1. YAZARLAR

  2. Furkan Uğur EŞİTTİ

  3. OHAL'in bir de PKK'sı olmalı
Furkan Uğur EŞİTTİ

Furkan Uğur EŞİTTİ

OHAL'in bir de PKK'sı olmalı

A+A-

Değerli okurlarım;

Bugün yine sizlere sevgilerimi sunuyorum. Hepinize iyilik ve esenlik diliyorum.
Dostlar yazıma başlamadan önce, Milli Savunma Bakanımız sayın Fikri Işık'ın annesine Mecbure hanıma cenabı mevladan rahmet ve mağfiret diliyor. Cennetiyle cemaliyle buluşturmasını dualarımda istiyorum. Kendisine bir kez daha başsağlığı diliyorum. 
Efendim FETÖ terör örgütüyle yapılan mücadeleyi yakından takip etmeye çalışıyorum. Bu konudaki kararlılığıda tebrik ediyorum. Milletçe bu duruşun yanında olmamızdanda mutluluk duyuyorum. Ancak millet olarak bir beklentimiz var. Hazır OHAL günlerindeyiz karar alma mekanizmaları hızlı çalışıyor. Bu OHAL günlerini sadece FETÖ ile uğraşarak geçirmeyelim.
Memleketin/Milletin/Devletin başına bela olmuş binlerce masumun canına kıymış, binlerce çocuğu babasız bırakmış anaları oğullarından ayırmış PKK terör örgütünede şiddetli yaptırımlar uygulanmalıdır diye düşünüyorum. 
Düşünüyorum çünkü hain terör örgütü canlara kıymaya devam ediyor, düşünüyorum çünkü milletin meclisinde oturan hainler ihanetlerine hız kesmeden devam ediyor. İşte buyrun bir ihaneti sizlerle paylaşıyorum. Bakınız PKK terör örgütünün siyasi kanadının eş başkanı ne diyor;  
Münbiç'e yönelik bir operasyonun Türkiye'yi doğrudan etkileyeceğini söyleyebilecek kadar cesur bir hainnik sergileyen Yüksekdağ, kendince Türkiye'yi tehdit etti. Figen Yüksekdağ, "Münbiç'e dönük bir saldırı harekatının başlatılması ve sürdürülmesi Türkiye'yi doğrudan etkiler. Dün nasıl 6-8 Ekim sürecinde Kobani'nin DAEŞ tarafından işgal edilmesi Türkiye'deki Kürt halkını, bizleri harekete geçirdiyse Münbiç'e yönelik saldırganlık yanıtlanacaktır" şeklinde konuştu.
6-8 Ekim sürecini hatırlayacaksınız. Yine bir diğer eş başkan olan Selahattin Demirtaş sivil teröristlerini sokaklara çağırmış memleketi yakıp yıkmış 50 masumun canına kıymıştı. 
İşte bu hainlerede gereken cezaların verilmesi millet olarak en büyük beklentimiz haline gelmiştir.
Peki neler yapılmalı?
İşte bu sorunun bendeki cevapları.
1- OHAL devam ediyor iken, PKK ve diğer terör örgütlerinin de bütün yayın organları kapatılmalı ve tüm mal varlıklarına el konulmalı.
2- Teröre açık destek veren milletvekillerinin dokunulmazlıklarının kaldırılması ve yargılanması süreci bir an önce başlatılmalı.
3- Kandil'den yapılan eylem çağrılarına cevaben kandile hava operasyonları yapılmalı.
4-  HDP’li belediyelerden PKK’ya destek veren belediyeler acilen kontrol altına alınmalı.
5- PKK'ya destek veren/yardım yapan memurlarda görevden uzaklaştırılmalı. 

Ve aklımıza gelen/ gelmeyen bir çok tedbir.  Bu o hal sürecinde PKK’nında belikırılmalı işlevsiz hale getirilmelidir. Bu duygu ve düşüncelerle sizleri Allah'a emanet ediyor devletin bekası için yöneticilerimize dualarda bulunmanızı isdirham ediyorum.
Selam ve dua ile...

Önceki ve Sonraki Yazılar