1. YAZARLAR

  2. Ömer AVCI

  3. Milli Çözüm Dergisi konferansı
Ömer AVCI

Ömer AVCI

Milli Çözüm Dergisi konferansı

A+A-

Geçtiğimiz Cuma günü (10 Mart 2016) Gebze Kültür Merkezi’nde bir konferans verildi. Milli Çözüm Dergisi’nin konferansıydı ve konuşmacı ise Siyaset Bilimci ve Yazar Ahmet Akgül’dü.

Ben çocukluğumdan beri Ahmet Akgül’ü dinlerim. Kendilerinden birçok şey öğrendim. Özellikle siyasi konularda ve yakın tarih konusunda, bilinmeyen birçok gerçeği açıkça konuşan bir insan.

Cuma akşamı kendilerini dinlemeye gittiğimde yine kayda değer ve bilgi bakımından çok önemli şeyler dinledim. Özellikle Siyonizm ile alakalı konuşmaları ve BOP (Büyük Ortadoğu Projesi) ile alakalı konuşmaları ve yorumları gerçekten çok güzel.

Yine üstat Ahmet Akgül, Türkiye üzerinde oynanan oyunlardan bahsetti. Özellikle ABD ve müttefiklerinden 53 ülkenin savaş gemilerinin Akdeniz’e konuşlandırılması ve Türkiye’yi boğma hesapları yaptığını anlattı.

Evet dost dedikleri şeytanlar bizim yüzümüze gülüp kuyumuzu kazdıkları aslında aşikar ama demek ki birileri bunları görmek istemiyor. Ayrıca DAEŞ içinde dünyanın Aczmendileri diyerek bahsettiği konuda enteresandı. Erbakan hocanın Refahyol hükümetini yıkmak için oynanan oyunlardan biriside Aczemdilerin birden Ankara’nın göbeğinde türemesi olmuştu.

Yani ülkeye şeriat geliyor diyerek milleti korkutmaktı niyetleri. Şimdide DAEŞ aynı şeye hizmet ediyor ve dünyaya İslam’ı kötü tanıtmak ayrıca ABD ve İsrail’e hizmet etmek için kurulmuş bir köle takımı olduğunu beyan etti.

Amerika ve İsrail’in Müslüman ülkeler üzerindeki oyunlarını anlatırken, çıkartılan savaşlardan hem ekonomik hem de siyasi çıkar sağladıklarına da değinen Akgül sözlerine şöyle devam etti; Amerika ve İsrail yıktıkları ülkelerin başta petrollerine ve tüm kaynaklarına el koyarak kendilerine kazandırmak için o ülkeleri işgal ediyorlar.

Hem gelir kaynaklarına el koyuyorlar hem de Doğu’da yeni bir Pazar kurulmaması için bu ülkeleri güçsüzleştirip birbirleri ile savaştırmaya çalışıyorlar. Çünkü burada kurulacak bir ticari Pazar onların işine gelmez ve Müslüman ülkeler kalkınır. Yani bir taşla birkaç kuş vuruyorlar.

Hem yıkıyorlar hem de inşaat sektörünü orada güçlendirip kendileri yapıyorlar. Hem de işgal ettikleri yerlerde fitne ile savaş çıkartmak ve buralarda Türkiye ile Rusya’yı savaştırmaya çalışıyorlar. Suriye’nin de içini boşaltıp BOP (Büyük Ortadoğu Projesi) için hazır hale getirmenin gayretindeler.

Yeni mülteci akımı içinde Avrupa’dan gelen birkaç milyar Euro ilerde Türkiye’ye mültecileri doldurup kendileri para karşılığında hiçbir zahmet çekmemek ve onlara yardımcı olmamak içinde para güçleri ile yine bize yüklediler bu mülteci sorununu. Yani her seferinde gafil yöneticileri kullananlar yine kullanmayı başardılar.

Sözlerinin bir kısmında da şunlara değinen Akgül, düşmanın teknolojisini çökertecek sistemlerin üretildiğini ve bunu başaracaklarını da beyan etti. Öyle ki, onların attığı her füzeyi havada yakalayacak ve geri atılan yere gönderecek teknolojiden bahseden Akgül, Erbakan hocanın bunların hepsinin projelerini hazırladığını da sözlerine ekledi. Hatta görünmez silah ve askerden de bahseden Ahmet Akgül, sözlerini tamamlarken zafer inanların olacak ve Türkiye’den çıkacak bu zafer diyerek sözlerini noktaladı.

 

  

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum