1. YAZARLAR

  2. Ömer AVCI

  3. Nisan yağmurlarının Mayıs’a taşması
Ömer AVCI

Ömer AVCI

Nisan yağmurlarının Mayıs’a taşması

A+A-

Sabah kalktığımda hava güneşli idi. Güzel bir güne uyandım sanmıştım. Sanmıştım diyorum çünkü sonrasında yağmurlu bir hava ile karşılaştım hadi onu da geçtim bu sefer dolu yağdı kafamıza.
Rabbimizin hikmetinden sual olmaz bir günde çok değişik mevsimleri andıran manzaralar görebiliyoruz. Hepimizin malumudur Nisan yağmurları. Nisan ayı geldiğinde başlarlar ve ta Mayın ayının ortalarına kadar devam eder bu yağmurlar.
Bu yağmurların yağmasının en büyük sebebi ise manevi bir güzelliğin var olmasıdır . Evet o manevi güzellik ise Peygamber efendimizin Nisan ayında doğmuş olmasıdır. Bu ayda doğması hasebiyle bu yağmurlar bereket olur rahmet olur üzerimize yağar.
Belki bizi ıslatır ama bize hayat veren rızıklarında ilahi fermanda yetişmesine ve büyümesine vesile olur. Su hayattır sözünü bir kez daha iyi hatırlarız. Susuz kalındığı dönemlerde çekilen zahmetleri hemen hemen hepimiz biliriz.
İşte Nisan ayında yağmaya doymayan bu bereket yağmurları Mayıs ayına taşmaktadır. Efendimiz (Sav) bereketidir bu yağmurlar. Onun hürmetine yağar üzerimize rahmet rahmet…
İşte yine o günlerden bir kaçını da geçtiğimiz gün yaşadık ve bugünde dahil olmak üzere o rahmet yağmurlarının altında ıslandık.
Varlığı hep rahmet olan ve Rabbimizin seni âlemlere rahmet olarak gönderdik ayetine mazhar olan şanı yüce Peygamberimizin varlığının hürmetine yine yağmur bereketinden faydalandık.
Varlığı her yönüyle fayda, bereket, rahmet, güzellik olan Peygamberimizin yine rahmetinden faydalanmaktayız. Nisan ayında coşan yağmurların Mayıs ayına taşıp ilahi birer ikram olarak bizlere dönmesinden dolayı da Rabbimize de şükür ediyoruz çünkü su ile bize her türlü ikramı veren gökten indirip yerden büyütüp besleyen bizatihi Rabbimizin kendisidir.
Rabbimize verdiği nimetler için hamd ediyor bu ikramlara vesile olan efendimiz (Sav) salat ve selam ediyoruz.
Rahmette ve berekette ıslandığımız gibi ilahi güzelliklerin içinde de ıslanmak ve  ilahi nurlara gark olmak dileği ile .

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.