1. YAZARLAR

  2. Bedrettin Naim ARSLAN

  3. Millet 'devam' dedi…
Bedrettin Naim ARSLAN

Bedrettin Naim ARSLAN

Millet 'devam' dedi…

A+A-

Türkiye için önemli bir sınavın ilk basamağı geçildi. Yönetim sistemi değişti, Cumhur İttifakı ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a devam dedi. Teşekkürler yüce Türk Milleti !... Peki neden ilk basamağı?

Yürütme görevini tam yetki ile Erdoğan’a veren millet, yasama da adeta “Akıllı olun” mesajını verdi.

Gerekli miydi, elbette gerekliydi.  Şöyle ki : Seçim dolayısıyla sosyal medya üzerinde hayli sörf yaptık. Her görüşten dost ve arkadaşlarla muhabbet ettik. Özellikle birkaç tanesi dikkatimi çekti. Düşüncelerini tam olarak aktarmak istiyorum : “Dün hükümet binaları tabelalarından TC kaldırıldığı için profillerine TC yazanlar, bu gün Erdoğan’ın Başkanlığı için çabalıyor.”  Bu sözü söyleyenler millet ittifakı mensubu bir partinin üyesi değil. HDP li de değil. Ak Partili.  Güler misin ağlar mısın? Gerçi cevabını verdim yorumda. Cevap ta veremdi. Lakin bu günden sonrası önemli. İşin rengi bundan sonra daha da belirginleşecek. Bahçeli talimatını verdi. Seçimden birkaç gün önce. Ülkücü irada ittifaka mecliste de devam edecek. Yanlışa yanlış, doğruya doğru diyerek. İşte bu günden sonra Ak Parti liler konuşmalarına dikkat etmeli. Çünkü bu 5 yıl çabuk geçer. Belki de dolmadan.  Tartarak konuşulmalı, çizginin dışına çıkılmamalı. Zafer sarhoşluğu yaşamamalı. Ki aziz milletimiz sınırda bir yetki verdi. Bir araç çekilecek. Halatın bir ucu Ak Parti de bir ucu MHP de.

İYİ olmadı mükemmel oldu …

Bu seçimde dersin en büyüğünü İYİ Partiye verdi millet. Evin kaçak evladına dikkatli ol dedi. En kazançlısı mi kim? Tabi ki MHP.  Bir parti çıktı bağrından, yine aynı oyunu aldı. “Elif” gibi kimin dimdik durduğu tespit ve tescil edildi. Bundan sonra ne yapmalı? Seçim sonuçları özellikle MHP ve İYİ Parti tabanında etkisini zamanla gösterecektir. Burada MHP’ ye büyük görev düşmektedir. Bence Devlet bey babalığını son bir kez göstermelidir. Kapıyı hafifçe aralık, salonun ışığını yanık bırakarak. Yaramazlık yapanların tekrar dönmelerini sağlamalıdır. Her ne kadar  tartışmış olsak ta, kısa süreli de olsa küsmüş olsak ta arkadaşlarımız, kardeşlerimiz. Bu başarıldığında bir veya iki dönem sonrası seçimde ülkücü hareketin iktidar yoluna giden yol açılmıştır. Tabi İYİ olan kardeşlerimiz özellikle HDP açısından bu seçimin kriterini iyi yapmalı, şapkalarını çıkarıp önüne koymalıdır. Önemli olan hangi şahsın değil, hangi düşüncenin iktidar olduğudur.

Benden söylemesi !...

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.