1. YAZARLAR

  2. Ömer AVCI

  3. Müslümanların bölünmesi…
Ömer AVCI

Ömer AVCI

Müslümanların bölünmesi…

A+A-

Allah (CC) Kuran’ı Kerim’de Hep birlikte Allah’ın ipine [İslamiyet’e] sımsıkı yapışın, parçalanmayın, bölünmeyin! Buyurmaktadır.

Diğer ayeti kerimede ise “Allah'a ve Resul'üne itaat edin ve birbirinizle çekişmeyin. Sonra gevşersiniz ve gücünüz, devletiniz elden gider. Sabırlı olun. Çünkü Allah sabredenlerle beraberdir.” (Enfal, 46). Buyurmaktadır.

Müslümanlar kendi aralarında yıllardır süregelen bir fitne ile bölünmekte ve şuculuk buculuk adı altında parçalanmaktadır.

Halbu ki birlik olmak her zaman Müslümanlar için kuvvettir, kardeşliktir, adalettir. Ancak bu şekilde tehlikeleri bertaraf ederiz. Ancak bu şekilde kardeşliği ve adaleti tesis ederiz.

Bakınız şimdi İslam coğrafyası kan ağlıyor ve yeryüzünde 2 imlyara yakın Müslüman var. Lakin bu kadar kalabalık bir Müslüman kitlesi bunca zulme dur diyemiyor! Neden ? Çünkü hepsini bölmüşler.

Siyonistler ve misyonerler yıllarca çalıştı ve sonunda Müslümanları bölmeyi başardılar. Ama şunu da gördüler ki, bu millet tanka bile kafa tutacak kadar iman dolu. Yani çalışmalarının meyvesi daha tam verilmiş değil…

Bunun farkında olanlar her yıl başka fitneler deniyorlar ve deniyecekler. Şimdi Rabbimiz bize Allah’a ve Resul’üne itaat edin buyurmuş çünkü kurtuluş ancak bu şekilde olur.

Bakınız İslam’ın ilk yıllardın da başlayan mücadelede Bedir savaşına katılan 313 yiğit karşısındaki kat ve kat fazla insana aldırış etmeden yüreğini ortaya koydu veazınlık olmalarına rağmen zaferle ayrıldılar.

Çünkü onlar Allah ve Resul’üne itaat ediyorlar. Demek ki, sayısal çoğunluk her zaman işe yaramıyormuş zira şimdi milyarları bulmamıza rağmen ezilen ve kana boğulan bizleriz!

İşte birlik olursak, Allah ve Resul’ün emir ve yasaklarını tuarsak bize kimse zarar veremez çünkü Allah bize yardım eder. Ama her şeyi bir kenara bırakırsak dinimize dğeil dünyamıza hizmet edersek tabiki sonuç hüsranla bitecektir.

İşte bize yıllarca bunları empoze ettiler. Önce dinlerinden, maneviyatlarından uzaklaştır sonrada rahatça böl parçala ve yok et. Şimdi maalesef o düzenin içinde Müslümanlar yok ediliyor. Zulme itiliyor.

Bu zulümleri durdurmak ve yeniden dünyaya hakim olup, mazluma sahip çıkmak için bir an önce dinimize dönüp birlik ve beraberliği tesis edip tek bir yumruk olarak zalimlerin önünde durmalıyız. Yoksa daha çok can yakacak bu zalimler.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.