1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. İrlanda Altın Vize Nedir, nasıl Alınır?
İrlanda Altın Vize Nedir, nasıl Alınır?

İrlanda Altın Vize Nedir, nasıl Alınır?

Altın Vize Almak İçin Yapılması Gerekenler, İrlanda’da Altın Vize Avantajları, İrlanda Altın Vize Nedir, nasıl Alınır?, Detaylar yazımızda…

A+A-

logo içeren bir resim Açıklama otomatik olarak oluşturuldu

 

İrlanda, sakin ve huzurlu yaşam kalitesi sağlaması, yabancılara karşı da oldukça duyarlı ve iyi davranan vatandaşlarının bulunması sebebi ile herkesi cezbeden bir ülkedir. Özellikle üniversite öğrencilerinin en fazla tercih ettiği yurt dışı eğitim programları arasında yer almaktadır. İrlanda altın vize nedir, nasıl alınır? Altın vize uluslararası yatırımcıların İrlanda’da vatandaşlık almalarını sağlamak için uygulanan ve ülke ekonomisini destekleyen programdır. 

Altın Vize Almak İçin Yapılması Gerekenler

İrlanda yabancı yatırımcılar için “Göçmen Yatırımcı” kapsamında bir program uygulamaktadır. Bunun için yapılacak olan yatırım değerinin minimum 2 milyon Euro olması gerekir. 400 bin Euro ile başlayan farklı seçenekler de mevcuttur ancak yatırım seçeneğiniz gayrimenkul ise bu durumda oturma izni alma işleminiz gerçekleşmez. İrlanda’da gayrimenkul satın almak daimî oturum ve vize işlemlerinizi etkilememektedir. İrlanda altın vize nedir, nasıl alınır? Ülkede uygulanmakta olan yatırımcı vizesi göçmen yasasına göre düzenlenmiştir. Başvurusu onaylanmış olan yatırımcılara 2 sene ikamet izni verilmektedir. Bu süre dolduktan sonra vizenizi daha kolay yenileyebilirsiniz.

İrlanda’da Altın Vize Avantajları

Avrupa Birliği’ne dahil olan İrlanda yaşam koşulları ve sosyal statüsü gereği özellikle öğrencilerin en fazla tercih ettikleri ülkeler arasında yer alıyor. İrlanda da yaşamak isteyen yatırımcılar için göçmen yatırımcı vizesi uygulanmaktadır. İrlanda altın vize nedir, nasıl alınır? Yatırım yaparak ülkede ikamet edebilir belli şartlar yerine getirildikten sonra da vatandaşlık başvurusu yapabilirsiniz. 

Yatırım bedelinin 2 milyon Euro olması gerekir. Vizesi onaylananlar ülkede ailesi ile birlikte 2 yıl ikamet edebilir. Süre dolunca yenileme başvurusunda bulunmak mümkündür. İrlanda’da ikamet edilen süre boyunca eğitim ve diğer sosyal hakları kullanabilirsiniz. İsterseniz çalışabilir, standartları yüksek bir yaşama sahip olabilirsiniz.

İrlanda Vizesi Almak İçin Kolay Yöntem

Bütçeniz İrlanda’da yatırım yapmak için yeterli ise, bu ülkede yaşayabilir, okuyabilir ve çalışabilirsiniz. Devlet yatırımcıların en az 5 sene için geçerli ve minimum 2 milyon tutarında net varlığa sahip olabilecekleri yatırım yapma şartı koymuştur. Yatırımcı vizesizini tercih edenler aileleri ile ülkedeki avantajlardan yararlanma hakkına sahip olur. Yatırım yapıldıktan sonra sadece 1 günü ülkede geçirmeniz 2 yıllık ikamet hakkını almanız için yeterlidir.

İrlanda Vizesi Aile Boyu Kullanım Sağlıyor

Yatırım yapan kişinin eğer bakmakla yükümlü olduğu eşi ve18 yaşından küçük çocukları da İrlanda vizesinden yararlandırılır. Kişi 18 ile 24 yaş aralığında çocuğa sahipse bu durum özel şartlar gerektirir ve kabul edilebilir şartlar arasındadır. Eğitim, sağlık, yaşam ve diğer sosyal hakları ailenizle birlikte kolaylıkla kullanabilirsiniz.

İrlanda Vizesi Alma Süreci

Vize başvurunuz İrlanda’nın üst düzey yetkililerinden meydana gelmiş olan değerlendirme komitesince onaylanmaktadır. Komite yılda 4 kere şubat, mayıs, eylül, aralık aylarında toplanmaktadır. Başvuru yapıldıktan sonra yatırım yapmak gerekir. Vizeniz onaylandıktan sonra 2 yıllık uzatılabilir ikamet hakkına sahip olabilirsiniz.

S.S.S

İrlanda Altın Vizesi Gayrimenkul ile Vatandaşlık Sağlıyor Mu?

Gayrimenkul satın almak yatırımcılara vatandaşlık alma imkânı sağlamaz. İrlanda’da ikamet etmek için 2 milyon Euro değerinde net varlığa sahip yatırım yapmanız 2 yıllık ikamet almanızı sağlar.

İrlanda Vizesi Aileleri De Kapsar Mı?

Başvuru sahibinin eşi ve 18 yaşından küçük olan çocukları da verilen 2 yıllık ikamet iznine, okuma hakkına, çalışma ve yaşama hakkına sahip olmaktadır.

Kaynak; https://notteglobal.com/tr/irlanda-altin-vize-nedir-nasil-alinir/

Etiketler : ,
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.