1. YAZARLAR

  2. Ömer AVCI

  3. Narkoz sadece bedeni uyuşturmuyormuş
Ömer AVCI

Ömer AVCI

Narkoz sadece bedeni uyuşturmuyormuş

A+A-

Bizler narkozu genelde cerrahi operasyonlarda kullanılır diye biliyoruz…

Ama aslında öyle değilmiş… İnsanların zihinlerine hatta ruhlarına bile ulaşabiliyormuş.

Yıllardır ülkemizde ve İslam coğrafyasındaki olaylara baktığımızda, bunca gerçekleri görmeden ıvır zıvır işler içinde yüzüp te tüm gerçeklere kılıf bulmak aslında bir feraset uyuşmasıdır.

Her gün siyasi polemikler yaşanıyor. Her gün birileri çıkıp bir şeyler iddia ediyor. Siz karşısına gerçekleri koyduğunuz zaman ya bu böyle değil de şöyle değil de gibi savunmalara geçiyor.

Savunduğu noktaları da ekarte ederseniz o zaman başka bir kılıf buluyor efendim devlet yönetiliyor bu işler öyle dışardan kolay diyor.

Yahu bir insan bu kadar kandırılmaz diyorsunuz ya ne yapsın nerden bilsin, bunca anlaşmalar oldu hep zarar ettik, olacak o kadar, bakın hala işlerimizi çözemedik ilerleme yok, efendim yıllardır ülkeyi batırdılar hemen düzelmesinimi bekliyorsunuz nasıl hemen düzelecek gibi onlarca savunma ve boş bahane ile karşılaşıyoruz.

İşte hidayet narkozlanması, feraset narkozlanması diye bunlara diyoruz… Yani öyle bir zamandayız ki, adam dizi filimleri izliyor ve o dizi filimlerden etkilenip işte efendim Osmanlı kuruldu, Turan ordusu kuruldu, İslam birliği yolda, yok bilmem ne bir sürü safsatanın içine girip izlediği senaryoyu gerçeklerle bütünleştiriyor.

Bakıyoruz hep bahane hep laf. E bunca yıl olmuş hala hedefleri ha bire ileri gidiyor diyoruz daha önceleri hiç 2023 ten bahsedilmezdi şimdi mesele 2023 e geldi bizimkilerde 2023 yılında Lozan veya Sevr anlaşmalarının tarihi bitecekte hizmet edecekler diye tam 20 yıllık bir saltanatı hiç etti.

İşin özü Feraset, dirayet ve hidayet narkozu yer de uyuşursa, her şerri hayır görürsünüz. Hangi gerçeği konuşursanız konuşun hiçbir faydası olmaz ve milyonlarcası hatta milyarlarcası bile bir bahane bulabilir ve bremen mızıkacıları gibi aynı türküyü söylerler.

İşte şimdi bize uygulanan metot bu medya ve sosyal etkinliklerle yanlış bilgiler le insanların akıllarını, ruhlarını ve ferasetlerini uyuşturmak. Yoksa bir adam her şekilde ve hep haklımı olur? Ama bu tutulma varsa her zaman haklı olur.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.