1. YAZARLAR

  2. Ömer AVCI

  3. Kimler haklı
Ömer AVCI

Ömer AVCI

Kimler haklı

A+A-

Son zamanlarda sıkça karşılaştığımız bazı yüz kızartıcı iddialar var.  İşte malumunuz çocuk istismarı dediğimiz o sapıkça şeyler. Aslında bu iddiaların gündeme gelmeleri bile millet olarak bize utanç vermeye yeterlidir. 
Düşünsenize Müslüman bir toplumda konuşulan şeye bakınız. Konuşulan diyorum çünkü yapılan veya yapılmış bir olay olduğunu düşünmek bile kara bir tablo. Tabi bu günlerde gündemi meşgul eden şey maalesef bu utanç verici iddialar.
Acaba oldu mu bu söylenenler yoksa sadece iftira edip karalama kampanyalarımı? Ya da hadi diyelim karalama kampanyası peki o zaman niçin araştırılmıyor? Ya da araştırılması için baskı yapanlar, hükümet bunun araştırılmasını kabul etmedi reddetti niye diyor?
Anne ve babaların çocuklarını eğitmeleri için teslim ettiği kurslar, okullar, vakıflar böyle bir iddia ile anılırsa o zaman toplum ne hale gelir?
Kimler yetiştirecek bu çocuklarımızı?
Hangi kuruma teslim edip onların eğitimi için içimiz rahat edecek? Allah’ı Resulünü, dinini tanısın bilsin ve yaşasın diye çocuklarını teslim eden aileleri böyle ikilemde bırakmak ve bu işi açığa çıkartmamak altında ben ciddi sorunların olduğunu düşünürüm ve kasıtlı bir şeyler dönüyor derim.
Eğer gerçekten böyle bir istismar yapılmışsa kimler yaptıysa çıkartılmalı ve cezalarını çekmeli böylelerinin toplumda var olmaları utanç verici. Küçücük çocuklara böyle sapıkça yaklaşanların bu dünyadan hiçbir hakları olduğunu düşünmüyorum. Umarın gereken cezayı layıkıyla alırlarda bu toplumda görünmezler.
Ama yok eğer böyle olaylar olmamış ama kursları, vakıfları karalamak adına bunlar çıkartılıyor veya söylenti yapılıyorsa o zaman bizler uyanık olup bu vesveseler yüzünden oyuna gelip dini vecibeleri öğreten ve yaşatan yerlere karşı buğz etmemeli ve soğumamalıyız. 
Çünkü yıllarca bize oyun oynayan dış mihraklar şimdide kursları ve vakıfları karalamak adına böyle şeyler uydurabilirler. Ama her ne olduysa Rabbim onu çıkartsın ve ne hak edilmişse o olsun. İftira eden yapılmışsa yapan bulsun.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.