1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Kıbrıs Emlak Yatırımı İçin Neden Harika Bir Seçenek?
Kıbrıs Emlak Yatırımı İçin Neden Harika Bir Seçenek?

Kıbrıs Emlak Yatırımı İçin Neden Harika Bir Seçenek?

Son yıllarda yatırımcıların popüler tercihlerinden biri haline gelen Kuzey Kıbrıs’ta yatırım yapma durumu, Kıbrıs emlak sektörünü olumlu yönde etkilemiştir.

A+A-

 

Son yıllarda yatırımcıların popüler tercihlerinden biri haline gelen Kuzey Kıbrıs’ta yatırım yapma durumu, Kıbrıs emlak sektörünü olumlu yönde etkilemiştir. Kıbrıs emlak yatırımında kârlı çıkmak isteyen yatırımcılar için en önemli nokta ise yapılacak yatırımın konumudur.

 

Bunun yanı sıra, Kıbrıs emlak sektörünün canlanmasına bir diğer büyük katkıda Kıbrıs’ta yaşamak isteyen kişilerdir. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına pek çok kolaylık sağlaması ile Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının yaşamak için tercih ettiği ve ilgisini çeken yerlerden biridir.

 

Bu nedenle, Kıbrıs’ta ev satın almak en az Kıbrıs’ta yatırım yapmak kadar tercih edilen bir durumdur.

 

“Kıbrıs Emlak Yatırımı İçin Neden Harika Bir Seçenek?” başlıklı yazımız ile Kıbrıs satılık ev isteyenlerin ve Kıbrıs’ta yatırım yapmak isteyenlerin neden Kıbrıs’ı tercih ettiklerinden bahsedeceğiz.

 

Kıbrıs’ın İmkanları

 

Kıbrıs’ta ev satın almak ya da yatırım yapmak isteyenlere Kıbrıs’ın sunduğu imkanlardan biri de ilk olarak Kıbrıs emlak sektörünün avantajları. KKTC emlak sektörünün gelişme hızı oldukça yüksek. Bu nedenle, Kıbrıs’ta geleceğe yönelik yapılacak yatırımların ön görü oranı ise epey yüksek. Günümüzde Kıbrıs emlak sektörünün avantajlı bir konumda olması ve gelecek yıllarda daha da avantajların artacağı düşünülür ise Kıbrıs yatırım yapmak ya da ev sahibi olmak için oldukça avantajlı bir tercih.

 

Kıbrıs emlak sektörünün yanı sıra, Kıbrıs’ta bulunan üniversite sayısının ve Kıbrıs’ta okuyan öğrenci sayısının artırılmasının amaçlanması da Kıbrıs’ın imkanları arasındadır. Kıbrıs, her geçen gün eğitim sektöründe de kendini geliştirmeye devam etmektedir.

 

Turizm sektörü açısından da oldukça başarılı olan Kıbrıs, huzurlu, güvenli ve sakin bir yaşam isteyen pek çok kişinin ilk tercihi olmaktadır. İklimi, denizi, doğası ve benzeri gibi pek çok konu nedeni ile sıkça tercih edilen Kıbrıs, eşsiz bir doğal güzelliğe sahiptir.

 

Kıbrıs’ta bir diğer ilgi çeken nokta gayrimenkul fiyatlarının sterlin olarak belirlenmesidir. Kıbrıs’ta gayrimenkul yatırımlarının ödemelerinin sterlin üzerinden gerçekleştirilmesi sebebi ile sterlinin değeri yükseldikçe, gayrimenkulün değeri de aynı oranda artmakta ve sterlinin artış göstermesi sebebi ile yatırımcı ekstra kazanç elde etmektedir.

 

Gayrimenkul yatırımlarının yanı sıra, gayrimenkul kiralama işlemleri de sterlin ile gerçekleştirildiği için sterlin değer kazandıkça kiraya verilecek olan gayrimenkulün değeri çok daha fazla artacak ve gayrimenkul sahibine çok daha fazla kazandıracak.


 

Kıbrıs Emlak Kolaylıkları

 

Kıbrıs emlak kolaylıklarının başında kira amortisman süreleri gelmektedir. Kira amortisman süreleri, Kıbrıs’ta oldukça makul bir seviyededir. 10 ile 13 yıl gibi bir süre içerisinde gayrimenkulün amortisman değeri çıkarılabilmektedir.

 

Bir diğer Kıbrıs emlak kolaylığı da Kıbrıs’ta emlak için alınan vergilerdir. Kıbrıs’ta metrekare başına sadece 1 Türk Lirası vergi alınmaktadır. Son derece önemli olan vergilerin yanı sıra ise Kıbrıs’ta gayrimenkul için kâr vergisi uygulanmamasıdır.

 

Kıbrıs’ın Muhteşem Doğası

 

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, pek çok doğal güzelliği, sakin ve huzurlu yapısı, iklimi, güvenli olması ve benzeri gibi pek çok açıdan sıklık ile tercih edilen muhteşem bir ada ülkesidir. Oldukça fazla doğal ve etkileyici manzaraya ev sahipliği yapan Kuzey Kıbrıs’ta görülmeye değer pek çok yer bulunmaktadır.

 

Her yıl yoğun bir şekilde turist ağırlayan Kuzey Kıbrıs; lüks otelleri, denizi, büyüleyici plajları ve pek çok farklı kültürden etkinlikleri ile her geçen gün çok daha fazla insanı büyülemektedir.

 

Kıbrıs’ın Harika Konumu

 

Kıbrıs, birçok ülke için coğrafi konumu nedeni ile stratejik konuma sahip önemli bir ada ülkesidir. Kuzeydoğu Bölgesi’nde bulunan Kıbrıs, Akdeniz Bölgesi’nin üçüncü en büyük adası olarak bilinmektedir.

 

Kuzey Kıbrıs’ın imkanlarından faydalanmak için Kıbrıs emlak sektörünün öncülerinden GoldMark Estates’in web adresini ziyaret edebilir ve size en uygun satılık ev, yazlık ya da yatırım tercihini yapabilirsiniz.

 
Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.