1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. İhracat Eğitimi-Expinno
İhracat Eğitimi-Expinno

İhracat Eğitimi-Expinno

Ülkemiz de diğer ülkeler gibi birçok ürünü dışardan diğer ülkelerden alarak tüketim ihtiyacını sağlamaktadır.

A+A-

Aynı şekilde birçok ürünü de fazla üretim ya da işleyip dışarıya, diğer ülkelere satmaktadır. Bu alışverişler ülkeler için genelde çok büyük bir kolaylık sağlar Önemli olan dışardan alınan ürün miktarının, dışarıya satılan ürün miktarından fazla olmamasıdır. Ürün alımı fazla olursa bu ülke için kötü bir durumdur ve ekonomik olarak zorluk çıkarır.

 Dış Ticaret Nedir?

 Dış ticaret, ürünlerin, ham maddelerin veya sermayelerin ülke sınırlarından dışarı akışı ile ilgilidir. Yani dışardan alınma ve dışarıya satılmasıdır. Gün geçtikçe dış ticaret eğitimi önem kazanmaktadır çünkü artık hiçbir ülke kendi kendine yetme gücüne ve imkanına sahip değildir. Bu da ülkeler arasındaki alışverişin gün geçtikçe daha fazla artması demektir.

 İhracat Nedir?

 İhracat, bir ülkede kişi ya da kurumların ürettiği mal ya da hizmetlerin yurt dışına satılmadır. Kısaca ihracat “yurt dışına mal satışı” ya da “dışa satım” olarak da bilinmektedir. Ülkemiz ithalatta olduğu gibi ihracatta da oldukça etkin bir ülke. İhracat, ülke ekonomilerinin kalkınması açısından en önemli faaliyetlerden biridir. Hem kurumlara hem ülke ekonomisine gelir kazandırma konusunda etkisi büyüktür. Aynı zamanda bir ülkenin diğer ülkeler ile arasındaki ticari ilişkilerde dış ticaret dengesini de oluşturan ayaklarından biridir.

 Yani ihracatın ülke ekonomisindeki yeri düşünülenden daha büyüktür. Bu nedenle ihracat eğitimi bir ülkede çok dikkatli verilmesi gereken bir alandır. Detaylı ve önemi büyük bir konu olduğu için eğitim verilirken de büyük önem gösterilmesi gerekmektedir.

 İhracat Nasıl Yapılır?

 İhracat sürecinde gerekli prosedürleri içeren üç aşama bulunmaktadır. İhracatın yapılabilmesi için; ihracat kaydının süreci, bazı gerekli gümrük işlemleri ve gerekli belgelerin tamamlanması gerekmektedir. Sürecin kusursuz ve sorunsuz bir şekilde işlemesi için bu aşamaların gerçekten özenli ve doğru bir şekilde yapılmış olması oldukça önemlidir.

 Bu prosedürler yerine getirildikten sonraki aşama ülkelerin gümrük makamlarının işidir. Gümrük makamları lojistik sürecinin başlaması için gerekli izinleri sağlamaktadır. Eğer gerekirse ihracatçı ülkenin makamları ihracat muayene işlemleri gerçekleştirmektir. Bu işlemlerin kusursuz ve sorunsuz bir şekilde işlenmesiyle ihracat işlemi tamamlanmış olur.

Web Sayfamız

https://expinno.com/

TÜRKİYE​

  • İzzetpaşa Mahallesi Yeni Yol Caddesi Nurol Tower No:3/336 Şişli/ İstanbul 34381​ 

ABD

  • 600 N Broad Street Suite 5 # 427 Middletown/Delaware 19709​ 

İLETİŞİM


 

Etiketler : ,
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.