1. YAZARLAR

  2. Ömer AVCI

  3. Paralel yapının taş örenleri
Ömer AVCI

Ömer AVCI

Paralel yapının taş örenleri

A+A-

Güçlünün adaletinin olduğu bir dünyada yaşıyoruz. Adaletin olmadığı, para ve menfaatin var olduğu bir dünyada yaşıyoruz. 

Şimdi günlerdir ülkemizde paralel denen hokkabazlıklarla uğraşıyoruz. Darbe girişim olaylarından eminimki herkes bıktı. Ama ben darbe girişimini değil de farklı şeyleri anlatmak istiyorum.
Mesela ne anlatmak istiyorum?. Bakınız ülkemizde algı operasyonları tüm hızıyla devam ediyor. TV, gazete, internet haberlerinde hepsinde adeta kara haber tellalları var. Hangi kanalı açsanız, yok şunu vuracaklardı, bunu vuracaklardı, şöyle planları vardı, böyle planlar çevirdiler…
Evet, milletimize adeta algı operasyonları yapan medya, ilk attığımız başlığın görevini üstlenmiş durumda. Çünkü hem taraflı hem de adaletsiz davranıp bütün birlik beraberlik ve kardeşlik duyguları ile hareket eden milletimizi bir yerde toplamayı hedefliyor.
Bakınız her kesimden fedakârlık edenler oldu. Konu vatansa gerisi önemli değil deyip el ele gönül gönüle olduk ama medya işi fark yere getirip sadece bir yere odakladı.
Meclis bombalanırken meclise giden Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Ülkü Ocakları, Alperenler ve bunlar gibi nice vakıflar, partiler, gruplar vardı meydanlarda ve bu kardeşliğin içinde...
Ama medyaya bakınız ha bire dombra, ha bire aynı mesajlar ve meydanlarda kurdukları dev ekranlarda hep aynı kanallar. ATV, A Haber vs vs. 
Yani hep belli başlı medya grupları. Bu gruplarda ne yapıyorlar tabi ki kimsenin fedakârlıkları umurlarında değil sadece aynı şeyler aynı kaoslar ve sadece bir kurtarıcı varmış gibi sürekli milletimizi aynı yöne sevk etmeye çalışma azimleri ve oyunları var.
Allah’tan korkun niçin bu milleti birleştirici yayınlar yapmıyorsunuz sizin paralelden ne farkınız var? Bir zamanlar Zaman Gazetesi ve Samanyolu TV’nin yaptığı yayınları şimdi siz yapıyor ve taraflı davranıyorsunuz.
Madem millet vatan için sokaklarda madem canını verenler vatan için sokaklara çıktı ve madem kardeşiz o zaman kalleşlik yapmanıza gerek yok çıkın adam gibi yayın yapın satılmayın köle olmayın taraflı olmayın herkesin fedakârlıklarını anlatın.
Bomba altındaki meclise giden ve en kötü şartlarda ardında 300 bin kişi olan bir liderin bu hareketini gizliyor ve diğerlerini de anlatmıyorsanız sizde paralelsiniz çünkü adaletsizlik darbeden beterdir. Satılmış olmayın.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.