1. YAZARLAR

  2. Bedrettin Naim ARSLAN

  3. İslam’ı anlamak
Bedrettin Naim ARSLAN

Bedrettin Naim ARSLAN

İslam’ı anlamak

A+A-

Küfür tek millet, İslam tek millettir. Yeryüzünde her Müslümanın anlaması gereken tek konu bu. Sözlerimi bir tarafınızla değil, aklıselim olarak dinleyeceksin. Bu gün susma, dinleyip anlama günün. 

Neden mi?
Daha 2002 yılı başlarında malum FETÖ liderinin başlattığı ve o günün şartlarında devletin tüm birimleri ile desteklediği dinler arası diyalog vardı ya, o gün susmuştun. Bugün dinleyeceksin. Hem mecbur hissettiğin için değil, Allah rızası için dinleyeceksin. Yine o günlerde bir resim yayılmıştı görsel ve yazılı basında. Hani en altta bir Müslüman secde ediyor, en üstte ise haham vardı. Susmuştun yine… İşte bu gün tezahür eden tüm bu terör olaylarının müsebbibi senin o gün susmuşluğundu. Hatta daha da vahimi Avrupa’da Peygamber efendimizin karikatürleri seks düşkünü bedevi gibi basılırken susmuştun. Lal olmuştun hatta… Kimler, neden bağlamıştı dilini bilemiyorum. Ama bu gün tezahür eden terör olaylarının sebebi o gün susmandı yine. Bu gün ne oldu da sağda solda güya yılbaşı kutlayanları dinsiz ilan ediyorsun?  Noel’in, hicri yılbaşının tarihleri hakkında bilgin var mı senin? Senin anlayacağın dilde bir sözüm var… El uçkuru ile gerdeğe girilmez!...
Şimdi rabıta da sor bakalım efendi hazretlerine : Müslüman Müslüman kanı akıtıyor. Nasıl kurtaracağız ? diye … Hani ahirette seni almadan cennete girmeyecek olan efendi hazretlerine… Peygamber efendimizin bile kızına; 'bana güvenme' dediği bir ortamda seni yanına almadan cennete girmeyecek olan efendi hazretlerine…
Kimlere hizmet ettiğinin farkında mısın? Mevla irade-i cüz’iyyeni vermiş, eşrefi mahlûkat olarak tabir etmiş varlığını. İşte bu meziyetlerin ilk basamağını da yine Kur’an-ı kerimde ilk emir olarak 'Oku' demekle belirtmiş. Hal böyle iken derdin ne senin ey Müslüman. Şalvarını sağa sola sallamak, sarığını beline kadar uzatmakla olmuyor bu işler. Erkek çocuk tecavüzlerine gıkın çıkmadı, Antep’te Suriyeli küçük kıza tecavüz edildiğinde dışarı çıkmadın. Sorum şu şimdi; Çıkmadın mı, izin mi verilmedi?
Yazık değil mi onca insana şimdi? Evet dünya da Müslüman zulmü varken bu kutlamaları bende çok gördüm belki. Ama bunun ecri bu mu olmalıydı? Sen kimden alıyorsun Allah’ın verdiği canı alma yetkisini? Bu gün sen böyle bu olaylara prim veriyorsun ama yarın şalvarın neden bu renk deyip birileri sana da ceza vermeye kalkarsa hiç şaşırma.
Benden söylemesi…

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.