1. YAZARLAR

  2. Bedrettin Naim ARSLAN

  3. Sincar’a Sancar (Kama)  Saplandı…
Bedrettin Naim ARSLAN

Bedrettin Naim ARSLAN

Sincar’a Sancar (Kama)  Saplandı…

A+A-

25 Nisan günü günün ilk ışıklarıyla haber aldık.  Ordumuz Sincar’a Sancar gibi saplanmış. 

Yaşımız elliye dayandı. Her insan gibi küçükken şekillenen tavrımızı bu güne kadar muhafaza ettik.
Çizgimizden şaşmadık. Tali yollara sapmadık.  Bildik ki Nizam-ı Alem davası Türk Milliyetçilerinin omuzlarında tamamlanacak. O yüzden yolumuza Türk-İslam yolu dedik. Böyle duyduk, böyle gördük büyüklerimizden.  Türklük kaderimiz olduğu için inkar edenlerden olmadık, inkar edenleri sevmedik.
Yanlışları görünce her yerde söyledik, doğruların altını çizerek tebrik ettik muhataplarını her zaman.
Habur’da kurulan keseleme çadırlarına karşı çıktık. İt itliğinden vaz geçmez, almayın içeri dedik.  Elhamdülillah şimdi doğruyu gördük gereken yapılıyor. Sadece Türk olana, Türk gibi yaşana abi abla dedik. Diğer abileri de ablaları da gördük. Şimdi layık oldukları yerdeler.

Bunları söylerken kimi dostlarımız tarafından sert bir şekilde eleştirildik. Cehaletle suçlandık. Biz özür bekleyecek kadar kindar olmadık ama bu dostlarımızda özür dileyecek kadar erdem sahibi olamadılar. Olsun yine kardeşiz… Bu hataları bir futbol maçındaki taktiksel hatalar olarak görüyorum. Taktik değişti oyuna devam…

Müslüman Türk^ün dostu Müslüman Türk’tür dedik.  Irkçı olarak nitelendirildik. Geçmiş dünya tarihini bırakın, şu son 15-20 yıl içerisinde yaşananlar dahi gerçeği önümüze serdi. Yalnız kaldık safsatalarına da itibar etmiyorum. Ayrı bayrak tek millet nice karındaşımız var. Dünden bu güne ne pahasına olursa olsun yanımızda olacağını bildiğimiz bir elin parmakları kadar da olsa devletler var. 

Evet 25 Nisanın bir kırılma noktası, irkilip kendimize gelme tarihi olmasını temenni ediyorum. Dün Süleymanşah türbesini başarı ile kaçırdık denirken nasıl karşı olduysam ve bunun bir toprağı terk etme olarak gördüysem, tekrar haziresine iade edileceği günü de zafer olarak görüyorum.

Sincar ve Karaçok’a yapılan harekat ile ordumuz sadece PKK/PYD’nin değil, siyonizmin kalbine hançer gibi saplanmıştır diye görüyorum.  Ve rabbimden niyaz ediyorum ki bu zaferi gölgeleyecek bir geri adım atılmasın. 

Tunus, Libya ve Mısır’da arap baharı rüzgarları eserken Türk baharının ayak sesleri dedik. Abartıyorsunuz dendi. İşte haçlı ittifakı Avrupa devletlerinin aldığı kararlar ortada… Çözüm önerisi olarak “Kızıl Elma” dedik yazılarımızda. Çizgimizden şaşmadık. Yine söylüyorum…

Çözüm : Kızıl Elma

Benden söylemesi !...

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.