1. HABERLER

  2. SAĞLIK

  3. Sigara Bağımlılığından Kurtulmak
Sigara Bağımlılığından Kurtulmak

Sigara Bağımlılığından Kurtulmak

İnsanoğlunun sigarayla tanışması 5 bin 700 yıl önceye dayanıyor.

A+A-

 

Sigaranın tüm dünyada kullanılmaya başlaması ise Kristof Kolomb'un Amerika'yı keşfine kadar uzanıyor. Dünya Sağlık Örgütü (WHO) istatistiklerine göre, günümüzde yaklaşık 1 milyar 100 milyon sigara bağımlısı bulunuyor. Sigaranın şimdiye kadar akciğer hastalığı, kalp hastalığı ve çeşitli kanser türleri gibi bir dizi hastalığa sebep olduğu kanıtlandı. Ek olarak sigara, dünya çapında her yıl 7 milyon, Türkiye’de ise her yıl 10 bin kişinin hayatını kaybetmesine sebep olmakta; bu nedenle, sigara bırakma merkezi her geçen gün daha fazla talep görür hale gelmektedir.

 

Sigaranın İçeriğinde Neler Var?

Sigara, çoğu toksik olmak üzere, kanserojen 4800 civarı farklı madde içerir. Duman solumak, bu toksinlerin akciğerler tarafından emilmesine sebep olur ve sonrasında vücuda dağıtılır. Tütün dumanı; egzoz dumanında da bulunan karbonmonoksit, amonyak, siyanür, naftalin, kadmiyum, formaldehit ve aseton gibi kimyasal madde içerir. Arsenik, vinil klorür, benzen gibi kanserojen olan bu kimyasallar haricinde sigarada yüksek düzeyde bağımlılığa sebep olan nikotin ve sigaranın tadını daha ilgi çekici hale getirmek, tüketicilerin sigara kullanımını devam ettirebilmek amacıyla eklenen birçok farklı kimyasal ve katkı maddesi yer alır. Sigara bağımlılığı, nikotin eksikliği yaşadığınızda çabuk sinirlenmenize, huzursuzluk yaşamanıza, anksiyeteye sebep olur. Ayrıca sigarada bulunan kimyasal maddeler, organlarda ağır tahribat yaparak sağlığınız için risk oluştururlar.

Sigarayı Nasıl Bırakırım?

Peki, sağlığa bu denli zararlı olan bir bağımlılığın üstesinden nasıl gelinir?

Sigara içenlerin birçoğu sigarayı bırakmayı hayatlarında en az bir defa düşünmüşlerdir. Her ne kadar bağımlılık süreci çok kolay olsa da destek almadan sigaradan kurtulmak için aynı şeyi söylemek pek mümkün değildir. Sigara hem psikolojik hem de fizyolojik bağımlılık yarattığı için bırakmak çok zor bir hal alır. Uzmanlara göre sigarayı bırakmak için en iyi yol, hem nikotin bağımlılığı anlamına gelen sigara içme dürtüsünü hem de sigara içme arzusunu azaltma kabiliyetine sahip bütünsel olan bir yöntem veya tedavidir.

Abrahamson Yöntemiyle Sigarayı Bırakmak

Alternatif ve bütünsel tıp alanında çalışan Ehud Abrahamson’un bulduğu bir tedavi yöntemi olan Abrahamson metodu, alternatif tıp dünyasının tekniklerini kullanıp biyoenerji desteğiyle vücut enerji sisteminin, kristal taşlar, çakralar ve meridyenler ile temizlenmesi ve dengelenmesini sağlar. Beyinde bizi bir şeylere bağımlı yapan noktaları etkilemek için hem şifa hem biyoenerji uygular. Abrahamson metodu, vücudun enerjisel yeteneklerini dengeler, vücudu temizler ve sigara bağımlılığını ortadan kaldırır. Temizlenmiş vücut, nikotine tamamen kayıtsız kalır.

Dünyada 37 yıldır uygulanan Abrahamson metodu Türkiye’de 7 yıldır Be Positive tarafından uygulanmaktadır. Tek bir seansta on binlerce danışan Abrahamson metodu ile sigarayı bırakmıştır. Abrahamson metodunun en büyük avantajı hem dürtü hem de arzu ile ilgilenen tek yöntem olmasıdır. Yöntem tamamen doğaldır, beden, zihin ve bilincin bir birim olduğu bütüncül anlayışına dayanır. Bağımlılığınızı oluşturan reseptörünüz kapatılır ve tek bir seansta yeniden dengelenir. Metot sırasında ve sonrasında, ilerlemeniz 1 yıl boyunca takip edilerek destek alırsınız.

Be Positive tarafından uygulanan Abrahamson metodunun sonunda danışanların sigarayı bırakma oranı %90’dır. Sonrasında yapılan takiplerde, sigaraya karşı rahatsızlık duyulduğu hatta iğrenildiği kaydedilmiştir.

Be Positive, Ehud Abrahamson tarafından eğitim alan terapistleri ve sağlık danışmanlarıyla oluşan ekibiyle birlikte, tedavi sırasında ve sonrasında size en iyi öneri ve rehberliği sağlamayı taahhüt ediyor. Be Positive ekibi, tek bir randevuyla, tek seansta kötü alışkanlıklarınızı değiştirip daha sağlıklı, mutlu ve enerjik olmanızı sağlıyor.

36 yıldan beri başarıyla uygulanmakta olan Abrahamson Metodu ile, sigarayı bırakmak için randevunuzu 0212 706 17 10 veya 0 506 113 56 55 numaralarından oluşturabilirsiniz. Detaylı bilgi için https://www.bepositive.com.tr/ internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.