1. YAZARLAR

  2. Ömer AVCI

  3. Milli görüşten kopanlar, Numan Kurtulmuş ve yapılmak istenen oyunlar
Ömer AVCI

Ömer AVCI

Milli görüşten kopanlar, Numan Kurtulmuş ve yapılmak istenen oyunlar

A+A-

Geçenlerde bir yazı paylaşmıştım. Numan Kurtulmuş ve Süleyman Soylu ile alakalı. Ama o yazıdan sonra bu yazıyı da paylaşmayı bir zaruret gördüm.
Geçen yazımda Harun-Karun meselesi ve birkaç olaya dem vurmuştum. Ama bazı büyüklerimiz ve bir kaç kardeşimiz bu konuyla alakalı yorumlar yapmış. Bende bir kaç izaha gideceğim inşallah.
Evvela şunu belirteyim kimseye asla şahsi kinim yok ve sevmiyorum diye de adaletsizlikte yapamam. Şimdi bir abimiz Numan beyin kullandığı Harun ve Karun olayı için paraleli görmüş öyle demiş Erdoğan beyde daha sonra bunu fark edip gereğini yapmış tasfiyelere başlamış diyor.
Tabi bu yanlış bir düşünce çünkü Numan Bey bunu açık bir şekilde AK Parti ile gidenlere söylemişti. Harun gibi gelip Karun gibi gittiler sözü AK Parti ile gidenlere idi. Zaten paralele bunu söylemesi imkânsız zira bu laf yıllar önce söylenmiş bir laf. Paralel dedikleri adamlarla AK Parti ortak iken söylenmiş bir laftı bu. Tabi o zaman paralel falanda yoktu herkes abi kardeş takılıyordu sadece CHP kavgası vardı.
Numan Bey Harun gibi geldiler sözünü Erbakan hocanın yanına öyle geldiler Karun gibi gittiler yani Erbakan hocayı sattılar manasında söylemişti. Nitekim benzeri birçok sözü de vardır ama hepsini unuttu ve sus pus oldu. Ortada paralel olmadığına göre ve o esnada genel başkanlığını yaptığı partisini daha önce bölüp gidenler varken bu söz kime yollanmıştır ki? 6 yıl sonra çıkacağını gördüğü paralele mi yoksa partiyi bölüp gidenlere mi? 
Tabi ki Numan Bey bunu partiyi bölüp gidenlere demişti. Siyonizm bütün hamlesini 28 Şubat'ta Milli görüşe yaptırmıştır ve hep Milli görüşle uğraşmıştır gerisine dokunmamıştır sadece göz boyaması ve milletimize gözdağı vardır.
Ama yıkılmayan bu hareketi güçsüz hale getirmek ve içini boşaltmak için gene boş durmadı ve AK Parti’ye gitmeyen Milli görüşçüleri başka şekilde oraya çekme yollarını buldu ve Has Parti ile önce Milli görüşten kopartıldı insanlar sonrada Has Parti'ye geçildi ve sonra Has Parti kapatıldı. Oradan da hop AK Parti'ye geçildi. Yani kurnazca bir siyasi darbeydi bu.
Milli görüşte emek etmiş bir sürü insan Numan beyle beraber yeni bir ideal ve Sultan Alparslan görüşü doğuracağız sanıyordu ama onlarda şok olup birde baktılar ki AK Parti'nin içine düşmüşüz;) Yani Erbakan hocamın Numan beye dediği bir söz vardı; 'Allah bunlara şuur versin'. Evet, olay buydu şuursuz davrandılar ve sadece emir eri oldular. Hem Milli görüşten koparttılar bazılarını hem de kopanları tek tek yok etmeye veya kullanmaya başladılar. Ama Milli görüşte kimse kullanılamazdı kullanamadılar zaten gidenlere bakınız hepsi kafalarına göre hareket edemeden bir çizgide gidildiğini vurgulamıştır. Erbakan sultası var demişlerdir ama şimdi Erdoğan sultasını hiç konuşamıyorlar çünkü biliyorlar gık eden gider. Milli görüşe Siyonizm 11 ay dayanamadı darbeler yaptırdı. İşte Milli bir duruş sergilemek herkesin harcı değilmiş bunu anladık hani lafa değil icraate bakarız diyorlar ya buyurun icraatlere bakınız her şey ortada…

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum