduğumuz bir konu bu güne kadar Ülkücü Camia ve Milliyetçi hareket partililer tarafından bu güne kadar yapılan yardımların hiç biri camia adıyla oraya gitmemiş, bu da bizi oldukça rahatsız etmiştir. Bu sebeple bu sefer kendi imkanlarımızla ülkücü camianın yardımlarıyla toparladığımız yardımları kendimiz oraya ulaştırdık.

Türkiye’nin Sırtını Dayadığı Son Kaleyiz 
Türkmen diyor ki; “ Biz burada oynanan oyunu görebiliyoruz. Bizim ata dede topraklarımızın etrafını çevirmeye çalışıyorlar, emperyalist güçler. Buralar bizim kendi topraklarımızdır. 50 yıldır bu topraklar üzerinde zulüm gördük ama kendi topraklarımızda yaşadık, bu dağlara sürdüler. Dil öğretmediler, eğitim vermediler, savaşmayı öğretmediler, Hep Osmanlı’dan kalanlar olarak hor görüldük. Biz Türkiye’nin sırtını dayadığı son kaleyiz. Türkiye Cumhuriyeti sahip dahi çıkmasa biz son Türkmen kalıncaya kadar bu dağda şehit düşmek.
Ünlü ve Azeri’ye Teşekkür
Yardımların gitmesinde MHP Kocaeli İl Başkanı Aydın Ünlü ve İl Başkan Yardımcısı Erkan Azeri bu yardım malzemesinin toparlanmasında ve gitmesinde bizlere çok yardımcı oldular. Konu hakkında bilgilendirdiğimiz Türkmen Kardeşlerimiz Tüm ülkücü camiaya,  Aydın Ünlü ve Erkan Azeri’ye selam gönderdiler” dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.