1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Kredi Teşvik Tüm Merak Ettikleriniz Burada
Kredi Teşvik Tüm Merak Ettikleriniz Burada

Kredi Teşvik Tüm Merak Ettikleriniz Burada

İş hayatına atılmak her geçen gün daha önemli bir hal almaktadır. Bunun içinse belli bir sermaye birikiminin olması gerekir. Mevcut sermaye ile giderler karşılanabilir ve işletme sistemi oturana kadar idare edilebilir.

A+A-

Kredi Teşvik Tüm Merak Ettikleriniz Burada

İş hayatına atılmak her geçen gün daha önemli bir hal almaktadır. Bunun içinse belli bir sermaye birikiminin olması gerekir. Mevcut sermaye ile giderler karşılanabilir ve işletme sistemi oturana kadar idare edilebilir. Özellikle genç yaşta iş hayatına atılmak isteyen girişimciler için bu durum bir hayli zorlayıcı olabilir. Bunun en temel sebebi henüz yaşlarının genç olmasından dolayı yeteri kadar birikimlerinin yani sermayelerinin olmamasıdır. Bu noktada ise devleti eli devreye girerek sağlanan kredi tesvik sayesinde adayları cesaretlendirmektedir. Genç adaylar devlet tarafından kendilerine sağlanan kredi ile iş hayatına atılabilir ve yeni deneyimler kazanabilir. Üstelik devlet tarafından verilen bu kredinin herhangi bir geri ödemesi de söz konusu değildir. 

Kredi Teşvik İçin Sağlanması Gereken Şartlar Nelerdir? 

Devletin çeşitli kurumları tarafından teşvik kredileri girişimcilere sağlanır. Bunun için aranan ilk şart Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmaktır. Bu şartı karşılamayanların kredi desteğinden yararlanması söz konusu olamaz. Diğer taşınması gereken şartsa 18 yaşını doldurmuş olmaktır. Devletimizin yasaları gereği, 18 yaşından küçük olan bireyler reşit olarak kabul edilmez ve kendi başlarına karar alma özgürlüğüne sahip değildir. Teşvik kredisi için başvurulabilecek olan devlet kurumları; İl ve İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü, KOSGEB ve kamuya ait olan bankalarıdır. İş dünyasına atılmak isteyen girişimciler bu kamu kuruluşlarından bir tanesine giderek teşvik kredisi başvurusunda bulunabilirler. Tarım ve hayvancılık alanında faaliyet gösterecek olan girişimcilerin ÇKS belgelerinin olması şarttır. Adayların taşıması istenen şartlar kamu kurumlarına göre farklılık göstereceği için sınırları çizilmiş değildir. 

Kimler Teşvik Kredisinden Yararlanabilir? 

Devlet kurumlarından alınacak olan teşvik kredileri için belirlenen alanlarda faaliyet gösteriyor olmak gerekir. Aynı zamanda adayların sigortalı bir işte çalışmıyor olması gerekir. Aşağıda sıralanan girişimcilere hibe desteği devlet tarafından sağlanmaktadır. 

  • Hayvancılık faaliyetlerinde bulunanlar

  • Sera üretimi yapan çiftçiler

  • Proje geliştiren girişimciler (proje onaylanırsa kredi alabilir) 

  • Esnaf olanlar 

  • Kobiler

Sizin de olay yaratacak bir projeniz varsa ve proje kabul edilirse devletten kredi alarak iş hayatına atılabilirsiniz. Daha detaylı bilgi için https://www.kreditesvik.com/ayi-piyasasi-nedir-ozellikleri-nelerdir internet adresi ziyaret edilebilir. 


 

Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.