1. YAZARLAR

  2. Hasan KAMİLOĞLU

  3. Madem darbe kontollüydü!
Hasan KAMİLOĞLU

Hasan KAMİLOĞLU

Madem darbe kontollüydü!

A+A-

       Uzun zamandır ülkemizin ana muhalefeti olarak bilinen CHP genel başkanı ve yanındaki bir takım tayfanın seslendirdiği 15 Temmuz isyanının kontrollü darbe girişimi olduğuna dair sesleri biraz değerlendimek istiyorum. 
        Şimdi diyorum ki bre Kılıçdaroğlu azıcık mantıklı düşünmeyi denesen ve madem darbe kontrollüydü neden Yenikapı'ya geldin diye adama sormazlar mı?
        Ve yine madem darbe kontrollüydü darbenin başında canlı yayına geçen fetöcülere ve onlarla birlikte sevinç naraları atarak milleti sokağa çıkmaması için her yolu deneyen bir kısım laiklere ne diyeceksin? Aynen darbe girişiminin başında canlı yayına geçen ve sevinç naraları atan bu güruhta, darbe girişimi akamate uğratılıp, geri püskürtülüp alt edildikten sonra kontrollü darbe cümlesini geliştirdiler. İşte bu ortada kalmış ifadeye nasıl tam cümle demek yeterli değilse aynen bu söylemin de ispat ve iddia edilecek altyapısı olmayan altı boş ve sadece amaca ulaşılamadığı için başvurulmuş bir söylem olduğu dikkat çekmektedir.
        Bir başka mesele ise içerisinde yüzotuz generalin, sayısız subay ve astsubayın bulunduğu bu kadar adam aptal olup olmamasıydı. Yani bu kadar adam başarısız olacağını bildikleri; yetmedi başarısız bir darbenin sonucunun ne olacağını sokaktaki çocuğa bile sorsanız bileceği bir ortamda bir isyan girişimde bulunacaklar öyle mi? 
        Bu halk, darbe olursa tankın altına ilk ben yatarım diyipte sonra Bakırköy belediye başkanının evinde koltuğa oturup darbe girişimi izlediği basına yansıyan Kılıçdaroğlu'nun ne darbe olursa tankın altına ilk ben yatarım dediğine inanır; ne de kontrollü darbe söylemini ciddiye alır. Üstelikte darbe girişimi esnasında Atatürk havalimanında sıkıştığında telefonda kimlerle görüşerek oradan rahat rahat ayrıldığına dair şaibeler varken hiçbir söylemi zaten inandırıcı değil. 
        Biz buradan Kemal Kılıçdaroğlu’na şöyle diyoruz; biz de bunun kontrollü bir darbe olduğuna inanıyoruz. Ama kim tarafından kontrollü! Hatta biz 15 Temmuz bir darbe değildir diyoruz; 'Çünkü 15 Temmuz bir işgal girişimiydi.' Hem de öyle bir işgal girişimi ki, kendi ülkesinin silahlarıyla kendi ülkesinin asker üniformalarını giyen ve yıllardır içimizde bir ur misali büyüyen hainler tarafından ülkemize karşı yapılmış bir ön işgal girişimidir. Ön işgal diyoruz çünkü darbenin akabinde meydana gelecek karmaşa ve boşluğu fırsat kollayarak leş kargaları gibi ülkemize saldıracak bir sürü ecnebi ülkesi ve onların piyonlarının varlığını biliyoruz. 15 Temmuz darbe girişimi, ülkemizi, anayurdumuzu bir Suriye’ye, Irak’a ve bir Afganistan’a çevirme hareketidir. 15 Temmuzda bu millet önce Allah’ın yardımı sonrasında da Cumhurbaşkanımızın ve milletimizin basiret ve cesareti ile vatanı sadece bir darbe girişiminden değil, sonrasında da vuku bulabilecek bir işgalden ve yıllarca sürecek karmaşadan, dökülecek kanlardan ve acılardan kurtarmıştır ve Ayyıldızımızın vatan toğrağı üzerinde ve mavi göklerde kıyamate kadar dalgalanmasının da bir başka tapusu olmuştur. Onun için sizden isteğimiz iç ve dış problemlerle mücadele ettiğimiz böyle bir nazik ve hassas dönemde eğer bu ülkeye azıcık sevginiz varsa, sizi sıkıştıran ve zorlayanlara karşı birazcık cesaretiniz varsa ne olur bu ülkenin yanında yer alın. Dışarıda Afrin, Suriye, Suriye’nin diğer kuzeyi, yetmedi Musul, yetmedi Kudüs, daha olmadı yine bizi sıkıştırmayı amaçladıkları Katar, devamında türlü işkencelerin ve sıkıntıların baş gösterdiği Mısır, diğer taraftan BND ve CIA’lı babaları tarafından üzerimize kışkırtılmaya çalışılan Yunanistan’la uğraşıren ve hatta başka coğrafyalarda acı çeken mazlumların yaralarına merhem olmaya çalışırken bir de Kılıçdaoğlu'nu çekmek gerçekten milletçe çok zorumuza gidiyor.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum