1. YAZARLAR

  2. Ömer AVCI

  3. İslam birliği
Ömer AVCI

Ömer AVCI

İslam birliği

A+A-

Dünya Müslümanlarının birliği ve terör sorununa nasıl çare bulunur?

Evvela şunu belirtmek istiyorum Rabbimiz Kuran-ı Kerim’de bizlere şöyle buyurmakta. Bölünmeyin, tefrikaya düşmeyin, parçalanmayın yoksa elinizden gücünüz gider.
Evet hani deriz ya birlikten güç ve kuvvet doğar. Bize en acil zamanda birlik lazım. İslam alemi toplanmalı ve kendi birliğimizi kurmalıyız. Bize Batı’dan, ABD ve İsrail’den birlik olmaz bunlardan bize fayda gelmez. Bunlar yıllarca Müslümanları sömürmüş ve zulme uğratmıştır çünkü bunlar haçlı ittifakıdır.
Müslümanlar birleştiğinde hem ekonomik, hem de sanayi alanında çığırlar açabilirler. Hindistan’ı kurtaran adam olarak bilinen Gandi bir mağarada 1 ay keçi ile ve onun sütü ile beslenerek kalmıştır. Sonunda çıktığında halkı işgalci İngiliz güçlerinin mallarını almayın boykot edin çağrısında bulunmuş ve bu tüm ülkede ilgi görüp boykotlar başlayıp İngiliz firalarının batmasına ve patronların hükümete baskısı ile oradan İngilizlerin çekilmesine sebep olmuştur.

Demek ki birlik ve beraberliğin en küçük hareketi bile dev dedikleri güçleri bile etkiliyor ve batırabiliyormuş. Bizlerde Müslüman ülkeler arasında işbirliği yapmalı, gümrüğü kaldırmalı, ticarette hem sanayi alanını hem de toprağı beraber kullanmalı ve 2 milyara yakın bir insan topluluğunun getireceği gücü birleştirmelidir.
  D8 İslam birliği projesi derhal hayata geçirilmeli ve güçlendirilmelidir. Şimdi Müslümanlar birlik olsa bir devleti bir birliği olsa İsrail ve ABD bize nasıl terörü bela edebilirdi? Irak, İran, Suriye, Lübnan gibi ülkeler bizimle İslam birliği devletinin içinde olsaydı bizde onlarla ortak hareket eden ve abi kardeş olan bir ülke olsaydık terörü kim ve nasıl besleyebilirdi?
Kandil olur muydu o zaman? Veya sözde din devleti dedikleri IŞİD olur muydu? PYD türer miydi? Bunların  hiçbirisi olmazdı ve bizler Müslüman ülkelerle beraber doğuda büyük bir Pazar kurar kendi yağımızla en zengin kaynaklarımızı kullanır ve sömürülmezdik.. 
Ayrıca eğer bu İslam birliği olsaydı ne İsrail Filistin’i ezebilirdi nede ABD ile AB Müslüman ülkeleri işgal edebilirdi nede diğerleri zulmedebilirdi. İşte Siyonizm bütün bunları yapabilmek için önce Müslümanları bölmüş sonrada elini kolunu bağlayıp zulme başlamıştır.  Birlikten güç doğar sözü bir kez daha ortaya çıkmış oluyor.
Ve bir kez daha anlıyoruz ki bize mutlaka İslam birliği lazım. Müslümanların bir olduğu bir yaşadığı kardeşçe yaşadığı bir ortam lazım. Rabbim bize bunları da nasip eylesin. Selam ve dua ile

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum