1. HABERLER

  2. YEREL HABERLER

  3. Hedefimiz; Depreme Hazırlık, Riskleri Azaltmak ve Oluşabilecek Riskleri Bertaraf Etmektir
Hedefimiz; Depreme Hazırlık, Riskleri Azaltmak ve Oluşabilecek Riskleri Bertaraf Etmektir

Hedefimiz; Depreme Hazırlık, Riskleri Azaltmak ve Oluşabilecek Riskleri Bertaraf Etmektir

İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ve Güzeller Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü arasında yapılan “Karşılıklı Yardımlaşma, Afet Farkındalık ve İş Birliği Protokolü” Vali Seddar Yavuz tarafından onaylandı.

A+A-

Doğal afetler hakkında farkındalık oluşturmak ve afetlere hazırlıklı olmak amacıyla İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ve Güzeller Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü arasında yapılan “Karşılıklı Yardımlaşma, Afet Farkındalık ve İş Birliği Protokolü” Vali Seddar Yavuz tarafından onaylandı.

 

Gebze Güzeller Organize Sanayi Bölgesinde düzenlenen programa; Vali Seddar Yavuz’un yanısıra, Gebze Kaymakamı Mustafa Güler, Gebze Ticaret Odası Başkanı Nail Çiler, Gebze Güzeller Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Adem Ceylan, öğrenciler ve çok sayıda davetli katıldı.

 

Öğrenciler ve AFAD gönüllüleri ile bir süre sohbet eden Vali Seddar Yavuz programda yaptığı konuşmalarında; “Ülkemiz deprem kuşağı üzerinde bulunuyor.  Geçmişte de çok büyük acılar yaşadığımız bir bölgede yaşıyoruz. Valilik olarak ilgili bütün kurum ve kuruluşlarımızın katılımıyla olası afetler sonrası yapılacak çalışmaları en ince ayrıntısına kadar hazırladık. Ancak bizim öncelikli hedefimiz; depreme hazırlık, riskleri azaltmak, oluşabilecek riskleri bertaraf etmektir. Kocaeli olarak bir diğer önemli özelliğimizde; sanayi kuruluşlarımızın bölgemizde bulunmasıdır. Bu nedenle özellikle Organize Sanayi Bölgelerimiz başta olmak üzere büyük sanayi tesisleri ve diğerlerinde yürütülen bu tür faaliyetleri, arama kurtarma birliklerinin oluşturulmasını ve eğitilmesini çok önemsiyoruz. Bu fikrimizi ilk defa değerli başkanımıza açtığımızda büyük bir heyecanla sahiplendi. Bu konuya çok büyük bir ehemmiyet verdi ve bugün itibariyle gördüğünüz sonuç ortaya çıktı. Çok kıymetli başkanımızı bu vesileyle canı gönülden tebrik ediyorum. Diğer taraftan burada eğitime katılan, bu eğitimleri veren AFAD Teşkilatımızın çok değerli çalışanlarına da teşekkür ediyorum.”

Okullarımız Çocuklarımızın Sesleriyle Daha Güzel 

Aşılama çalışmaları hakkında değerlendirmelerde bulunan ve özellikle gençlerimizin süratle aşı yaptırmaları gerektiğini belirten Vali Yavuz; Geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin aşılarını süratle yapmaları pandemi ile yaptığımız mücadelemize önemli destek sağlayacaktır. Çünkü bu okullar çocuklarımızla güzel. Çocuklarımızın, gençlerimizin seslerinin olduğu okullar bizim için huzur kaynağı. Dolayısıyla okullarımızı daha canlı tutabilmemiz için de bütün halkımızın ve gençlerimizin aşılarını süratle yaptırmalarını bir kez daha hatırlatıyorum. Talimatlarımla İl ve İlçe Sağlık Müdürlüğü ekipleri okullarımızı ziyaret etmek suretiyle aşılama çalışmalarını hızlandırarak eğitim-öğretimin kesintisiz şekilde devam etmesi için gerekli tedbirleri alıyorlar. Şu anda hastanelerde yatan, entübe olan yada yoğun bakımda olan, hayatını kaybedenlerin % 90-95’i ya hiç aşısız yada tek doz aşılı olanlardır. Bu nedenle bilim insanlarının söylediklerine kulak vererek aşılarımızı süratle yaptıralım.” diyen Vali Yavuz afetlerden uzak, mutlu, huzurlu bir yaşamımız olması temennisinde bulunarak emeği geçen herkese teşekkür etti.

 

Konuşmaların ardından Vali Seddar Yavuz; İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ve Güzeller Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü arasında yapılan “Karşılıklı Yardımlaşma, Afet Farkındalık Eğitimleri ve İş Birliği Protokolü”’nü hayırlı olması dilekleriyle onayladı.

 

İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü personelleri ile AFAD gönüllülerin katılımıyla küçük çaplı bir tatbikat yapılmasının ardından Güzeller OSB personeli 50 AFAD gönüllüsüne sertifikalarını veren Vali Yavuz, onları tebrik etti.

 

İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü yetkilileri tarafından Özel Adem Ceylan Final Teknik Koleji’nde idareci, öğretmen ve öğrencilerden oluşan 830 kişiye de Afet Farkındalık ve Temel Yangın Eğitimi verilmek suretiyle afet bilincinin oluşması sağlanmıştır. 

05-medium-002.jpeg01-medium-003.jpeg08-medium.jpeg

 
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.