1. YAZARLAR

  2. Ömer AVCI

  3. Şehadet Şerbeti derler ya nedir o şerbet?
Ömer AVCI

Ömer AVCI

Şehadet Şerbeti derler ya nedir o şerbet?

A+A-

Asırlardır kullanırız bu sözü; 'Şehadet şerbeti içmek'

İnsanın aklına şu soru geliyor hani ölüm acıdır ve insan can verirken zorlanır derler peki bu ölüm anındaki acı nasıl şerbet olur?
Evet, insanın aklına böylesi şeyler gelebilir bunlar normal düşüncelerdir. Yalnız bu acı nasıl tada dönüşür de şerbet olur? Allah’ın öyle hikmetli işleri var ki gerçekten akıllar almaz. Bir gün bir âlime sormuşlar bu ölüm anındaki acı çekmeden hiç acı hissetmeden hatta zevk alarak ölmek ile alakalı bir ayet bir hadis delili var mıdır?
Âlim evet demiş vardır. Ve Kuran-ı Kerim’den şu delili göstermiştir. Yusuf (as) gören kadınlar o esnada elma soyuyorlarmış ve Yusuf (as) güzelliğinden farkına varmadan parmaklarını kesmişlerde bunu anlamamışlardır. Çünkü karşılarında olağan üstü bir güzellik var ve o güzelliğin ahengine kapılmışlardır.
İşte şehitlerde böyledir son nefeslerini verecekleri zaman Allah onlara cennetteki mekânlarını ve kazandıkları mükâfatları gösterdiğinde onlarda o güzelliklerin ahengine ve tutkusuna kapılıp ölüm acısını şerbete çeviriyorlar.
Buraya kadar olan kısım sadece tabi ki ölüm anındaki ikram daha sonra öyle ikramlar var ki, insanın şehit olası geliyor. Cennetteki şehitlere sorarlarmış dünyaya tekrar gitmek isterseniz ne isterdiniz? Onlar ise, tekrar şehit olmayı isteriz derlermiş. Evet, böylesi güzel şeyler herkese nasip olmaz ama bizde kendi vatanımızda kendi ellerimizle beslediğimiz hainlerin kurşunları bize ağır geliyor.
Yani düşman içerden olunca kurşunun yarası daha ağır oluyor. Ülkemizdeki yanlış politikalar yüzünden, aldanan, kandırılan ferasetsiz siyasiler yüzünden işin boyutu baya bir büyüdü ve her gün şehit haberleri üst üste gelmeye başladı. Sokaklarda aynı slogan; "Şehitler ölmez vatan bölünmez"
Evet, ikisi de kutsal şehitte vatanda ama maalesef hem şehitler hem de vatan kullanılıyor ve güzelim memleketimiz kan gölüne dönüyor. Ülkemiz maalesef morga döndü ve bunun önüne geçilebilecek bir durumda yok. Her gün daha betere gidiyoruz.  Neredeyse bitmiş olan PKK terörü tekrar yüz buldu tekrar güç buldu yanlış yöneticilerin ellerinde büyüdü.
Rabbim köklerini kurutsun bunların. O şehitlerin kanı çarpacak bunları. Hem bunları çarpacak hem de onlarla işbirliği yapanları.
Dağlıca'da ve ülkenin muhtelif yerlerinde şehit olanları saygıyla yâd ediyoruz, minnettarlığımızı ve şükranlarımızı sunuyor, ebedi hayatlarında yüzleri ebedi gülsün diyoruz. Bir kez daha kahrolsun işbirlikçiler ve zalimler diyoruz.
 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.