1. YAZARLAR

  2. Ömer AVCI

  3. Oyları bölmeyelim algısı…
Ömer AVCI

Ömer AVCI

Oyları bölmeyelim algısı…

A+A-

Oylarımızı bölmeyelim, gücümüz zayıflamasın, biz kayıp edersek herkes kayıp eder gibi söylemlerle harcanan neredeyse bir çeyrek asır var. 

  Efendim oylar bölünürse Chp gelir, Hdp gelir algısı yapılarak, yeni kurulan partilere veya halkın karşısına hizmet etmek için çıkmaya hazırlanan herkese bu algı yapılıyor.

  Bende birçok yerde bu tip algıları duydum. Özellikle Yeniden Refah partisi üzerinde bu algı çok var. Efendim Fatih Erbakan oyları bölmesin, Ak parti tekrar kazansın, efendim Fatih bey susmalı Tayyip bey zaten Erbakan’ın öğrencisi o gereğini yaptı ve yapıyor. Efendim Fatih Erbakan niye Tayyip beyi eleştiriyor? Babasının öğrencileri onlar da, falan filan bir çuval kıymetsiz laf…

   E ne yapalım peki!  Tayyip bey bitti bıraktım demeden kimse kıpırdamasın mı? Tayyip bey artık buyurun siz yönetin diyene kadar kimse çıkmasın mı? Siyasi parti kurarken özellikle sağ kesim Tayyip beyden izin mi almalı?

  Şu algıya bakınız, siz bu memleketi 20 yıl yöneteceksiniz tek başına bütün güç elinizde olacak lakin birçok meseleyi çözemeyip, özellikle ekonomide dibe vuracaksınız, borçta dibe vuracaksınız, terörü onca sözünüze rağmen çözemeyeceksiniz, ağır sanayi hamlesi yapamayacaksınız, ne var ne yok satacaksınız, akçe parasını bile harcayacaksınız, merkez bankasını eksi rezervlere düşüreceksiniz…

  Ey Bahçeli senin zamanında dolar 1.60’ları gördü deyip kendi zamanlarınızda ki, 8.60’ları görmeyeceksiniz, işçi, emekli, çiftçiyi güldüremeyeceksiniz, milyonlarca insan borçlu hale gelecek, binlerce insan geçim sıkıntısı sebebi ile intihar edecek, Üniversiteli gençler işsiz kalacak ama yine de aman kimse çıkmasın yine devam etsinler diyeceksiniz!

  Niye? İşte efendim yol yaptı köprü yaptı, hastaneydi de, temcit pilavı… Isıt ısıt getir. Yahu yeter bıktık bu Bremen nakaratlarından. 

  Bu memleket zamda, vergide, cezalarda dünya lideri olmuş, İçki, kumar, sigara, esrar ortaokul çağlarına düşmüş, her yerde eskortlar fuhuş yuvaları, her yer manen batmış, madden zaten halimiz ortada lakin birileri biz bunu düzeltiriz diye yola çıkınca, aman kimse çıkıp oy bölmesin diye yine ve her zaman ki gibi algı ile yürüyüp arada nasıl oy devşiririz derdine düşeceksiniz! 

  Öyle bir dünya artık yok. Bu memleketin ve bu kültürün inancının evlatları var. Sizin akıl edemeyip bunca yıl göremediğiniz gerçekleri görenler, sizin bu boş laflarınıza takılacak değiller. Neticede Tayyip beyde bu memleketin en büyük hizmet ve siyaset dava adamı Erbakan hocayı bırakıp kendisi parti kurdurmuştur. Tabi ki yeni parti kuracak kişilerde Tayyip beyden ve sizden izin alacak değiller. 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.