1. YAZARLAR

  2. Ömer AVCI

  3. Olağanüstü Hal'in halleri...
Ömer AVCI

Ömer AVCI

Olağanüstü Hal'in halleri...

A+A-

 

 

Malum ülkemizde 3 ay olağanüstü hal ilan edildi. Tabi daha sonra tekrar uzatıldı ve 3 ay daha bu sürecin içinde gideceğiz...

Peki, bu süreç bize fayda sağlar mı? Bana göre faydasından daha çok zararı dokunacaktır.

Neden mi? Öncelikle Yenikapı’da yapılan ve adına birlik beraberlik, kardeşlik dediğimiz mitingin ruhuna ters.

Orada kardeşçe yaklaşımın sürmesi için, tüm partilerin beraber kardeşçe yürümesi için bu zorlu süreçte onlarla ittifak ve uyum içinde yürümek gerekliydi.

Yani sadece mitingde değil, mecliste de birlik olunup kararlar verilmeliydi. Şimdi kanun hükmünde kararname ile işler yürüyor. Ve Cumhurbaşkanı’mızında dediği gibi at izi it izine karıştı sözü ortaya çıktı.

Yani kim suçlu kim suçsuz neler oluyor belli değil. Binlerce insan mağdur edildi mi yoksa gerçekten suçlumu belli değil!

Ayrıca olağanüstü hal'in olduğu bir dönemde terör iyice azıttı bir günde 20'ye yakın şehit verildi. Tüm bunlara bakıldığında birlik içerisinde hareket etmenin önemi daha çok meydana çıkmaktadır.

Mecliste bekleyen ve çözüm için sıraya alınmış bir sürü konu varken kimseye sorulmadan mecliste oylanmadan bir şeylerin yapılması, Yenikapı’da birlik ruhuna da uymuyor.

Tam kardeşçe, birlikte bir şeyler yapılacağı dönemde olağanüstü hal ilan edilip onlardan ayrı gayri kararlarla işlem yapmak yanlış olacaktır.

Eğer birlik olacaksak, sorguya suale birilerini alıp hesap soracaksak ve izler bir birine karışmasın terörde iyice azmasın diye beraber karar verilmeli ve o Yenikapı ruhu korunmalıdır.

Kolay kolay bir araya gelmiyoruz artık bu ruh sadece toplanınca değil dağılınca da birlik olmalı tez zamanda bu sorunları çözmek lazım yoksa ne olağanüstü hal nede olağan altı hal bizi başarıya ulaştırmayacak.

  

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.